Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként szőrteleníthete...

Keresztényként szőrteleníthetek "ott lent"?

Figyelt kérdés
Járok úszni, és a barátnőimnek szinte mind teljesen csupasz ott lent. Már tőlük függetlenül is régóta gondolkodom a dolgon, jobban tetszene úgy. Magam miatt csinálnám, nem azért, hogy mások mit gondolnak. :)

2019. febr. 18. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerinted ezt tiltja a keresztény vallás? :) Az igaz hogy keresztényeknél személyes higiénia sokáig nem létezett, de a 20. század végére azért a legtöbb keresztény megértette hogy nem árt odafigyelni erre.
2019. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Magam miatt csinálnám, nem azért, hogy mások mit gondolnak. :)"


Nem kötekedésből de akkor miért tetted fel a kérdést?

Nem hiszem hogy ez bárki másra tartozna rajtad kívül.

2019. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mansour ***** válasza:
56%
Azt felejtsd el, hogy "Magam miatt csinálnám, nem azért, hogy mások mit gondolnak." Nagyon is amiatt csinálnád, hogy mások mit gondolnak, ezzel jobb ha tisztában vagy. De egyébként azt szőrtelenítesz, amit akarsz, a kereszténységnek ehhez semmi köze. Legyél szép, próbálj megfelelni a divatnak, ebben nincs semmi rossz. Csak túlzásba ne ess, és hiú ne légy!
2019. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó élet, mik ezek a hülye kérdések manapság? :D


Persze, hogy szabad.

2019. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy jehovások meg hitgyülis nők nem szőrteleníthetnek ott lent!😂😂😂
2019. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha neked úgy tetszik, akkor csináld. Egyáltalán nem bűn. Minden formában szépek maradtok.
2019. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Amúgy van vmi abban, amit a kérdező kérdez. Én is vallásos vagyok, gyakrolom is, családom is ilyen, családi környezetünk is vallásos, szóval ebben élek. nyilván mivel szinte naponta találkozik az ember ezzel a témával, én is elgondolkodtam már rajta, de vhogy az én értékrendembe bőven belefér, h felesleges leborotválni. Csak nyáron szoktam a bikinivonalig, mert elég sok kilátszik.

Úgyh gyakorló keresztényként üzenem, h nyugodtan szőrteleníthetsz, ha a te értékrendedbe belefér.

19L

2019. febr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

"Az igaz hogy keresztényeknél személyes higiénia sokáig nem létezett"

Ez nem igaz. Az ókorban és a középkorban is rengeteg nyilvános és házi fürdő volt, egy csomó ábrázolás maradt fenn ezekről, menj rá a google-ben a képek keresésére, és írd be, hogy "medieval bath", meglátod. Simán összefért a keresztény erkölcsökkel. A prüdéria inkább az újkorral, az 1500-as évekkel kezd csak erősödni, akkor is inkább protestáns, mint katolikus vonalon.

A reneszánszban nagy szőrtelenítés-kultusz volt, inkább a szőrt tartották tisztátalan dolognak. A nők mindenüket szőrtelenítették, még a szemöldöküket is, lásd Mona Lisa.

A válasz tehát: persze!

2019. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus mondott ilyet,hogy ne?(Én a kereszténységet utána számítom.)
2019. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod, ha ott lenn nem kellene az a szőr, akkor nem lenne ott. Meggátolja a bőr kisúrolódását. Én csak ott szoktam leborotválni, ahol kilátszik, és csak akkor ha olyan helyre megyek.
2019. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!