Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a zsoltárok könyve? mi...

Mi az a zsoltárok könyve? mi a különbség a biblia és a zsoltárok könyve között?

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 23:45
 1/6 anonim válasza:
A Biblia magyarul könyvecskék. Sok könyvből áll össze a Biblia. Egyik része a Zsoltárok könyve.
2019. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
34%

Kedvenc részem: " Zsoltárok 23:1 Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

Zsoltárok 23:1 Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

Zsoltárok 23:1 Dávid zsoltára. Az ÚR az én pásztorom, nem szűkölködöm.

Zsoltárok 23:2 Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

Zsoltárok 23:2 Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

Zsoltárok 23:2 Füves legelőkön terelget, csendes vizekhez vezet engem.

Zsoltárok 23:3 Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

Zsoltárok 23:3 Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

Zsoltárok 23:3 Lelkemet felüdíti, igaz ösvényen vezet az ő nevéért.

Zsoltárok 23:4 Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Zsoltárok 23:4 Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Zsoltárok 23:4 Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvigasztal engem.

Zsoltárok 23:5 Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

Zsoltárok 23:5 Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

Zsoltárok 23:5 Asztalt terítesz nekem ellenségeim szeme láttára. Megkened fejemet olajjal, csordultig van poharam.

Zsoltárok 23:6 Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig."

2019. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia egyik része a Zsoltárok könyve. Az Ószövetségben található.
2019. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy az első válaszoló is írta, a Biblia jelentése könyvecskék, Mivel sok könyvből áll.

A Bibliában lévő könyvek egyike a zsoltárok könyve, ami a Biblia közepén található.

Zsoltár szó jelentése: Dicséretek. Ebben a könyvrészben, Istent dicsérő szavak, versek vannak, amiket zenésítve, énekkel adtak elő.

2019. febr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Zsoltárok könyve a Biblia része, de a Biblia nem csupán a Zsoltárok könyve.

(A motor is része az autónak, de az autó nem csupán a motor.)

2019. febr. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A Biblia 19. könyve, amely feltehetően szent énekeket tartalmazó öt gyűjteményből áll: 1. Zs 1–41.; 2. 42–72.; 3. 73–89.; 4. 90–106.; 5. 107–150.


Mi a különbség a Biblia és a Zsoltárok között? Ezt hogyan éreted? mert ezt a kérdést a többi 65 könyvel kapcsolatban is felteheted.

2019. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!