Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért állítják jehova tanúi,...

Miért állítják jehova tanúi, hogy mindenki gyűlöli őket?

Figyelt kérdés
Ezt ki tanítja nekik és miért hiszik el? Mennek az utcán és azt képzelik, hogy bárki, aki rájuk néz gyűlölettel van feléjük? A legtöbben inkább sajnálják pedig őket, legfőképpen a keresztények között, mert sajnálatra méltóak, ahogy hazugságban tartják őket. De ez nem gyűlölet. Vagy magukból indulnak ki? Ha ők gyűlölik a többi egyházat, akkor szerintük ez visszafelé is érvényes?
2019. febr. 26. 07:55
1 2 3 4
 1/31 Rachel Warner ***** válasza:
92%
Ez a szektás lét velejárója kérdező. Máskülönben hogyan tűnhetnének ki a tömegből,hogyan láttatnák,hogy különlegesek,mártírok és hibátlanok,ha nincs egy ellenségkép? Az más kérdés,hogy jó nagy megelőző agymosásra van szükség,hogy ezt valaki így ilyen szinten benyalja. Hiszen senki homlokára nincs ráírva az utcá,hogy tanú,akik hozzánk jöttek,eljesen átlagos öreg nénik voltak,ha nem mutatkoznak be,rájuk sem ismerek. De kell az ellenségkép,egy viszonyítási alap,amihez képest ők klassznak érezhetik magukat és mások torkán is ezt próbálják letolni.
2019. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A visszajelzések alapján?
2019. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
Jézus a János 15:20 szerint a következőket mondta: ,Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd.' Jézus itt arra utalt, hogy a követői ugyan úgy üldözésben részesülhetnek, mint Ő. Mivel Jehova Tanúi Krisztus követőjének vallják magukat, ezért emelik ki az őket ért üldözéseket, amely azonban jelenleg a föld egyes területein érik őket. Én úgy gondolom, hogy a többi keresztény felekezet is részesül a föld egyes részein üldözésben. Nem az üldözésre kellene összpontosítani, hanem inkább Krisztus engesztelő áldozatára.
2019. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
7%

"Ezt ki tanítja nekik és miért hiszik el?"


Kedves előttem szóló, idézte Jézus szavait, vagy is Ő megmondta, hogy a követőire is az vár, amit maga Jézus is átélt. Azért hiszem el, mert Jézus nem hazudik.


Nem gondolom, hogy mindenki "gyűlölettel" van a Tanúk iránt, hiszen személy szerint jó kapcsolatban vagyok a szomszédaimmal, a rokonaimmal, a kutyát tartó ismerőseimmel, stb.

Azt itt azért megjegyzem, hogy a gyűlöletnek több formája létezik, és nem kell a legrosszabbra gondolni minden esetben.

Az egyházakat illetően sajnálatos, hogy messze eltértek a Biblia, vagy akár Jézus oktatásától, illetve nagyobb hangsúlyt fektetnek az emberek által hozott hagyományokra, mint hogy a nyájat oktatnák, az erkölcsi elvekre, és be is tartatnák azt, hogy a gyülekezetben ne legyenek olyan személyek, akik nem élnek keresztény életet. Azzal pedig, hogy a világ részévé váltak, és hatalommal rendelkeznek a politikai és egyéb nem keresztény dolgokban, azonosítja a jelenések könyve által is, ki az akiről szólnak Isten elmarasztaló gondolatai.

Ez pedig nem ad okot a gyűlölködésre, sőt, azért mennek a keresztények Jézus utasítására szolgálni az első perctől fogva, hogy megkeressék, és a helyes útra vezessék jó példával elől járva azokat, akik sóhajtoznak a világban lévő nehézségek miatt.

A felebarátaik iránt, így kell elsősorban kimutatni a szeretetet, hogy végzik ezt a munkát, megbizatást.


Sajnos az egyházak felbújtására, a politikai hatalmak, emberi vezetők, és ez főleg más országokban igaz csak egyenlőre, drasztikus módon bántalmazzák Jehova tanúit, ahogy olvashattuk is. Jehova Tanúi, nem bújtogatnak fel senkit, hogy vegyenek retorziót a testvéreik elleni sérelmekért, hanem inkább imádkoznak azokért akik ilyet tesznek. Jól tudjuk, hogy más magukat keresztényeknek vallókat is bántanak, azonban Őket teljesen más "keresztény" okokból teszik, mint pl: a múlt sérelmei miatt, illetve valóban lehet indok, hogy nem a judaizmust, vagy egy megszokott hitélet élnek, egyes kultúrákban. S ehhez párosulhat az az ismeret, melyet a középkorban követtek el a "keresztény" vallás égisze alatt.


Ha megfigyeljük az első században lévő keresztényeket, teljesen más okból gyűlölték, mint amiért sok magukat keresztényeknek nevezőt gyűlölnek napjainkban.

2019. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Pedig pont te állítottad az egyik hozzászólásodba, hogy a keresztények még meg is ölnének titeket. Olvasok ám, azért kérdezek.

Tudtommal nálatok is akad részeges, elhízott, válás, családverő, hazug és alattomos ember. Tehát nem vagytok kicsit sem tökéletesek. Vagy nektek szabad, másnak nem? Az egyházak pedig nem tértek el, ti nem vagytok a közelében sem.

2019. febr. 26. 11:21
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Természesen ez is szektás tanítás, ugyanis így érik el hogy ha valaki rámutat a szervezet hibáira, hazugságaira, akkor azt egyszerűen támadásnak veszik. Vagyis nemhogy el sem gondolkodnak rajta, hanen még önigazolást is találnak benne, hisz lám, az imádott Őrtornyom megjövendölte hogy mindenki belémköt mert mindenki gyűlöl mert én különleges vagyok hisz tudom az igazságot...

Gyakorlatilag minden agymosó szekta hasonlóképp működik.

2019. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
De nyugodtan idehozhatjuk a pedofil ügyeket is, amikben a bíróság már hozott ítéletet és bűnösnek mondta a jehova tanúja elkövetőt. Tehát semmiféle tökéletesség nincs bennük, ahogy állítják. Tudom, tudom, ilyenkor nem beismerik, hogy bűnösök, hanem azonnal visszatámadnak a bezzegakatolikusegyházzal.
2019. febr. 26. 13:12
 8/31 Rachel Warner ***** válasza:
84%

" Tudom, tudom, ilyenkor nem beismerik, hogy bűnösök, hanem azonnal visszatámadnak a bezzegakatolikusegyházzal. "


Vagy csak annyit mondanak,hogy mivel az elkövető nem követte a bibliai előírásokat,nem is igazi tanú,szóval mossák kezeiket. Mintha ennyivel le lehetne rendezni. Az is sokat elárul róluk,hogy többet foglalkoznk ilyenkor a saját hírnevükkel,mint asértett fél segítésével és támogatásával. Csakis az izgatja őket,hogy hogyan mossák tisztára a nevüket,undorító.

2019. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
8%

"Csakis az izgatja őket,hogy hogyan mossák tisztára a nevüket,undorító."

Nem, nem az "izgatja őket." Te szívesen tartoznál olyan társaságba, hogy úgy azonosítanak téged egy két személy miatt, ahogy nem szeretnéd?

Mennyivel inkább, felelősséged, hogy Isten nevét ne érje szégyen, és semmibe vegyék az elveit.


Hát kérlek, ha az apostolok is így gondolkodtak volna, akkor Ők sem közösítettek volna ki senkit. S nem az egyéni "hírnévről" van itt szó, hanem Krisztus gyülekezetéről, nem mondta vagy tanította, hogy lehetnek helytelenséget gyakorlók. Sőt az ilyen személyt el kell távolítani, hogy a gyülekezettől Isten ne vonja meg a szellemét.

Ez van a szent írásban.

Isten nem támogatja azokat akik megtűrik a szándékos bűnöst és a gyülekezet részei, pedig nem él keresztény életet. Akkor hogyan lehetne látni a különbséget az Istenhez tartozók, és a világ között.

2019. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Rachel Warner ***** válasza:

" Nem, nem az "izgatja őket." Te szívesen tartoznál olyan társaságba, hogy úgy azonosítanak téged egy két személy miatt, ahogy nem szeretnéd?


Mennyivel inkább, felelősséged, hogy Isten nevét ne érje szégyen, és semmibe vegyék az elveit. "


A katolikusokkal pont ezt csináljátok.

Amúgy nekem aztán nem felelősségem,mivel nem is hiszek istenben.

Amúgy egy szóval nem írtam,hogy aki ilyen mértékű bűnt követ el,mint erőszak,azt ne közösítsétek ki. Vagy direkt magyarázol félre,vagy tényleg nem értetted,de én arra utaltam ezzel,hogy úgy hárítjátok a felelősséget,hogy letagadjátok,hogy a bűnöstanú volt. Nehogy a szentséges felekezeteteket szégyen érje. Ezen izgultok és közben szinte említést se tesztek az áldozatról. Nem is gondoltok bele,hogy neki milyen nehéz lehet,azon pörögtök,hogy most valaki a szájára vesz titeket.

2019. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!