Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra a Biblia?...

Mit jelent számodra a Biblia? Értelmes válaszokat kérnék xD

Figyelt kérdés

2019. febr. 21. 13:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
Ateistakent nem sok mindent jelent
2019. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 eric_one ***** válasza:
66%
Számomra a biblia egy használati utasítás az élethez, amely által az ember élete során megbékélhet a teremtőjével, ami jo ha az emberi létezés célja, és értelme egyben.
2019. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%

"Gárdonyi elmondta ezzel a verssel azt, amit én is gondolok."


Vagyis nincsenek önálló gondolataid, ezért inkább kopizol. A kérdés az volt, hogy "számodra" mit jelent a Biblia. Bár én vagyok a hülye, hogy vallásosaktól önálló gondolatokat várok. :D

2019. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Metionin ***** válasza:
69%
Vallási kézikönyv. Olyan mint a Korán meg a többi.
2019. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Rachel Warner ***** válasza:
Valami,ami alapján az emberek jogot formálnak maguknak,hogy bárkit lenézzenek,aki mondjuk el merészel menni dolgozni szombaton,mert nincs más választása.
2019. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Rachel Warner ***** válasza:
Amúgy én legalább a kérdésre válaszoltam. A kérdés ugyanis az volt,hogy SZÁMOMRA mit jelent a Biblia és számomra azt jelenti,amit leírtam. Értem,nem az volt,amit hallani akartál,de a kérdés nem arról szólt,hogy te szerinted mit kéne jelentsen a másik embernek.
2019. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A Biblia az a könyv ami bemutatja a tanítónkat, a lelkünk apját, szeretetre tanít, bölcsességet ad, közösségbe hív, segít.

Annak nyílik meg ez a könyv, aki megnyílik előtte. Szíve zárt ajtaján kevés információ juthat ám be. Minél jobban kinyitjuk az ajtót, annál több életet adó vízzel tölt be.

Segít megérteni Isten élő szavát. Amit a teremtett dolgok által, minden, ami körülvesz, ajándék amink van, ami mi vagyunk azáltal mondani akar. El akar vezetni oda, ahol szabadok vagyunk. Halál után lenne ez? Bemutatja Jézust, aki által szabadon élhetünk, ha elfogadjuk megváltónknak.

Szabaddá, boldoggá, nyugodtá, buzgóvá, szenvedélyessé és tisztává, egyenessé és igazzá tesz.

Amit szavakkal szinte lehetetlen, azt adja át. Nem szavakat ad, hanem jelentést. Épülést hoz. Imádom. Nagyon áldott könyvecske ám! Amint megérted, - ami nem biztos, hogy azonnal bekövetkezik, - rájössz, mit akar Ő igazán mondani éppen.

Tanít, vezet az utadon, az, akit benne olvashatunk. Én bízom Benne, hogy még jobban azzá válsz, akivé lenni akarsz mert mindig van jobb. Olyan jobb, ami nem csak másoknak, de neked is még jobb, és ezzel Istennek is. Az emberekben benne van Isten, de az emberek nem Isten. A testünknek is a 71%-a víz. Ő vár rád. Ő az, akit láttál már, de nem tudtad, hogy ki Ő. Mindenben ott van félig. Megteheted, hogy a vizet nézed a pohárban. A vizet iszod meg, vagy a levegőt? Hiába Ő az, akitől minden ajándékod, mindened származik, Ő akkor is ugyanúgy szeretni fog, ha bűnt követsz el. Mert Ő a szívedet nézi, nem a tetteid.

Szóval a szeretet tiszta tüze a könyvben is ottvan. Osztozkodik. Bővölködj, testvérem. Bízz egy kicsit abban, aki minden mögött, fölött és mindenben ott van.

Keress benne békességet, és megleled. Legyenek szép álmaid, felebarátom, testvérem Krisztusban!

2019. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 KZitus ***** válasza:

Szia

Számomra a Szentírás, Jehova ihletett Szava, elismerten minden idők legnagyszerűbb könyve, annak köszönhetően, hogy nagy múltra tekint vissza, nagy példányszámban jelent meg, sok nyelvre fordították le, és az egész emberiség számára létfontosságú ismeretet tartalmazó irodalmi remekmű. A Biblia nem hasonlítható egyetlen más könyvhöz sem. Egyedülálló a maga nemében, és ezért a páratlan Szerzőjét illeti az elismerés. A Biblia azért is kivételes a könyvek között, mert a sok támadás és a gyűlölet ellenére máig is fennmaradt.

Tapasztalatból tudom, és elismerem az igazát:

2Timóteusz 3:16, 17

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz."

Ki lehet próbálni :-)

2019. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

keresztényként nekem sok sok évtizedekig egy komoly vallásu könyvet mert ezt hallottam róla mert ezt mondták.

DE miután szóról szóra 2x elolvastam és értelmeztem szépen lassan elgondolkodva minden egyes mondaton és utána néztem a benne lévőknek rengeteg helyen, és sajnos ráadásul még megismertem a jehova szekta szemétségeit, most már azóta az égvilágon semmit de semmit sem jelent a biblia.

csak egy rendkívül pontatlan össze-vissza innen-onnan másolgatott történelmi, az emberiség történelmében legnagyobb port kavaró összefogott irományok gyűjteményét jelenti, amit mindenki szeretne értelmezni de senki sem képes egyértelműen ezt és soha nem is fogja senki.

Még véletlenül sem tartom a világot létrehozó értelmes intelligenciának avagy a Teremtőhöz köze lévő irománynak.Ez rettenetes nevetséges és butaság, tudatlanság most már a szememben.

EGY IGAZ CSAK, AMINEK AZ EMBERISÉG A HASZNÁT VESZI, HOGY IGEN HASZNOS AZ ÉLETET SEGÍTŐ JÓTANÁCSOK TÖMEGE VAN BENNE, de sajnos rengeteg igen rossz példát mutató példa is van benne. A lényeg hogy ki mire fogékony belőle mivel minden ember egyedi.

2019. szept. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!