Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék visszatérni a...

Szeretnék visszatérni a Keresztény hitre. Hogyan tudnék megfelelnem a tíz parancsolatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindig is keresztény voltam, de kb. 1-2 éve teljesen elfordultam ettől az egésztől. Most elég nehéz lenne visszatérni.


Most például elkezdtem olvasni a Bibliát. Hamar meguntam.


Egy pár hónapja elkezdtem gyakorolni a Sátánista hitet. Azzal is hamar felhagytam. Nem nekem vsló.


Sokszor szídom Isten nevét.


Óvodában jártam hittanórára + hatodik osztályig olyan keresztény iskolákba jártam, ahol kötelező volt a hittanóra. Hatodik osztályban a hittanórákat csak lazításra használtam, nem figyeltem szinte soha. A mostani keresztény iskolába, ahova járok, nem kötelező a hittanóra, ezért nem is járok, mert ha járnék, másfél órával később jöhetnék haza.


Ötödik osztályban a hittantanárunk egy elég szigorú, de nagyon jószívű pap volt, sokat motivált.


Sok mindent tudok a kereszténységről. Szetetném, de viszont nem vagyok képes felvállalni.


Hirtelen haragú vagyok, és mikor felhúzom magam, akkor bizony nagyon cifra szavakat mondok.


Valamennyire hiszek Istenben, de én megint úgy akarok hinni benne, mint régebben.


Hogyan tudnám ezt elérni?


(Félreértés ne essék, nagyjából tudom mit kell tennem, csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit tanácsoltok.)


Köszönöm, hogy elolvastátok! Kérlek, csak normális válaszokat írjatok! :)



#kereszténység #Hitgyakorlás
2019. febr. 14. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Előttem is írták, de nagyon fontos, hogy ne a törvény gyakorlása alapján akarj megfelelni, mert egyből átok alá kerülsz, ahogy Pál is figyelmeztet. Jézusban való hit legyen az alapja mindennek! Jézus betöltötte a törvényt, hogy Te ha hiszel benne akkor igaz legyél azonnal Isten szemében.


A ma érvényben lévő parancsolat:

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Ebben benne van a tízparancsolat is (kivéve a szombat, mint már nem érvényben lévő szövetségi jegy).


Ha törvény alapján élsz akkor úgy gondolkozol, hogy mit tehetsz, h üdvözülj. ÉS ez sosem fog sikerülni.

HA Krisztusban jársz hitben, akkor úgy gondolkozol, hogy mit tett Érted Krisztus, hogy üdvözülhess.


Kezd el olvasni Pál apostol leveleit a Bibliában, azok részletesen elmagyarázzák ezeket.


Óvakodj a képmutató törvénykezőktől, akik a mellüket döngetik, hogy ennyi és ennyi szombatot tartanak, nem isznak kávét, nem esznek húst, stb.

De óvakodj a karizmatikusok nyelveken szólásától és egyéb karizmától, mert Krisztusban semmi sem számít csak a hit által munkálkodó szeretet.

A szeretetet cselekedd hitből, mert Isten (Jézus) szeret téged feltétel nélkül és üdvösséged van. Ez mindig lebegjen a szemed előtt. Ez vezérelje a szívből jövő szeretet cselekedeteid.

Ne feledd, az nem szeretet, ha imádkozol az éhezőért. Az a szeretet, ha megeteted! Isten józan paraszti gondolkodást vár el híveitől.


A Bibliát, az apostoli leveleket nem nehéz megérteni, és ne hagyd, hogy a különféle teológiák ebből kibillentsenek. Ettől még nem minden teológia rossz! De a Biblia legyen a vezérvonal, az alap, az abszolútum, mert ez Isten szava. Ne a Bibliát hajlítsd a teológiákhoz. Károli 1908 nehéz szövegezésű, de azt használd.

Nem minden szól nekünk, sok levél a zsidókból lett keresztényeknek szól. Ne vegyél mindent magadra, mert megzavarodsz. Alapozódj meg Pálban! Jézus választotta, h az apostolunk legyen nekünk pogánykeresztényeknek. A Bibliában minden ki van nyilatkoztatva, ne higgy az apostolok utáni önjelölt prófétákban!


Hit által újjászülettél, üdvösséged van, de a szeretetben növekedés felnőtté az a megszentelődés. Ez életed végéig tart! Minden irányban kövesd a szeretetet, Krisztus szeretetét és gyakorold! Legyél szelíd, de okos is!


Az Úr Jézus szeretete legyen veled!

2019. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#10-es örülök, hogy elolvastad! Előttem szóló is nagyon jókat írt.
2019. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Fúú 11es. Köszönöm! Ezt egyáltalán nem tudtam. Sosem hittem volna, hogy van értelme ide kérdéseket kiírni, de úgy látszik, van itt értelmes, segítő közösség is köszönöm szépen mindenkinek az értelmes, segítőkész válaszokat! :) <3
2019. febr. 15. 21:04
 14/14 anonim ***** válasza:
40%

Szia:)


Jó olvasni, hogy Isten mellett döntöttél végül. Ha a sátánista közösségben szerződést is kötöttél, bármit kértél, és teljesült, akkor nyiltan is szakítanod kell Sátánnal. Jézus mindentől meg tud szabadítani és a vére mindenre elég. Az is lehet, hogy a szakítással együtt megszabadulsz a káromkodástól is.


A dühösködés ellen is tud segíteni, Mózes dühében megölt egy embert, de aztán az akkori világ legszelídebb emberévé vált Isten mellett. Ne add fel!

A haragnak több lépcsője van, fokozatosan is haladhatsz. Isten helyett szídod pl. a fakarikát:)


A Biblia olvasás lehet nagyon izgalmas pl. ha másokkal együtt olvasod, vagy belekezdesz egy tanfolyamba, vagy olyan fiatalok közé mész, akiknek van valami céljuk, szolgálatuk és köztük izgalmas lesz az élet:)


irok példákat:

- [link] izgalmas olvasási tervek, másokkal együtt, van telefonos app, és magyar és angol is.

- összeszedett, átfogó tanulmányok: [link]

- fiataloknak szolgálati lehetőség:

FÉK - Fiatalok az Élet Küszöbén (középiskolásoknak: [link] és van egyetemi szolgálat is)

Cserkészet ( [link]

- ADRA.org

stb.

És egy könyv a sátánista múlttal való szakításhoz:

Most rákerestem és már online is feltöltötte valaki, akit érdekel kíváncsiságból elolvashatja... kemény könyy, gatyákat felkötni:) az író saját, igaz története, aki kapcsolatba kerül egy nagyon gazdag, elegáns, intelligens, sikeres közösséggel, akik történetesen okkultizmussal foglalkoznak...


Belinkelem a fejezeteket:

1. fejezet:

[link]

2. fejezet:

[link]

3. fejezet:

[link]

4.fejezet:

[link]

5.fejezet:

[link]

6. fejezet:

[link]

7. fejezet:

[link]

8. fejezet:

[link]

9.fejezet:

[link]

10.fejezet:

[link]

11.fejezet:

[link]

12.fejezet:

[link]

13.fejezet:

[link]

14.fejezet:

[link]


jó olvasást:)

2019. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!