Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál miért tilos a...

Jehova tanúinál miért tilos a vér adás?

Figyelt kérdés
2019. márc. 4. 21:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

Látom minimálisan sem vagy jártas a biológiában, mint például a műtéthez szükséges minimális szervezetben található vérmennyiséghez. Így viszont akkor miért írsz véleményt a témához, amihez látványosan nem értesz?


Újra kérdem: minek tartod magad, ha a gyermeked ott fekszik kivérezve, műteni kéne, de ha nem kap vért, akkor esély sincs a sikeres műtétre és te nem adsz engedélyt arra, hogy vért kapjon, így amíg te azt magyaráztad épp az orvosnak, hogy nem is kell ide vér (tehát minden tudás nélkül egy hozzáértő szakvéleményét bíráltad felül), addig a gyermeked meghal, mert szerinted nem kell vér.

Na szóval akkor mi vagy te?

2019. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%

Én még mindig ember.


Amit idéztem szöveg, az meg tőlük származik:

Szerző: Fővárosi Önkormányzat Egyesített Szent István és Szent László Kh-Ri

Hematológiai és Őssejt-transzplantációs Osztály

Apheresis és Őssejt-feldolgozó Részlegvezető főorvosa

2019. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem válaszolsz? Mert hogy te is pontosan tudod, hogy terelsz. Nem vállalod fel a kérdésre a választ? Biztos vagyok benne, hogy érted azt, amit kérdeztem.

Te nem engednéd ebben az esetben, hogy a gyereked vért kapjon, ugye? Hagynád meghalni, igazam van?

2019. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van egy közvetlenül átélt történetem: a szülés végső fázisában történt súlyos vérzés miatt azonnali vérre volt szüksége az anyukának még ott a szülőágyon. Ha vissza utasítja, azzal az indokkal, amit te is felhoztál, akkor meghal. Van vértelen sebészet, ez tény és biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb, mint a hagyományos. De léteznek napi szinten ilyen tragédiák is, és ott, aki hagyja a másikat meghalni, holott van választás és van lehetőség, az gyilkos. Én itt lezártam, és vállalom, hogy nem vagyok szent, kívánom minden tagadónak ezt a szituációt, hogy választani kelljen neki élet és halál között. Talán akkor majd megbecsüli a másik életét, amit egy őrtorony magyarázat miatt nem lenne joga elvenni a másik embertől.
2019. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
0%
Én meg biztos vagyok benne, hogy nem tudtad értelmezni a fenti valaszaimat. Írtam már, hogy én is kaptam vért, magam is véradó vagyok. Az eredeti kérdésedre is az volt a válaszom, hogy továbbra is szülőnek tartom azt az embert aki vállalja a döntési felelősséget egy orvosi kérdésben az orvosok helyett. Utólag és mások helyett meg tényleg sokkal egyszerűbb a jobbik döntést választani, de ezt is leírtam már, hogy a valóságban ez nem így zajlik le mint ahogy írtad. Én legalábbis nem voltam tanúja ilyen esetnek. Válaszoltam végig, válaszolok most is, csak nem az általad adott két lehetőségből válogatva, hanem a saját elgondolasom alapján. Ez sokaknak szokott tudni fájni, sajnalom ha téged ennyire zavar, de csak azért nem fogom azt visszhangozni amit elvársz hogy ettől jobban érezd magad.
2019. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

"a valóságban ez nem így zajlik le mint ahogy írtad. Én legalábbis nem voltam tanúja ilyen esetnek"


tehát ha te nem láttad/tapasztaltad, akkor nem is létezik.

én sose láttam még a Louvre-t. akkor nem is létezik?

2019. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
0%
Arról az esetről beszélek, mikor az orvos oda áll a szülők elé, és azt mondja, van egy életmentő beavatkozás ami semmilyen kockázatot nem jelent a gyermekük egészségére nézve sem most, sem a későbbekben, csak bele kell egyezniük, majd a szülők ezt a hitükre hivatkozva megtagadják. Ezt mondom, ilyen nincs. Még a jogrendszerünk sem engedi meg, lásd kötelező oltások be nem adása, fényevés miatti éhenhalás, borostyánnyaklánc általi fulladás, a szükséges kezelések kiváltása alternativ gyógyászattal, minden ebből következő halálesetért a szülőket teszik felelőssé, függetlenül attól hogy hitből vagy tudatlanságból tették azt amit. Vértranszfúzió esetén nem ilyen egyértelmű a kockázat-haszon becslés, csakis ezért bízzák a döntést a szülőkre. Szóval nem a hitük miatt van erre lehetőségük, függetlenül attól, hogy a hitük vagy bármi más alapján hozzák meg a döntést. Nem tudom hányféleképpen lehetséges leírni ugyan azt, de eddig is ezt írtam.
2019. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 SIDLER22 ***** válasza:
100%

28-as válaszoló: "Ez egyéni döntésem, senki nem kényszerített erre."


Ebben azért kételkednék. Nyílván azért döntöttél így mert a biblia állítólag ezt írja. És amit a biblia ír azt vagy betartod vagy jehova szomorú lesz. Amúgy nem érdekelne ez senkit, de az éveken át tartó belemagyarázás és a túlélés ösztöne, hogy különben nem juthatsz a paradicsoma, megteszi a hatását még ha te nem is látod. Nem vagyok pszichológus, de ha éveken át magyaráznak valamit és te ezt készséggel befogadod akkor az másítja a józan ítélőképességed és nem biztos, hogy olyan döntéseket hozol amiket valójában szeretnél.


Így lesz valakiből úttörő. Így fog valaki sok pénzt adományozni az egyébként "nincs kötelező pénzgyűjtés" gyülekezetének és így fogja valaki boldogan elfogadni ha ilyen hülyeségek miatt meghal a gyereke.

2019. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 Rachel Warner ***** válasza:
80%

" Ha ez valóban olyan következménnyel járna, hogy tömegesen meghalnak emberek vérátömlesztés nélkül, Isten ilyen nagy horderejű dologban nem hozna tilalmat. "


Aha. Egy szekta által kitalált képzeletbeli lény jónak látta így,tehát nem veszélyes. Totál megnyugodtam.

2019. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Rachel Warner ***** válasza:
74%

" Itt nem csak állati testről beszél. Az ember is egy test, és az evés a szervezetbe való jutást jelenti. Ha valaki nem eszik ember vért, de vénán keresztül bejuttatja, akkor az nem ugyan az? "


Mert szerinted trafónál a vér a gyomrodba jut? Te hülye vagy amúgy?

2019. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!