Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus gyerektől (illetve...

Katolikus gyerektől (illetve a szüleitől, hiszen leendő elsősről van szó) mennyire várja el a református iskolája, hogy részt vegyen minden vasárnap az istentiszteleteken?

Figyelt kérdés
Ha "csak" katolikus misére megy, az nem elég? Mellette még református istentiszteleten is heti rendszerességgel részt kellene vennie, ha nem akarja, hogy csúnyán nézzenek rá?

2019. márc. 3. 17:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Mondom a tutit: egyházi fenntartású iskola maga dönti el felvételi keretében, hogy kit vesz fel. Mivel van személyes beszélgetés, ott elmondják, hogy náluk elvárás az, hogy havi egy Istentisztelet vagy mise részvétel meglegyen, évente egyszer viszont kötelező a református Istentisztelet, reggelente pedig áhítatot tartanak. Akinek ez nem tetszik, az ne járassa oda a gyerekét.
2019. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Arra akarsz utalni, hogy amíg jár az iskolába, a hittani eskütétlig mennyire kötelező neki járni, vagy, hogy egy gyereknek mennyivel nagyobb kötelessége gyakorolni a vallási szertartásokat, mint a felnőtteknek, vagy a szüleinek? Szerintem, ha a tanulmányai végére ér addig maradhat otthon, ameddig csak akar, de biztos, hogy más vallásnál az nem így van
2019. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Református vagyok, de nem vallásgyakorló. A gyerekeim katolikusok. Lányom a templomi kórusban énekel 1 éve minden vasárnapi reggeli misén. Ezért én minden vasárnap ott vagyok a misén vele. Bevallom megszerettem oda járni és mindig várom a pap beszédét.. pedig előtte életemben kb 5-ször voltam a saját református templomomban...
2019. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amennyire a katolikus iskolában a református gyerekektől. Érthető voltam?
2021. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!