Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetében tényleg...

A Hit Gyülekezetében tényleg tartanak/tartottak okkult imakommandókat?

Figyelt kérdés
Már olvastam róla néhány kommentnél és láttam ilyen nevű tagot is, aki gondolom egykor vagy még most is aktívan végezheti ezt a tevékenységet.

2019. márc. 12. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Tartottak, az biztos, de nem lepődnék meg, ha még most is lennének ilyen alkalmak. Például választások előtt régen mindig imakommandókat hívtak össze, ahol a nekik nem szimpatikus pártot átkozták.

Erről azért elég sok forrás van a neten, keresgélj nyugodtan. Érdemes Bartus írásait is olvasnod, aki egy kiugrott tag és hitelesen beszámol az ott töltött éveiről, leírja ennek a szervezetnek a működését, stb..

2019. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Karena26 ***** válasza:
24%

#1 Magam is hallottam rengeteg ilyen rágalmazás a Hitgyülivel kapcsolatban.

Lehet,hogy régen, évtizedekkel ezelőtt előfordul hatott 1-2 elszigetelt közösségben, házicsoportban, imaalkalmon "átkozás", de ez a mai, élő, szellemi befedezés és pásztorlás alatt álló Hitgyülis közösségekben elképzelhetetlen, az egyház felépítése miatt!

2019. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom mennyire lehet elszigetelt eset, ha a "vezető lelkész" vezetésével, felhívására történik ilyesmi. Az alábbiakban olvasható egyik beszéde is:

[link]

Érdekes, hogy míg Jézus imádkozik az ellenségeiért, a higyüli "vezető lelkésze" (ahogy magát hívatja) az ellenségei megsemmisítését óhajtja.


Az alábbi elismert újság is az imakommandó átkozódására hivatkozik:

[link]


Persze érdemes kiugrott tagok beszámolóját is elolvasni, igen tanulságosak. De ilyen direkt nem linkeltem, mert egy jelenlegi túlbuzgó tag könnyen rámondaná, hogy csak rágalom.


Persze nem kell mások beszámolóira hallgatni, megnézheted az egyik erről készült felvételt is:

[link]

Persze a legelvakultabb emberek nem hisznek saját fülüknek és szemüknek sem.

2019. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Köszi a linkeket! Belekukkantottam a videóba, háááát még most se teljesen tértem magamhoz.
2019. márc. 12. 17:51
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát csak rá kell nézni a gyülis fővezérre. Az a szem mindent elárul...
2019. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Embereket soha nem átkoznak, az ellentétes lenne a keresztény szeretettel. Keresztényellenes eszméket "átkoznak", vagyis a mögöttük álló sötét szellemi erőket. Soha nem imádkoznak konkrét élő személyek ellen és nem kívánnak nekik rosszat, legfeljebb rossz céljaik meghiúsulásáért imádkoznak.


Harcolni soha nem élő személyek, emberek ellen harcolnak, hanem láthatatlan sötét erők ellen, a Biblia is erre buzdít.


Lehet, hogy akad néhány tapasztalatlan friss hívő, akik tudatlanságból nem így teszik, bár a hit gyülekezetében világosabban tanítanak erről a témáról, mint bármely más gyülekezetben. Egyértelműen és határozottan mondják, hangsúlyozzák, hogy nem emberek ellen harcolunk. Olyan láthatatlan erők ellen harcolnak, melyek valamilyen módon akadályozzák, hogy az emberek meg tudjanak térni és üdvözülni tudjanak. Nem emberek, nem test és vér ellen van tusakodás, ezt a hitgyüliben mindennél egyértelműbben tanítják. Gonosz erők ellen van tusakodás, melyek az emberek boldogságának és üdvösségének az útjában állnak.

2019. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 fxmaster ***** válasza:
58%
Ezeknek az egesz istentiszteletuk okkult tevekenyseg betoltekezes meg nyelveken szolas de lattam regi felvetelt ahol Sanyi guru a balszerencset kivant politikai partnak. Sokan azt mondjak hogy mikor betoltekeznek az szimpla tomeghipnozis de en szerintem lehet haterbe valami gonosz szellem mert halotam hogy mar aki benne van ok is furcsanak tartottak kezdetben ezeket a hatborzongato onkivuli allapotot de utana ok is beleolvatak.Szoval semmi sem kizart hogy valamit megideznek akor es sokakat behaloznak.
2019. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

7. Még ha alátámasztanád, amit írsz, de ez mind csak feltételezés. Miért írod, hogy "szerintem"? Mert nem értesz az egészhez. Egyáltalán mivel bizonyítanád, hogy okkult tevékenység az egész istentisztelet? Csak mert neked annak tűnik, az elég szubjektív. Esetleg objektív bizonyítékok vannak valahol?

És miért baj, ha valaki balszerencsét kíván egy (egyébként rossz, emberekre káros) politikai pártnak? Te gondolom, például Hitlernek és az ő vezetésének is jó szerencsét kívánnál. Nem ártana tudni, melyik politikai pártra gondolsz, és mi volt az az ima pontosan, mert így a nagy semmit nem lehet megfogni nem lehet. Nem feltételezem, hogy egynél többször meghallgattad azt az imát és átgondoltad, pontosan mi ellen és mit imádkoztak.

Miféle önkívületi állapotról beszélsz? Nincs itt semmiféle önkívületi állapot. Önkívületi állapotból nem lehetne csak úgy egyik pillanatról a másikra visszajönni a valóságba, márpedig ők erre bármikor képesek. Csak hogy te ezt nem tudod, az nem azt jelenti, hogy nem így van. Ennyivel az is önkívületi állapotban van, aki misén térdepel, vagy feltűnően egy helyben fejét lehajtva összekulcsolt kézzel álldogál

2019. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

3. Te nem vagy tisztában alapvető bibliai dolgokkal sem. Most mi olyan hú de meglepő abban, hogy a Jobbik az ördögtől van? Gondolok itt a linkelt videóra. Egészen mindennapos, hogy az ördög (démonok) hétköznapi embereket is irányít, most nem tudom, ezen mit kell annyira kiborulni.

És mi van, ha Németh Sándor azt imádkozta, hogy Isten pereljen Vona Gáborral és szégyenítse meg? Abba még senki nem halt bele. Minden ember élt már át megszégyenülést. A hívőket is néha megszégyeníti Isten, különben mindenki olyan maradna, amilyen. Pál apostol is megszégyenült.


Azért legalább alapvető dolgokat jó lenne tudnod, mielőtt itt nagy hevesen elkezded belinkelgetni a hülyeségeket.


Ha Németh Sándor nem is tökéletes, de próbál tenni az országért, az országban élő emberek érdekében. De harmadik válaszoló, csak kritizálni tudsz. Kíváncsi lennék, te mennyit próbálsz tenni kis hazánkért. Nem árt tudni, hogy sosem a kritikusoknak emeltek szobrot, hanem azoknak, akiket kritizáltak. Valahogy ők többet tudtak felmutatni.


Vona pedig Isten munkája ellen volt, csak nem tudott róla vagy nem akart tudni róla. Tudod, az egész világon egyre több olyan gyülekezet van, mint ez, nem véletlen, és majd Vona gondolja, jól kiszorítja őket az országból. Egy világmozgalmat akarna országos szinten leverni, ezt ő se gondolta át teljesen. A világmozgalmat pedig Isten indította el, ezért tér meg egyre több ember. Vona pedig ezt akarná megakadályozni. Szóval tényleg nem árt, ha Isten perel vele, hátha még megtér és értelmes dolgokkal fog foglalkozni.


Egyébként meg bagoly mondja verébnek. A Jobbik fröcsögött nagyon sokszor a gyűlölettől, ehhez képest Németh Sándor nagyon finoman imádkozik ellenük. Azért érdemes lenne a Jobbik gyűlöletbeszédeiből is idézni, és összehasonlítani ezzel az imával.


Az imákban az ellenséges emberek halálát, megbetegedését stb. sehol nem kívánták, de idézd be ide, ha tévedek. Az ellenséges emberek céljainak a meghiúsulásáért imádkoztak. A nyelv bedugítása azt jelenti, hogy a gyűlöletbeszédet akadályozza meg Isten.


Bár nem tudom, ezeket van-e értelme itt írogatni, mert akik a teológiai alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, ezt pláne nem fogják érteni.


Mellesleg tilos kamerázgatni a Hit Gyülekezete istentiszteletein. Csak nehogy megüsse a bokáját a kis Zsidóbűnözés nevű videófeltöltő. Esetleg be is perelik, amiért titokban kamerázgatott és feltette a netre is. Van egyébként közvetítés is, azt is lehet nézni, ott sem más a véleményük. Egyébként is undorító, hogy egyesek imádkozni mennek oda, de mellette valami gestápó megfigyelő ül, aki titokban kamerázik, meg kéne büntetni az ilyet.

2019. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

#9

Engem nem különösebben érdekel a Jobbik, mert nem tartom magam jobboldali embernek, így jobbikosnak sem.

De azért felhívnám valamire a figyelmedet. Jézus azt tanítja, hogy még ellenségeinkért is imádkozzunk, akik nekünk rosszat akarnak. Nem pedig azt tanítja, hogy ellenük imádkozzunk, hogy Isten dugítsa be nyelvüket (lehet Sanyinak is bedugította és azért nem tud normálisan beszélni), szégyenítse meg őket, stb...

Amikor pedig egy önjelölt vezető lelkész még általad is elismert módon:

"ehhez képest Németh Sándor nagyon finoman imádkozik ellenük"

Az nem kicsit érdekes...


Vona Gábort pedig Hitlerrel párhuzamba vonni, nem kicsit abszurd. Erre is a hitgyüliben tanítottak?


Mutasd már meg, hogy Jézus hol imádkozott mások ellen.


"Mellesleg tilos kamerázgatni a Hit Gyülekezete istentiszteletein."

Ezt megértem, van mit rejtegetnetek a világ elől.


"Egyébként is undorító, hogy egyesek imádkozni mennek oda, de mellette valami gestápó megfigyelő ül, aki titokban kamerázik, meg kéne büntetni az ilyet."

Nem gondolod, hogy az a gestapo megfigyelő csak egy kiugrott tag, akinek elege lett ezekből az okkult szeánszokból, amit ti imakommandónak neveztek?


Egyébként nem kell ezen ennyire felháborodnod. Inkább háborodj fel azon, hogy egy magát Isten emberének tituláló alak miként imádkozhat más emberek vesztéért, az szerintem sokkal felháborítóbb és igen rossz fényt vet a keresztényekre.

2019. márc. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!