Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hogyan szokás...

Keresztényként hogyan szokás ismerkedni?

Figyelt kérdés

Elsősorban keresztények véleményére vagyok kíváncsi.


A sztori az az,hogy 1 év 1 hónapja hatalmas érzelmi vonzodast táplálok iránta,olyan tipikus "szerelem első látásra" volt.


Még nem kezdeményeztem nála ,így nyilván nem is ismer.Az oka ennek az az,hogy túl Szent nek gondolom őt és a családját ,ezért úgy gondolom,hogy meg sem érdemlem..


Mindenesetre szerintetek hogyan kéne közelednem hozzá ?



2018. júl. 3. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugy mint minden mas ember.
2018. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez nem így működik.
2018. júl. 3. 14:04
 3/12 anonim válasza:
35%

Ha a vallását a lánynak az érzéseid elé helyezed, úgy sehogy. Ő is csak egy ember, nem kell máshogy közeledni felé azért, mert vallásos. Csak simán menj oda hozzá, vagy érd el ahol tudod, beszélgess vele szabadon. Ha tényleg viszonozza az érzéseid, akkor elfogadja, hogy te nem vagy mélyen vallásos(és fordítva).



A vallás senkit sem emel mások fölé, ugyanúgy megérdemled, mint bárki más. Ha ő gondolja úgy, hogy ő jobb nálad a hívő léte miatt, akkor gyorsan felejtsed is el, találjon magához illőt.

2018. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mutatsz egy papírt, hogy skizofréniával kezelnek egy magánpszichiátrián, és egyből beléd szeret.
2018. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Látom a kulcsszavak között, hogy a hitgyülit...

Ha ez komoly, akkor anélkül, hogy nem jársz te is Németh Sanyi bácsihoz, nem lesz sok esélyed... Kérdés, hogy megér-e ennyit?

2018. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Hat nyilván a lány visszataszitónak gondol olyan embereket, akik bunkó módon rányomulnak csajokra.

Ne tedd.

Azt írtad, meg sem erdemled. Nem vagy elég jó hozzá? Akkor változnod kell, ha tetszik, ha nem. Visszavenni minden

Dologból, , ami a lány szemében rossz.

Nem írtad hány évesek vagytok.

Ezt így nem sikerült értelmeztem: "Az oka ennek az az,hogy túl Szent nek gondolom őt"

Nem tudom milyen más lányok vannak a környezetedben,mert azt sejtem, hogy csak azokhoz viszonyitod.

Valószínű csak várja a nagy ő-t (bár a korát nem tudom) azert nincs kapcsolatban. Ilyen csajokra sokszor jellemző, várja tökéletes férfit, a leendő apját a gyerekeinek stb.

Hogyan közeledj hozzá? Hát mint bárki máshoz. Ha akarsz feldobhatsz beszelgetesnèl bibliai témát, biztos értékelni fogja. Vagy keresztényeket érintő témákat amiben bebizonyithatod, hogy hasonló a vilagnezeted, nem kell tőled félnie. (Mert ha olyan aminek gondolom, akkor akit kivalaszt magának azt örökre gondolja) De ezt is Mértékkel, amíg még ismerkedtek. Abortusz témába például én biztos nem vájkálnék bele, van aki nem is szeret úgymond komoly dolgokról beszélgetni.

Felajanlhatod hogy elmesz vele gyülekezetbe/ templomba. Ha meg nem történt meg.

Mondd el neki, hogy imádkoztal érte tegnap este.

De ezek amúgy mindd feleslegesek, legtöbb hívő mint pl. Én is, nem szereti összemosni a vallását a szerelmi életével.

2018. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


A baj az, hogy lehet hogy 1 éve és 1 hónapja vakvágányon vagy! Beszélgess vele kötetlenül, ha ez a te érzelmi állapotod miatt nem lehetséges már, akkor egy fiú ismerősével (bátyja, osztálytársa, stb.), az is kiderülhet, hogy már van vőlegénye, csak külföldön dolgozik, és a projekt vége után összeházasodnak.


A lány úgy látom keresztény, ebben az esetben tudnod kell, hogy csak komoly kapcsolatban, egészen konkrétan házasságban gondolkodik, a nagy Ő-t keresi, és egy keresztény értékrendet valló, a bűneiből szívéből megtért férfival szeretné az életét összekötni. Esetleg belefér egy másik keresztény gyülekezetből egy férfi (baptista gyülekezet, Golgota gyüli, stb.), ahol van újjászületés, de egy ateista, agnosztikus vagy egy kultúr-keresztény (katolikus, református, stb.) biztosan nem! Ezt nem sértésnek mondom, hanem tájékoztatásul.


Nem írtad, hogy a te világnézeted milyen?

2018. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3:Én is azt a hitet vallom,amit ő.Itt az a probléma,hogy ő "beleszületett" ebbe én meg 2 éve mondhatom magam kereszténynek.Ebből adódóan ő sokkal minőségibb keresztény mint én ,ráadásul keresztény hátérrel(családdal) rendelkezik,amivel én nem.Így nem tudom,hogy vajon megfelelnék-e neki.


Abban a gyülekezetben/hitben amelyben vagyunk, egy párkapcsolatban Jézus Krisztus a kötelék,ettől függően másképpen kell megközelíteni ezt a kérdést,mint mondjuk egy nem keresztény közegben.


6:Ő 22 éves én pedig 19 vagyok.A változásra térve valóban változni akarok/fogok de első sorban nem a lány miatt,hanem a hitem miatt.Egyébként ezekre az ötletekre én is gondoltam,valóban jók ,csak hát elkezdeni a nehéz és félek,hogy nem keltek benne elég jó első benyomást.


Mindenesetre én is úgy gondolom,hogy az egyházon belül,egy párkapcsolatban fent kell tartani egy egészséges mértéket a szellemi illetve a lelki dolgokat illetően.


7:Igazad van,valóban nekem is ez a legnagyobb félelmem,hogy olyan vonat után futok ,ami már nem vesz fel egy másik srác miatt :/. Ez után is akartam érdeklődni,viszont nyilván nem a lánynál ,mert ez egy kicsit túl nyomulós lenne,hanem majd egy közelebbi ismerősénél.


A világnézetemmel kapcsolatban,én is hívő kereszténynek vallom magam.Az aggodalmaim is valójában abból származnak,hogy ő egy második generációs keresztény,tehát olyan családban is nőtt fel,ahol egy stabil erkölcsi minta volt előtte és így a megszentelődés folyamata sem okozhatott neki nagy gondot a megtérés után.Viszont én két éve tértem meg és még jelenleg is a megszentelődés útján vagyok,pedig ha Pál apostol szavaival szeretnék élni :"Jelenleg már tanítóknak kellene lennetek, s ehelyett ismét arra szorultok, hogy az isteni tanítás elemeire oktassanak."

2018. júl. 3. 21:19
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nagyon ismerős a szitud, sok hasonlóság van az enyémmel (vallásos lány, aki 3 évvel idősebb nálam, ő 29, az én családi hátterem szerintem visszataszító a szemében, ráadásul különböző felekezetűek vagyunk,de ha még ez nem elég, nem is magyar, szóval nekem angolul kell "udvarolnom" úgyhogy átérzem valamennyire a helyzetet)

Nem lehet egy ilyen lányt csak úgy felszedni egyik napról a másikra, de akkor is, ki kell puhatolóznod miket gondol egyáltalán, pl akar-e barátot, miért nincs barátja stb, ha több mint egy éve ismered, nem bunkóság erre akár konkrétan rákérdezni mondjuk egy kávé mellett, ha akarsz valami komolyabbat. Saját tapasztalataimat írom csak le.

Még ha passzív marad sem jelent semmit, de minél többet vele vagy, annál jobban megismer, és annál jobban megnyílik, és annál jobban közelebb enged a szívéhez.

Ha meg ugyanúgy passzív marad, legalább tudod a választ a kérdésedre.

De a vallásnak ehhez tényleg semmi köze szerintem.

2018. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vallásnak semmi köze a szerelemhez (vallás alatt értsd nőtlen papok ilyen-olyan tanácsai), de egy igazi keresztény tudja, hogy Isten segíteni akarja őt ebben a fontos döntésben.:)
2018. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!