Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig érdemes próbálkozni és...

Meddig érdemes próbálkozni és várni, hogy megtérjek?

Figyelt kérdés
Keresztény családba születtem, első osztálytól érettségiig egy kersztény iskolába jártam, hetente kétszer jártam misére, 4 évig minden vasárnap ministráltam is, évente többször voltak lelkigyakorlatok, a csapból is a vallás folyt. Elmentem az El Caminora is. Most egyetem mellett egy keresztény közösség kollégiumában lakom, voltam lelkigyakorlatokon itt is, minden héten imádkozunk, együtt dicsőítünk. Mit kell még tennem hogy megtérjek és ne érezzem egyre jobban úgy, hogy egy bődületes tébolyda ez az egész egyház?
2019. márc. 9. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld önállóan keresni Istennel a kapcsolatot. Minden ismeretet megkaptál az egyházban, úgy tűnik a leírásodból, csak éppen a személyesség hiányzik belőle. Lehet, hogy évekbe fog telni, míg hitben a saját lábadra állsz, de megéri az utat.
2019. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én csak azt látom, hogy ez a kitalált mondarendszer egyszerűen nem működik már a mai világban. Ez az egész egy felnőtteknek való mese, amiben azt tanítják hogyan legyél jó ember. Maga a szándék jó, de az érvelés az már hazugság, a megvalósítás így, ebben a formában pedig kivitelezhetetlen.
2019. márc. 9. 21:45
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Mondarendszer? Már ne is haragudj, de aki tényleg végig járta ezt az utat, az nem állít ilyet. Kíváncsi lennék, hogy mi mozgat téged, hogy ilyen kérdést kiírj.
2019. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A józan ész mozgat. Bármit megadnék érte, hogy elhigyjem ezeket szóról szóra, te is tudod hogy sokkal könnyebb és egyszerűbb lenne az életem, hiszen nálad működik.
2019. márc. 9. 22:09
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy idős ismerősöm mondta egyszer, hogy "próbálkozni a kutya szokott'

De félretéve ezt.


A szavaidat, összevetettem az Isten szavában írottakkal. Azok akik keresztényekké, vagy is Krisztus követőivé váltak, vagy válnak, ennél egyszerűbb dolgokat kellett, hogy megtegyenek. Jézus elmondta mit.

Elsősorban, azt kell tisztázni magadban, hogy a Bibliát minek tartod?

Mert ha Isten írott szavának, az első lépés, hogy tovább haladj, és ismeretet szerezz ebből, ami a hit kialakulásának elengedhetetlen első része.

Ha nem hiszed el, hogy ez Isten által íratott könyv és a benne leírtak igazak, akkor sajnos nem fog kialakulni a hit.

Csak egy apró megjegyzés Isten "tollából:

(Héberek 11:5, 6) . . .. 6 Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, . . .


Azután ott van Jézus fontos kijelentése is. Ami arról szól, hogy nem mindenki lesz a tanítványa, mert ez az Atyától függ.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .

Az igazán keresztény életet élők, akik nem csak névlegesen keresztények, nem ilyen módon váltak kereszténnyé, ahogy az első választottak sem.


A "megtérni" kifejezés pedig, azt jelenti, hogy a személy, a pontos ismeret, és az ez által kialakult szilárd hit alapján, felhagy addigi életével, és személyesen úgy dönt, hogy Isten elvárásaival összhangban szeretne élni a továbbiakban. Ezt követi a keresztelkedés, ami nyilvános kijelentés, hogy attól kezdve, keresztényként éli az életét, a nap 24. órájában.

2019. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Megtérni akkor fogsz, ha a saját utadat járod és nem akkor, ha tőled idegen, más eszméket üldözöl. Jézus mondta Isten nem kővel rakott templomokban van, hanem bennünk. Itt szépen leírták.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9785..

2019. márc. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Ekkora agymosás után csoda, hogy maradt egy kis józan eszed. Mondjuk nem sok, ha ezután is a megtérés felé evickélsz!
2019. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, a helyes kérdések a jelenlegi helyzetedben ez lennének: miért is próbálkozom hazudni magamnak és másnak? Kinek is játszom meg magam? Mi a célom evvel a számomra is hiteltelen viselkedéssel? Miért pocsékolom az időm, ha józan belátásom szerint kivitelezhetetlennek tartom a cél elérését? Mikor és mely hatásokra térek már végre át a számomra vállalható (vallásmentes) útra? Mi választ el attól, h meg is lépjem ezt a lépést? Mikor vállalom fel ezt a döntést? Mikor vállalom fel magam?
2019. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 pelgrim ***** válasza:
100%

Ha egyre jobban úgy érzed, hogy ez az egész egyház egy bődületes tébolyda, akkor itt az ideje, hogy önállóan kutass a vllásos tanítások igazságtartalma iránt, mert kétség kívül nagyon sok olyan dolgot hitettek el veled, aminek semmi köze a valósághoz.

Ha őszintén kutatsz az igazság iránt, nagyszerű belátásokhoz juthatsz és az lessz a te megtérésed, semmi mást nem kell tenned.

2019. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálkozni ne próbálkoz mert nem fog menni, ugyanúgy az sem működik ha úgy imádkoznál Istenem ad hogy megtérjek mert a döntést neked kell meghozni !

Én úgy gondolom a te problémád a vallás amelyben benne vagy, amely valójában halott és ezért halott belső állapotot hoz létre.

Jézussal lehet személyesen is találkozni és behívni az életedbe ha ezt szívedből hiszed és megteszed megtörténik belül a csodád újjászületsz, új szívet ad Isten és tiszta lappal indulhatsz.


És ahogy írod is ebben a formában már nem lessz kivitelezhetetlen hanem kivitelezhetővé válik, az is elképzelhető hogy közösséget kellene váltanod.

2019. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!