Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vagy mi szerintetek a...

Roland G. kérdése:

Ki vagy mi szerintetek a Jelenések 17-ben szereplő parázna asszony? Elsősorban azok véleménye érdekelne, akik az ún. futurista próféciaértelmezéssel értenek egyet, vagyis, hogy pl a Jelenések könyve próféciái még a jövőben fognak beteljesedni.

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

A Római szakadás. A parázna hét hegyen ül, Róma földrajzilag pedig hét dombon nyugszik.


Jelenések 17:9 "Itt az elme, a melyben van bölcseség. A hét fő a hét hegy, a melyen az asszony ül"


[link]



Egyébként a parázna szellemileg mindig az Istent, mint házastársát elhagyó egyházakat jelképezi, de itt pontosabban meg van határozva, melyik parázna. Egyébként ettől az egyháztól származik az összes többi szakadás, történelmileg pl. bizonyítható, hogy ők gyilkolták meg a legtöbb általuk eretneknek titulált keresztényt, elvetették és megváltoztatták Isten parancsolatait, leuralták az egész kereszténységet a tévtanításaikkal, stb. A későbbi reformátorok bár néhány római szokáson változtatták, lényegében azonban ugyanúgy pénzközpontú és törvénytelen, többistenhívő felekezeteket hoztak létre. Ezért szól jogosan ellenük az írás: "Jel. 17,5

És az ő homlokára egy név vala írva: Titok; a nagy Babilon, a paráznáknak és a föld útálatosságainak anyja"

2019. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Olvastam még régen a Fenevadon ülő asszony című könyvet.Később a Vatikán árnyékában címmel jelent meg)Az eléggé meggyőző volt számomra,de mostanában olvastam főleg külföldi szerzőktől más véleményeket is pro-kontra.

Érdekes magyarázatok vannak most bizonyos körökben.

2019. febr. 5. 16:38
 3/14 Karena26 ***** válasza:

Arra gondolsz érdekes magyarázatként, hogy a "látható egyház", a hivatalos állami egyházak szellemileg kiüresedett ökumenéja?

Vagy mire gondolsz?

2019. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kéjnő itt a pogány Róma volt, elég egyértelműen leírta János apostol.
2019. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Mivel János a jelenések könyvében a jövőről beszél, vagy is Jézus visszajövetele után, ezért ez nem az akkori Római uralomról van szó.

Márcsak azért sem, mert a szövetkörnyezet és az egész Biblia alapján az asszony, egy szervezetet jelent, És a vallásokkal van kapcsolatban. Az asszonyt meggyűlöli a nagy vadállat, vagy is a politikai hatalmak, és ellene fordulnak.

ebből jól látható, hogy azokról a vallásokról beszél, akik kapcsolatban vannak a politikai hatalmakkal, és részét képezik annak.

S mivel ezt hihetetlen elhinni, maga Isten büntetése lesz az, hogy a politikai hatalmak kifosztják, megszüntetik a vallásokat. S ezzel kezdődik majd a nagy nyomorúság, amiről Jézus beszélt.

2019. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a helyes értelmezés Róma, és ebben a fejezetben azon belül is a vallási rendszere. Róma tévelyitette és most is tévelyiti el a népeket a méregkeverésével. Mária-kultusz, kép és szobor imádás, stb.

Ugyanez megtalálható Konstantinápolyban is, az óvárosa annak is 7 dombra épült, de az ortodox kereszténységnek messze nem akkora a kiterjedése.

2019. febr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

János korában Róma vallási rendszerére nem vonatozhat,viszont az igaz,hogy később a római vallási rendszerre ráillik a leírás.Ha viszont a Jelenéseket úgy értelmezzük,hogy az még nem teljesedett be-és sztem nem-,akkor sántít nekem a Rómával vagy a római katolikus vallási rendszerrel való azonosítása.


Korábban a fenti meggyőződést vallottam,de már nem.Nyitott vagyok más magyarázatra,de egyenlőre semmi nem tudott meggyőzni.Kutatom továbbra is az értelmét.A kérdés számomra nyitott.A véleményeket pedig szívesen olvasom,amit köszönök nektek!

2019. febr. 6. 10:43
 8/14 A kérdező kommentje:

Digitális hitető!


"Róma tévelyitette és most is tévelyiti el a népeket a méregkeverésével. Mária-kultusz, kép és szobor imádás, stb."


Nem gondolom,hogy a római katolicizmus ma el tévelyíti a népeket.Az igaz,hogy a mária-kultusz,képek tisztelete stb nem biblikus és természetesen én személy szerint nem értek egyet ezekkel a dogmákkal,gyakorlatokkal,viszont sokkal kevesebb befolyással rendelkezik jelenleg,mint például a középkorban.

Nagy paráznának írja le János.Én ezt úgy értelmezem,mint a legnagyobb hamis vallási rendszert,szervezetet.A katolicizmust nem tartom a "nagy" paráznának.Alap tanításai elismerik,hogy Krisztus Isten fia,aki meghalt,eltemették és feltámadott.


"Az asszony részeg a szentek vérétől".Ezt szintén nem tudom a római egyházra vonatkoztatni.A középkorira rá illik,de újra hangsúlyozom,hogy ha a Jelenések a még előttünk álló időkre vonatkozik,akkor számomra elképzelhetetlen,hogy a római egyház üldözni vagy megölni fogja azokat akik nem hozzájuk tartoznak.(Zsidókat és más felekezetekhez tartozókat)

2019. febr. 6. 11:08
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Jó csak ha az iszlámot ide akarják keverni az nem méregkeverő vallás hanem abszolút antikrisztusi. A méregkeverés pont azért veszélyes, mert hasonlit az igazihoz. Ez csak az én értelmezésem. Az is lehet, hogy lesz egy ökumenikus világvallás.
2019. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

A parázna asszony szimbólum nem vallásra, vagy felekezetre voatkozik, hanem azokra akik uralkodni akarnak a lelkek fölött.



"ISTEN VALÓBAN KÖZÖSSÉG?

1. Háromszemélyű-e az Istenség?

2. Istentől származnak-e az ismertebb Mária-jelenések?

3. Kire vonatkozik a Jelenések könyvének parázna asszonya?


Kedves Barátom!


1. Isten a SZERETET (1János 4:16)! Egyedül szeretni nem lehet!


Mindenki tudja, aki hisz Istenben, hogy Benne nincs változás, még árnyéka sincs a változandóságnak (Jak. 1:17) Ha tehát nincs Benne változás, akkor a világ teremtése előtt is azt tette, amit a világ teremtése után tett, tehát szeretett! Ezért szükségszerűen HÁROM!


A Szeretet mindig adás! Tehát az, AKI szeret, Az mindig AD! Ehhez pedig szükséges az, hogy az, AKI szeret, tehát AD, AZ SZÜKSÉGSZERŰEN, 2 VALAKINEK, 3 VALAMIT (VALAKIT) AD! E nélkül nincs szeretés! Isten tehát szükségszerűen közösség!


2. A Mária-jelenések Istentől származnak ugyan, de mivel emberi tudaton át valósulnak, jelenülnek, ezért minden Mária-jelenésnek tartalma csak annyiban mondható Istentől valónak, amennyiben megegyeznek az evangéliumokkal!


3. Minden speciális hitet képviselők hatalmasaira, „véneire”, akik uralkodni akarnak és ítélni akarnak a lelkek felett, vonatkozik a Jelenések könyvének nagy babiloni, parázna asszonya.


Csak az univerzális hitet képviselők azok, akik lélekben függetlenek minden megszervezett hatalmasságoktól, akár Jehova Tanúinak, akár Hitgyülekezeti hatalmasságoknak, akár katolikus uralkodóknak nevezik magukat.


Az univerzális hitet képviselők az Én, a te Jézusod tanítványai. Ők azok, akik hiszik, hogy ők emberek, és joguk van arra, hogy ezt az elismerést másoktól is elvárják a maguk számára, s ugyanakkor élni akarják azt, hogy mások is emberek, s ezért szeretniük kell mindenkit, mint önmagukat, függetlenül attól, hogy milyen valláshoz, nemzethez, fajhoz tartozik az a másik ember.


Megáldalak az OKOSSÁG és az ÓVATOSSÁG LELKÉVEL!"


Jézus; A HANG - könyv4095

2019. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!