Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a nagyobb bűn Isten szemébe...

Mi a nagyobb bűn Isten szemében öngyilkosságot illetve gyilkosságot elkövetni, vagy a vért élet mentés céljából adni vagy elfogadni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Isten nem tiltja a vér használatát, csak Jehova. A kettő nem ugyanaz, ne keverd össze.
2017. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Isten nemtudom melyiket tartja bűnnek, de a törvény csak az egyiket (gyilkosság), úgyhogy akármit írnak itt neked a szektások ezt semmiképp ne kövesd el.
2017. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ kit kérdezel. A tanúk arra hivatkozva, hogy a nemihletett és nem tévedhetetlen őrtorony azt tanítja, hogy a tartózkodj a vértől azt jelenti, hogy tilos a vérátömlesztés, így hagyják a saját, Istentől kapott ajándékukat meghalni.
2017. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Mint ahogy írja itt az előttem válaszoló is, az élet egy értékes ajándék Istentől.

Aki előbbre helyezi a saját vallási nézeteit mint az életet az szörnyű hibát követ el, mert annak vízhangja lesz még az örökkévalóságban is.

Istent sértjük meg azzal ha mi mindegy,hogy milyen okból elveszünk vagy eldobunk egy életet egyetlen Biblia versre hivatkozva.

Nekem is ez a véleményem.

A Jehova tanúi ezt másképp látják mert önjelölt "hamis prófétáik" vannak.

2017. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ozcar ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy vért adni vagy azt kapni bűn volna.

Viszont gyilkosságot, vagy öngyilkosságot elkövetni egyre megy. Kárhozat a vége....

2017. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 követ62 ***** válasza:
82%

Én is azt mondom, bármit is mondanak a szektások az első kettőt soha ne kövesd el még gondolatban se.

Az második kettő viszont kedves az Úr előtt. (A magam részéről 22 szeres véradó vagyok.)

Csak meg ne egyed! ;D

2017. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
23%
2017. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kzituss nem olvastad el a kérdésem?


Az általad belinkelt videónak semmi köze sincs a kérdésemhez!

Tudod ki dolgozik ilyen módszerekkel az az ősi kígyó akinek az Édenkerti szerepe tönkre tette a teremtés csodáját.

Őt akarod követni!?-hát csak nyugodtan az a te döntésed de ne húzz magad után másokat is.

Akarsz válaszolni a kérdésemre?

Tessék csak nyugodtan mert még mindig aktuális és nyitott;


"Mi a nagyobb bűn Isten szemében öngyilkosságot illetve gyilkosságot elkövetni, vagy a vért élet mentés céljából adni vagy elfogadni?"


Erre válaszolj ha megkérhetlek és ne arra,hogy jelenleg hol tart az orvostudomány!

2017. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Kedves 8-as hsz


nem látnám, hogy ez a te kérdésed lenne!!!!!, ezért igen, eddig nem látttam, hogy: "Kedves Kzituss nem olvastad el a kérdésem?


na nem baj :-)

viszont nem ign nézted meg a kisfilmet, mert ha igen, akkor láthattad(hallhattad) volna, hogy az nem elsősorban arról szól, hol tart az orvostudomány, inkább arról, amit a kérdező kérdezett: "a vért élet mentés céljából adni vagy elfogadni?" - témáról.

De a kérdező kérdésének elejéről is szól, hiszen az élet, és az ember tiszteletéről is beszélnek az orvosok, amit sajnos rólad nem lehet elmondani. Ilyen hangnemben egyetlen keresztény sem beszélhet a felebarátjával, amelyet te megengedtél magadnak. De ez neked is, nekem is íródott:„Mindegyikünk önmagáról fog számot adni az Istennek” Róma 14:12 Hiszed azt, hogy ezt senki sem kerülheti el?


Bár kissé borús az idő, gyönyörű napot kívánok neked:-)

2017. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki arról papol, hogy mit akar Isten, vagy mit nem akar.Ezt SENKI nem tudhatja. Szerintem Isten maga az élet. Tehát minden, ami az életet szolgálja az jó, ami nem, az bűn.
2017. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!