Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik nagyobb, Isten, Jézus...

Melyik nagyobb, Isten, Jézus vagy Mária?

Figyelt kérdés

Mert van egy olyan ima, hogy"asszonyunk szüz Mária Istennek szent anyja"

Így azt jelenti, hogy Mária Isten anyja, akkor nagyobb is.

Ha Máriát Isten teremtette akkor Mária kisebb. Ha Istennek nincs kezdete akkor Ő a legidősebb. Ha Jézus a teremtés kezdete volt, mint elsószűlött akkor Ő is Isten után a legöregebb. Akkor mégis, miért van az ima Máriához, amikor Jézus is Istenhez imátkozott?



2019. márc. 4. 17:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Sok minden elhangzott ebben a kérdésben de még mindig nincs közös nevező.


Jelenések. 22:16."Én,Jézus,elküldtem angyalomat, hogy tanuskodjon nektek, ezekról a gyűlekezetek javára. Én vagyok Dávid gyökere és sarja, és a fényes hajnali csillag".


Az a kérdés, hogy itt Jézus, miért nem mondja, én Isten, elkűldtem angyalomat, hiszen itt már az égben volt az Atyánál?Itt már Istennek titulálják egyesek.

De miért mondja "én vagyok a Dávid gyökere és sarja?

Megmondom:azért mert, egy tökéletlen embertől származik anyai részről és tökéletes az Isten Szelleme által.


Ő, Jézus mondta, hogy Isten?

Az Atya mondta, hogy Istent szűltem?


Jön a kérdés, ki mondta akkor, hogy Ő Isten?

Persze Istentől származik, Isten Fia de nem a háromságbeli Isten, hanem "Ő Jézus Isten Fia".

Mennyi Isten kellene legyen, ha a végtelenségtől mostanáig és ezután is csak úgy szűletnének az Istenek?


Visszatekintve a 10 bejegyzésre.

Nem tudom ki a Opendoor de annyit igen hogy itt az oldalon, olyan nevet válalsz fel amilyet akarsz.

Hogy ez a név eredetileg mit takar különböző, mert több száz ilyen név van. Így takarhat:szentéletet élőt, mérnököt, prostit, énekest, színészt stb.

A 10-st nem a téma érdekli, mert a téma nemtetszik, hanem a bejegyzés befektetése.


Sok a biblia vers amiból védekezhetne de nem teszi mert a bibliában nincs amivel védekezhetne és így aki nem szereti az igazságot, személyes támadás ba lendűl.

Jézus azt mondta"vegyétek fel az igazságot és az igazság szabadokká tesz". Aki nem szabad az a bűnnek rabja.

2019. márc. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

#11

"Ő, Jézus mondta, hogy Isten?

Az Atya mondta, hogy Istent szűltem?"


Igen, mondták:

"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."

"Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (Héberül talán ismerősebb, JHVH, nálatok a Jehova műszó használatos rá.)


"De miért mondja "én vagyok a Dávid gyökere és sarja?"

Valószínűleg ezért gyökere Dávidnak:

"Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."

Illetve ezért sarja:

"A neve József volt, Dávid házából, a szűz neve meg Mária."


"egy tökéletlen embertől származik anyai részről"

Nem, tökéletlen inkább az, aki mondja. Egyébként hol írja a Szentírás, hogy Mária tökéletlen lett volna? Vagy ez is csak egy a sok hamis őrtoronytanítás közül?

Mert a Szentírás ezt mondja:

"Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál." és "Áldott vagy az asszonyok között, és áldott a te méhed gyümölcse!" sőt "Hogy lehet az, hogy Uramnak anyja jön hozzám?"


"Nem tudom ki a Opendoor de annyit igen hogy itt az oldalon, olyan nevet válalsz fel amilyet akarsz."

Ebben igazad van. De amikor valaki már a sokadik nevet veszi magára, az már több, mint érdekes. Miért próbálja valaki az embereket becsapni, hogy mindig más néven ír, erre tanítja őt az őrtorony szervezet?

2019. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#7 +1
2019. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik nagyobb, Isten, Jézus vagy Mária?"


Az Őrtorony. Nem unjátok még? Persze vice versa :(

2019. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

12.

"Bizony bizony mondom nektek:

Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok"

Ez így van, mert Isten elsőszülött Fia Jézus, sem szellemi sem fizikai testben lévő nem volt Ő előtte. De azért elsőszülött mert kezdete volt, de az Atyának nem volt kezdete.

Ha Dávidhoz hasonlítód, évmilliárd a különbség.

De Dávidnak úgy mint nekünk is az ősapánk vétkezett, és így tökéletlené vált úgy mint mi is Máriával együtt.

Hogy Mária kiváltságot kapott az nem jelenti azt, hogy tökéletességet is kapott. A tökéletes ember teste nem hal meg mért tökéletes, hiba nélkűli.

Isten Ádámnak a teremtéskor nem mondta meghalsz, de a bünbeesés után már monta"vissza térsz a porba mert onnan vétettél". Sehol nem írja, hogy egy valaki az utododbol tökéletes marad és örökké él még Máriára sem.

Mária a zsidó nók közűl betöltötte az Isten által szabott kritériumokat:Dávid leszármazottja, Zsidó, szűz, Szent viselkedés stb. de végül ő is meghalt mint más földi tökéletlen, az ő kiváltságaival várva, hogy a Fia feltámassza az utolsó napon.


Említetted az Őrtornyot, hát nem csak Őrtorony van, mert minden vallásnak van tanulmánya. De vajon minden vallás tanulmányában van annyi idézet a bibliábol mint az Őrtoronyban.

Minden tanulmány birója a biblia, ha van idézet letudod ellenőrizni, hogy a biblia igazol a bejegyzést vagy nem.

Ha mégis találnál akkor az olvasók kérdéseiben tisztázhatod, ami fintos is.

Úgy, hogy minden közleménynek a biblia kell a gerince legyen. Ha nem akkor a kiadványokkal baj van, bármelyik vallás adta ki.

2019. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem a JT-t akarom védeni, mert sok dologban tévúton vannak, de a #12-es válaszoló ezt tudatlanul írta:


"Igen, mondták:


"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."


"Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (Héberül talán ismerősebb, JHVH, nálatok a Jehova műszó használatos rá.)"


1: A görög eredetiben ez áll: πρὸς δὲ τὸν υἱόν Ὁ θρόνος σου ó θεὸς


Azaz magyarul: "a Fiúhoz pedig: A te trónod az Isten"


Tehát Jézus uralmának alapja, trónja az (örökkévaló) Isten, és nem ő az Örökké Létező (JHVH). Ez amúgy visszatérő motívum az írásban.


"2. Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok" Itt egyáltalán nem JHVH-ként mutatkozott be a Felkent. Ehhez is kell egy kis görög ismeret:


A görög újszövetséget „vagyok”-ját a görög ószövetséggel, azaz a Septuagintával lehet leellenőrizni. vajon azt állította-e Jahósua, hogy ő az a „vagyok”, aki Mózest elküldte? A vizsgálat után kiderül, hogy a görög nyelvben különbség van a Mózes könyvében található Isteni kijelentés („Vagyok, aki vagyok.”) és Jézus által használt „vagyok” közt. Az egyik, általános szó, a létige jelenideje egyes szám első személyben: εἰμι – vagyok, a 2 Mózes 3:14-nél (Vagyok, aki vagyok) viszont a létige folyamatos szenvedő ragozásban van fordítva: ὢν - levő, vagy létező a magyar helyes fordítás. 14 καὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς Μωυσῆν Ἐγώ εἰμι ὁ ὤν· καὶ εἶπεν Οὕτως ἐρεῖς ¹ τοῖς υἱοῖς Ισραηλ Ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς.

Azaz: És szólt az Isten Mózesnek, mondván: Én vagyok a Létező (Ἐγώ εiμι ὁ ὤν·), és ezt mondta: »Ezt mondd Izrael fiainak: A Létező’ (Ὁ ὢν) küldött engem hozzátok!«


Krisztus beszédében az egyszerű jelenidő van, nem pedig a Létezőként mutatkozott be:


[Jn. 8.24-25] Megmondtam nektek, hogy vétkeitekben fogtok meghalni. Ha ugyanis nem hiszitek, hogy én vagyok (εiμι), meghaltok vétkeitekben." "Ki vagy hát te?" - kérdezték tõle. Jézus ezt mondta nekik: "A kezdet, amit már mondtam nektek.


[Jn. 8.58] Jézus azt felelte nekik: "Bizony, bizony azt mondom nektek: Mielõtt Ábrahám lett, én vagyok. (εiμί)"

2019. márc. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Azért irja hogy Istennek szent anyja, mert Jézus anyja, aki Isten földi megtestesítője volt, tehát egyes nézetekben maga Isten. De Maria valójában egy ember akit Isten teremtett és utat mutatott neki, hogy méltó legyen életet adni az ő földi megtestesítőjének.
2019. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kérdező!


Kissé furcsállom kérdésedet, bár nem csodálkozom rajta, ha olyan közegben forogsz, ahol Máriát dicsőítik és magasztalják.


A válasz igen egyszerű és egyértelmű. Isten van mindenek felett. Ő benne áll fenn az egész teremtett világ. Isten Szellem, Jézus pedig Isten kivetülése, megtestesítője, Isten akaratának végrehajtója, beteljesítője. Mária egy egyszerű hithű nő volt, akit Isten érdemesnek tartott arra, hogy ő szülje meg és hozza világra Jézust. Jézus fentről jött és otthagyva dicsőségét, megalázva magát emberré lett egy kevés időre. Miután véghezvitte az atya akaratát és engedelmes volt egészen a keresztfa haláláig, ezért feltámadva nagyobb dicsőségben részesült és Néki adatott minden hatalom.Felment az Atyához és az Atya jobbján van. Mondhatni, hogy az atyával egyek, egyenlő.


Aki látta és megismerte a Fiút, az megismerte az Istent. Akié a Fiú, azé az Isten. Aki az Istent akarja megismerni és magáévá tenni, annak Jézushoz kell fordulnia, mert Ő a közbenjáró. A megfoghatatlan és megismerhetetlen Isten, Jézus által elérhetővé vált mindenki számára.


Mária nem nagyobb sem Istennél, sem Jézusnál! Egy hithű nő volt, asszony és anya, aki Jézus után még szült néhány fiú és lány gyermeket, akiket becsületesen, szeretetben felnevelt.

2019. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%

8.Egyedül a 8 bejegyző élt a kritikával meg az utasitásokkal, pedig csak annyi dolga lett volna mint a többinek, hogy feleljen,de azt mellőzte.

A többi élt a válasz lehetőséggel és összeségében érthetőek voltak annyira, hogy a válaszok által én is gazdagodtak.

Nyilvánvaló megértettem én is ki a nagyobb ki a kisebb és kinek mi a teendője Isten szolgálatában.


Itt igazolodik a János 17.3:"Az örök élethez az szűkséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elkűldtél, Jézus Krisztust".


Isten az aki teremtő és nincs kezdete, aki egyedűli szuverin.

Jézus, a Fia Istennek,akit a világ kezdetéűl szűlt(teremtett), Ő az első alkotása Istennek.

Mária egy olyan földi asszony mint mi, csak betöltötte azt a szerepet amit Isten el várt attól aki az Ő fiát megszűlhesse

2019. márc. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"#19"

Jézus, a Fia Istennek,akit a világ kezdetéűl szűlt(teremtett), Ő az első alkotása Istennek."


Nos itt van egy alapvető probléma! Egy kérdés, amire válaszolnunk kell!


Jézus Isten vagy pedig Istennek teremtése. Nagyon nem mindegy! A kettő nem ugyanaz! A teremtés és a születés nem ugyanaz!


A teremtés alapvetően nem lehet Isten! Ám amennyiben Jézus Istenből való, Istenből született, akkor Ő Isten, Isten része és nem teremtmény!


Az csak egy buta J.T. hamis tanítás, hogy Jézus Isten első teremtése! Ilyen nincs! Jézus nem teremtmény!!!


Jézus Isten része. Isten kivetülése, Isten kinyilatkoztatása, Isten kiábrázolása, Isten akaratának megcselekvője, végrehajtója stb.


Az anya megszülető gyermeke sem teremtmény, nem robot, nem állat stb. hanem ember. Az embernek születendő gyermeke is ember, nem tárgy, nem állat stb. így Isten Fia sem teremtmény, hanem Isten, Isten része.

2019. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!