Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha nem hiszek,...

Mit csináljak ha nem hiszek, de szeretnék, viszont így a 8. parancsolat alapján nem imádkozhatok, mert mindent amit mondok az hazugság lenne részemről?

Figyelt kérdés

#ultimatecontradiction
2019. febr. 27. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne? Akkor mondj igazat. "Nem hiszek de jó lenne, mert... Aztán hogy annak örülök hogy... az meg nagyon bánt hogy... és tök mindegy hogy de remélem megtalálom az utamat. Végeee."
2019. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha "nem hiszel de szeretnél" akkor már félig hiszel, hiszen sok ember van, aki hinni se szeretne.


Én azt tanácsolom, hogy kicsit más megközelítésből fogd fel a dolgot: Ne hinni akarj, hanem fogadd el Jézust, mint megváltót. Attól még, hogy úgy érzed nem hiszel, gondolj arra, hogy átadod magad Jézusnak, elfogadod az ő tanait és áldozatát.

2019. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól értem? - nem hiszel, de imádkozni akarsz ahhoz, akiben nem hiszel?

Ez nem más, mint viszonzás nélküli segítség kérése, aztán teljesítése esetén nem tartozol semmivel, örüljenek, hogy kértél és teljesíthették.

Istent és/vagy Fiát akarod kihasználni céljaid elérésére?

2019. febr. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Imádkozz úgy hogy ne "haragudj Isten de én nem hiszek viszont ha mégis létezel akkor kérlek erősíts meg és adj nekem hitet". Ez így nem hazugság.


Bármi mást is hozzáfűzhetsz a lényeg hogy őszinte legyél. Minél több időt töltesz imával annál jobb. Legyél kitartó és minden nap imádkozz.


Én mindig hittem valamennyire de egy idő után Isten olyan csodákat mutatott ami után nem is azt mondom hogy hiszek Istenben hanem azt hogy biztosan tudom hogy létezik.


Isten csak annyit vár tőled hogy ne utasítsd el Őt közömbösséggel. Ha szólsz hozzá az elég.

2019. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

"Mit csináljak ha nem hiszek, de szeretnék, viszont így a 8. parancsolat alapján nem imádkozhatok, mert mindent amit mondok az hazugság lenne részemről?"

Nem biztos, hogy hazugság, nem kehet, hogy csak nem hiszel benne, h Isten segít? Mert úgy tényleg nem szabad imádkozni.


Jakab

1,5 Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, [Márk. 11,24.] kérje [Péld. 2,6.] Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.


1,6 De kérje [Mát. 21,21. Márk. 11,24.] hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.



Amúgy már nem a mózesi szövetség alatt vagyunk, nincs 8. parancsolat

2019. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak. Közületek melyik apa ad a fiának követ, amikor az kenyeret kér? Vagy ha halat, akkor hal helyett tán kígyót ad neki? Vagy ha tojást kér, akkor talán skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle.” (Lk 11, 9-13)

Ezzel lelkülettel fordulj bizalommal Istenhez. Egyébként javaslom a Szentírás és a keresztény bölcseleti irodalom olvasását. Nem csak az az ima, ha úgymond kérsz vagy a szavaiddal próbálsz "beszédbe elegyedni" Istennel, hanem az is, ha nyitott szívvel tájékozódsz, olvasol, sőt az is, ha csak szemlélődsz.

2019. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az imádságod nem hazugság, elmondod közben, hogy bizonytalan vagy a hitedben, bár ezt Isten amúgy is tudja.
2019. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!