Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vagy mi szerintetek a...

Roland G. kérdése:

Ki vagy mi szerintetek a Jelenések 17-ben szereplő parázna asszony? Elsősorban azok véleménye érdekelne, akik az ún. futurista próféciaértelmezéssel értenek egyet, vagyis, hogy pl a Jelenések könyve próféciái még a jövőben fognak beteljesedni.

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 16:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Digitális hitető !


Az is benne van ja..

2019. febr. 6. 20:21
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ha ennyi ponton hibás egy felvetés, akkor nem gondolod, hogy az egész felvetés ahogy van kukába való?

Persze a Jelenések könyvéhez ismerni kéne az korai kereszténységet, ami sokaknál hiány. Például a korai keresztények a Birodalom területén Babilon jelzővel Rómára utaltak mindig, a pogány Rómára, mert nem mertek valódi nevén hivatkozni rá. Gondolom nem szeretett volna minden keresztény vértanú lenni. De ez csak egy példa, ami azt mutatja, hogy mélyreható és alapos történelmi ismeretek nélkül nem lehet értelmezni.

2019. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12# A felvetés nem kukába való,csak jelenleg az üzenete nem teljesen világos.Ezért jó dolog és hasznos eszmecserét folytatni és mások véleményén is elgondolkodni,nem ragaszkodva bigott módon a sajátunkhoz.


A másik dologban igazad van.Fontosak a történelmi ismeretek is,valamint a korai egyházatyák írásainak ismerete a végidőkről stb stb .

2019. febr. 7. 12:38
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Nos a Jelenések könyve a végidőre szól, az antikrisztusi időre mely időszak gyakorlatilag 2x 3 és fél év lesz. Persze vannak olyan részek, melyek későbbre szólnak, de a lényeg, amelyben a Nagy Paráznáról is szó van, az, az antikrisztusi idő, mely az utolsó 4. nagy birodalom lesz, mely világuralomra tör és Isteni hatalomra.


Nos a nagy parázna, nem a testi paráznaságra utal, hanem szellemi paráznaságra. Azaz van egy vezető keresztény hitvallás, amely eltávolodik az Isten igazságától és lepaktál, szövetségre lép egy másik hatalmas vallási irányzattal! Ennek az elegynek lesz a vége az igazhitű keresztények üldöztetése, akiknél van a Jézus Krisztus bizonyságtétele!


Ez még egyenlőre a jövő, egészen addig míg meg nem jelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia, az antikrisztus és az ő hamis prófétája!


Szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy ki is valójában a nagy parázna, aki elhagyja a rábízott Isteni igazságot, és öltözött bíborba, aranyba, drága kövekkel, gyöngyökkel ékesítve magát és összeolvad, összevegyül egy másik nagy vallási irányzattal és együttesen fogják üldözni és megölni azon igazhitű keresztényeket, akiknél a Jézus bizonyságtétele van.


János is elszörnyűlködött ezen, hogy hogy lehetséges ilyen! Egy kereszténynek mondott nagy vallás, hogyan üldözhet igazhitű keresztényeket?


Jel.17,6.És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.


Mt.10,22.És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Mt.24,9.Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Mk.13,9.Nyomorúságoknak kezdetei ezek. Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert törvényszékeknek adnak át titeket, és gyülekezetekben vernek meg titeket, és helytartók és királyok elé állítanak én érettem, bizonyságul ő nékik.

Mk.13,13.És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik.

Lk.21,12.De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

Lk.21,17.És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

Jn.15,21.De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

Jel.13,7.Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen.

Jel.12,17.Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;


Remélem tudtam segíteni

2020. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!