Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Külföldi egyházadófizetés?

Külföldi egyházadófizetés?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem érint a dolog, de érdekelne, hogy hogyan működik ez a dolog. Az ország Svájc, de érdekelnek más országok is ahol ez így működik. A lényeg, hogy meg lettem keresztelve, elsőáldozó is voltam, de nyilván ebbe sok beleszólasom nem volt, viszont ateistának vallom magam. A kérdésem, hogy ez így mennyire oké ha egy hivatalos dokumentumon ateistát elölök be? Mivel ugye a katolikus egyházhoz való “tartozásom” nem az én döntésem volt és a templomba se járok meg hasonlók, emaitt úgy érzem nem lenne fer így adót fizetni. Előre is köszi a válaszokat.
2019. febr. 18. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

A középkorban ragadtál?

Már nincs egyházadó, egyházi hozzájárulás van, ami önkéntes alapon történik, ennek mértéke max 1%, legtöbb helyen inkább kevesebb.

Egyébként nem tartozol az Egyházhoz, mert megtagadtad Istent, tehát hitehagyott vagy. Az Egyházhoz csak az tartozhat, aki közösségben akar lenni Krisztussal. Te nyilván nem akarsz Vele közösségben lenni.

2019. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

#1: nem tudom, feltűnt-e, de itt külföldről volt szó.

Ott ez sok helyen kötelező a hívőknek.


Egyébként megnyugtatlak: a rendes adódból 1%-nál jóval több megy az egyházakra, és nem csak egyre.


Kérdező: KI LEHET IRATKOZNI!

Ezt már vagy 15-ször leírtuk itt, hogyan.

2019. febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Most már megszívtad, nem lehet kikeresztelkedni. Örök életedben virítani kell az egyházadót épp úgy ahogy eddig is tetted. Vasárnapi templom is kötelező, meg vagy keresztelve nem tudsz mit csinálni :(

Foglalkozz számodra fontos dolgokkal inkább ha nem tetszik a kereszténység.

2019. febr. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ki kell iratkozni, de a kérdés az, hogy mi van akkor ha ezt nem teszem meg, hanem csak simán ateistanak jelölöm magam?!
2019. febr. 19. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor megkérdezik, hogy hivatalosan miért vagy az egyház tagja?


Már ne haragudj: tegnap volt egy ilyen kérdés, ahol pont ez történt.

Nagyon nehéz lett volna visszanézni?


Ezen kívül a pontos, objektív, tényszerű írásomat 0%-ra lepontozták.

Esetleg nincs kedved felpontozni a jó írásokat?

Már csak azért is, hogy a következő kérdésedre is legyenek jó írások.

2019. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!