Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy is van pontosan a Bibliáb...

Hogy is van pontosan a Bibliában a "kivettetés a külső sötétségbe"?

Figyelt kérdés
Kicsoda, micsoda, milyen esetben? És mit jelent?
2019. febr. 18. 06:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

A külső sötétség jelentése a teljes pusztulás a feltámadás lehetősége nélkül.

A „külső sötétség” jellemzi az emberiség világának megsötétedett állapotát, különösen vallási értelemben. Az emberiség világa nem élvezi Isten kegyének és áldásának fényét. Nem élnek a tiszta helyes Istennek járó imádattal összhangban.

A világ „a dolgok e rendszerének istene” /Sátán/alatt él, aki „megvakította a hitetlenek elméjét, hogy ne ragyoghasson át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír világossága”

Ha nem változtatnak, illetve nem ismerik fel Isten tiszta imádatát, és nem is tesznek a Messiási királyság támogatásáért, sajnos a külső sötétség vár rájuk.

2019. febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
És akkor a napi jehovista hazug tanítás meg is volt.
2019. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
gúnyolódj csak
2019. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem gúny, tény. Különbség. Te döntöttél úgy, hogy ideírod a hazugságot, nem én kértem.
2019. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem vitát akartam szítani.


Más felekezetek követői válaszait is szívesen olvasnám.

2019. febr. 18. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Csak hogy itt legyen a kontextus is:

"„Bizony mondom nektek, Izraelben nem találtam ekkora hitet. 11Ezért mondom nektek: Sokan jönnek majd napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahám, Izsák és Jákob mellé a mennyek országában, 12az ország fiait pedig kivetik a külső sötétségbe. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz.” 13A századosnak pedig ezt mondta Jézus: „Menj, legyen úgy, ahogy hitted!” A szolga még abban az órában meggyógyult"

A külső sötétségbe vetés az ország fiaira, azaz a zsidókra vonatkozik.

Itt a külső sötétség a poklot jelenti. Azaz Jézus azt tanítja, hogy a túlvilágon nincs garantálva származás alapján az hogy jó helyre (Ábrahámhoz, Izsákhoz, ...) kerülsz, hanem csak és kizárólag tetteid alapján ítélik meg hova kerülsz.

2019. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Javítás: A külső sötétségbe vetés elsősorban az ország fiait, azaz a zsidókat figyelmezteti! (A példabeszéd mindenkire vonatkozik)
2019. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Tágabb értelme nincs?
2019. febr. 18. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Tévedés. A külső sötétség, ahol a sírás és fogcsikorgatás van, vagy másutt a pogányok része, a második feltámadás, ahol az első feltámadásból kimaradtaknak, pl. a törvény megrontóinak része van. Ott szembesülniük kell a vétkeikkel és hamisságaikkal és nem fognak már tudni kifogások mögé bújni, ezért lesz sírás és fogcsikorgatás.
2019. febr. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bár az igaz, hogy a Krisztust elvető zsidók is ott ítéltetnek meg, de nem csak kizárólag ők, hanem Isten azon elhívottjai is, akiken nincs mennyegzői ruha (nem vették elég komolyan az elhívást), illetve a haszontalan szolgák és a képmutatók is. (Mt 22, Mt 24, Mt 25)
2019. febr. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!