Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért állítják jehova tanúi,...

Miért állítják jehova tanúi, hogy mindenki gyűlöli őket?

Figyelt kérdés
Ezt ki tanítja nekik és miért hiszik el? Mennek az utcán és azt képzelik, hogy bárki, aki rájuk néz gyűlölettel van feléjük? A legtöbben inkább sajnálják pedig őket, legfőképpen a keresztények között, mert sajnálatra méltóak, ahogy hazugságban tartják őket. De ez nem gyűlölet. Vagy magukból indulnak ki? Ha ők gyűlölik a többi egyházat, akkor szerintük ez visszafelé is érvényes?
2019. febr. 26. 07:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
57%

"de amikor azt olvastam pár éve, hogy egy kisbaba azért halt meg, mert tanú volt az anya és a szervezet tanítása mellett döntött és a hír alatt egy rakás másik tanú még gratulált is a baba halálához, miszerint jó döntés volt, hát ott azért átgondoltam ezt." Igen, én is olvastam ilyeneket. Szerintem is borzasztó. De, a gyűlölet gyűlöletet szül. Nem változik tőle semmi csak rosszabbodik. Azért nem szeretem azokat a kérdéseket, amik nem egy konkrét problémával foglalkoznak, hanem igazából csak kiadja a kérdező az ellenszenvét, mert ezt a gyakorit bárki olvashatja, letörölni nem lehet a kommenteket és ha valaki gyanútlanul idetéved 10 év múlva is ezeket a bejegyzéseket fogja látni, úgy hogy könnyen lehet nincs is semmi rálátása a témára, pusztán leszűrni, hogy a tanúk szemetek, utálni kell őket stb.

A tanúk meg megállapítják, hogy "lám, tényleg milyen csúnyákat írnak rólunk" ezzel megerősítve az elképzeléseiket.

Ez szerintem hosszútávon csak táplálja a rosszat, nem pedig felveszi a harcot ellene. :(

2019. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

én a jehova szekta összes vezetőjét és a vénjeit törvény elé állíttatnám ha tehetném és örökre börtönbe zárnám ha rajtam állna annyira család-ember elleni életveszélyes bűncselekmény bármelyik pillanatban előidézőinek tartom öket!

akkor én gyűlölöm őket?!

NEM. semmi féle vallást nem nézve, csak amit okoztak, okozhatnak a tevékenységükkel azt látva és erre válaszként:

aki az őrtorony családok és a teremtő ellenes törvényeit pusztításra alkalmazza az a szememben minimum ezt érdemli! és azonnal mert annyira de annyira veszélyes tevékenység az egész emberiségre.

2019. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
2019. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is keresztényi életet élek, mégis kiközösítettek Jehova Tanúi, mert nem értettem egyet a tanításukkal és a bibliaértelmezésükkel.


Nem vagyok sem parázna, sem tolvaj sem hazug, mint ahogy ők azt rám olvasták.

A vén,- aki amúgy a gyermekem lehetne-, azt mondta nekem, hogy engem vonzanak a "világi" dolgok, vissza akarok menni a "mocsokba", mert nekem az jobban tetszik!


Itt és most mondom meg mindenkinek, hogy mióta nem vagyok Jehova Tanúja, más ember lett belőlem, nem gyűlölködöm, nem taszítom el magamtól a családtagjaimat, a rokonaimat, a barátaimat, az ismerőseimet, "nem járok 2 méterrel feljebb a földtől" a nagy büszkeségtől, meglátom a rászorultakat és nem ítélkezem senki felett, főleg ha nem tudok és nem is akarok rajta segíteni!


Nem cigarettázom és nem élek nyugtatókon és gyógyszereken, mint sok volt hittársam, sőt nem is iszom, mint egy volt testvérnőm, aki emiatt "felkentnek" érzi magát a mai napig.


Tudok beszélgetni és megbocsájtani olyan embereknek, akiket régen szívből gyűlöltem és megvetettem.


Több évtizedes viszályok szűntek meg egycsapásra az életemben és a szívemben is!


Sajnálom a tanúkat, mert nap mint nap találkozom velük, látom rajtuk a szeretetlenséget, a meg nem bocsájtást, a gyűlöletet ami felemészti az ő lelküket és megkeseríti az életüket.


Ha én már Jehova számára halott vagyok és az Ő számukra is, akkor miért foglalkoznak még mindig velem, miért kiabálnak még utánam is, miért néznek rám gyűlölettel és megvetéssel?


Én el tudok menni mellettük szótlanul, de nem úgy mint ők, akik vagy gúnyosan szembe kinevetnek vagy hangosan utánam szólnak.


Igaz, hogy belülről "rág a fájdalom", mert sajnálom őket, de nem tudok mit tenni, csak imádkozom értük is.

2019. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló 24-es. TELJESEN IGAZAD VAN!!!


én csak azt teszem hozzá, hogy amelyik tanú szervez, embereket visz be a szervezetbe AZT ÉN NEM SAJNÁLOM! én azokat is kivétel nélkül VESZÉLYES BŰNÖZŐKNEK TARTOM és úgy is kezelem és lépek fel ellenük ahol tehetem mindenütt!

mindenkinek van választása hogy EMBERKÉNT vagy ÁLLATKÉNT kiselkedve a LEGSÚLYOSABB BŰNÖK EGYIKÉRE ESKÜDÖTT FEL ÉS AZT VÉGI, a családok irtását.

2019. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Sosem tanították azt nekünk hogy mindenki gyűlöl. De az előző kommentelő tényleg gyűlölhet minket.
2019. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

kedves petike05 .


tévedtél mert én nem gyűlölöm őket.

én csak tartozom nekik a családunk megnyomorításáért amíg csak mozognak addig amíg csak léteznek a Védelem miatt.

2019. márc. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ez nem gyűlölet, amit írt Petya. Vagy neked fogalmad sincs arról, mit jelent gyűlölni? Amúgy meg hazudsz, hogy nem tanítják nektek. És hazudni bűn. Még egy ateista is tudja, te meg pofátlanul... Szégyelld magad.
2019. márc. 19. 05:44
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondták hogy mindenki csak hogy sokan. A kettő között van különbség.
2019. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Egy Jehova tanúja sem gonoldolja hogy mindenki utálja őket
2019. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!