Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi testvéreiknek...

Jehova tanúi testvéreiknek tartják az unitáriusokat?

Figyelt kérdés
Nekik mi a véleményük róluk? Leírná egy tanú?
2019. febr. 24. 19:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Írt ide tanú?? Nem láttam, hogy felvállalta volna, hogy ő tanú. Szégyelli? Vagy csak titok, ha valaki tanúként ír? Nem értem.
2019. febr. 25. 09:19
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Írt, a 7. hozzászólás coccomaci új regisztrációja.
2019. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Akkor viszont végképp nem értem, hogy miért nem írta oda, hogy ő tanú. Nyugodtan leírhatta volna azt, hogy ők nem tartják testvéreiknek az unitáriusokat. Hát ez csak nem titok...
2019. febr. 25. 11:57
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy nem írják sokszor oda, hogy tanúk, de néha egyenesen azt írják, hogy katolikusok, reformátusok, akik szerint mennyire igaza van a tanúknak. Van, hogy kérdést fogalmaznak meg ilyen csalárd módon, van, hogy hozzászólásban ecsetelik.
2019. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 lilla64 ***** válasza:
100%

Nem.Ugyanolyan hamis vallásnak tartják mint a többit.

A tanúk,csak csak azokkal testvérek,akik bent vannak a szervezetben.Egy kiközösitettel is megszünik a testvériség

2019. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem. Bár igaz, hogy az unitáriusok is tagadják a szentháromságot, de túl sok a különbség a tanításaik között. Az unitáriusok tanai, még az övékéhez képest is szélsőséges, mert az unitáriusok szerint pl. Jézus csak egy tanító volt, teljesen ember, a szűz születést is tagadják, így kizártnak tartom, hogy a tanúk elismerjék őket.
2019. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
Én hivatalosan nem vagyok unitárius, de ezt a vallást érzem a legközelebb magamhoz (és ha elmegyek templomba, ilyen gyülekezetbe megyek). Viszont semmilyen közösséget / hasonlóságot / testvériséget nem érzek a Jehova tanúival. A protestáns egyházakat érzem közel magamhoz, mint pl. a reformátusokat. Szerintem az általam ismert unitáriusok is hasonlóan éreznek.
2019. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17: a kátéjuk 100. pontja: A különböző felekezetűek kötelessége, hogy egymást mint testvérek szeressék, mert ez a Jézus követőinek ismertetőjegye: „Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást”. (Ján 13,35)
2019. febr. 25. 14:34
 19/25 lilla64 ***** válasza:
Ezt az Evangéliumi verset a tanúk csak saját magukra értik.Szerintük máshol nincs szeretet csak az ők gyülekezetükbe.Sajnos ezt az ők nagy szeretetüket volt alkalmam tapasztalni
2019. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Közben elolvastam az unitáriusok honlapján a lényeget és szerintem ők testvérnek tartják a tanúkat, de szerintem ez visszafelé nem érvényes, csak nem tudom miért nem vállalják fel ezt nyíltan jehova tanúi.


Laikus ember laikus kérdésfeltevése, de még számon is kér. Az unitáriusok, bár tagadják a háromságot, de Jézust nem tartják egyedül Istentől küldött megváltónak, azonkívül a Bibliát is keményen támadják. Ennek miért nem néztél utána? Milyen alapon szellemi testvére az a másiknak, aki szembe megy a Biblia kinyilatkoztatáséval?


"Csodálkozom, hogy ily gyorsan átpártoltatok attól, aki elhívott titeket Krisztus kegyelmében egy másféle evangéliumba,holott nincs más, hanem némelyek zavarnak titeket és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát, de ha mi, vagy égből jövő angyal evangélizál azonkívül, amit mi hirdettünk örömhírként nektek, legyen átkozott, ahogyan előbb beszéltünk, és jelenleg is ismét mondom, ha valaki nektek más örömhírt hirdet amellett, amit elfogadtatok, átkozott legyen!" (Galata 1:6-9, Vida)


Ha az unitárizmus eltérőt tanít az apostoli tanítástól akkor átkozott. Jézus nem elfogadása pedig azzá tesz!


"És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk." (Csel 4,12)


Átkozott az unitárius egyház, mivel ezt nem vallja igaznak!

2019. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!