Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Templomban is esküdtünk a...

Templomban is esküdtünk a férjemmel. Válás után felvenném az iszlámot, mi történik ezután? Egyszer lehet majd újra házasodni az iszlám szerint?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Erről az imámot kellene megkérdezni.
2019. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha felveszed az iszlamot, akkor felteszem, hogy aszerint is szeretnel elni a tovabbiakban. A sahadat kovetoen tiszta lappal indul a hivo az iszlam vallasnak megfeleloen, igy teljesen mindegy hogy elotte volt egy valasod vagy templomi eskuvod. Iszlamban nincsenek szentsegek mint pl. a katolikusoknal a hazassag szentsege. Az iszlam a hazassag sokkal inkabb szerzodes a ket fel kozott, nincs ra szambeli hatar, illetve a valas sem halalos bun vagy az ujrahazasodas, mint pl. a katolicizmusban. Az egyetlen kikotes, hogy muszlimakent muszlim ferfit kell valasztanod hazastarsadul.
2019. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
XDDD
2019. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
LOL Nagyobb troll vagy, mint a keresztények. Ennyi idiótát. xD
2019. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két választ. Utolsóhoz nem is fűzök semmit. Magadat minősíted.
2019. márc. 20. 16:50
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi az oka, hogy magyar keresztényként muszlim szeretnél lenni? Mi az oka, hogy csalódtál a kereszténységben/az Egyházban? Nem akarok kötekedni, csak azért őszintén szólva elég megdöbbentő számomra, ha egy magyar egyszer csak szeretne muszlim lenni...
2019. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Amióta megismerkedtem a vallással egyre jobban érdekel és kezdem megtalálni a lelki békémet. Még nem fogadtam fel a sahadát, de igyekszem beiktatni a szokásokat az életembe, azaz úgy élni mint a muszlimok.

A miértre a válasz csak annyi hogy nekem jobban tetszik mert (számomra) kicsit szigorúbb, több útmutatás van benne a mindennapi élethez. Plusz az ha én bűnt követek el azt nem hiszem hogy egy másik embernek kéne meggyónni, hanem magának az Istennek kell elmondani és eldönteni hogy megbocsát vagy nem, sorolhatnám.

2019. márc. 22. 09:11
 8/18 A kérdező kommentje:
Sosem felejtem el hogy szinte kevesebbnek éreztem magam a férjemnél és bárki másnál mert nem bérmálkoztam. A pap, aki amúgy egy nagyon kedves ember volt, szinte éreztette velem hogy hát jó lenne ha bérmálkoztam is volna. Viszont attól függetlenül hogy nem vettem fel ezeket a szentségeket, én próbáltam jobban tartani a vallást. És lám itt tartunk, nem bánom, sokkal jobban érzem magam amióta az iszlámmal foglalkozom. Úgy érzem hogy a hitben nincs kirekesztés.
2019. márc. 22. 09:14
 9/18 anonim ***** válasza:
6%

Fordítok:


A keresztény férfiak puhapö.csűek akik telibe leszarják a vallásukat, és még a feleségeiket sem képesek kontrollálni, ezért most azok menekülnek oda, ahol helyesen kordában tartják őket.

2019. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sajnos, abban igazad van, hogy sajnos a katolikusok közül sokan nem igazán veszik komolyan a dolgokat. De ez szerintem nem jelenti azt, hogy ha valaki komolyan veszi, akkor a katolikus vallás ne lenne szigorú. Sőt van, amiben szigorúbb is. Viszont igazából a kulcskérdés, és a fő különbség az iszlám, és a kereszténység között, hogy mit gondolsz JÉZUSRÓL. A papnak való gyónás igazából nem a lényeg. Megvan az oka, hogy Jézus miért kéri tőlünk, de a katolicizmus szerint is Isten, aki a bűnt megbocsátja.:)
2019. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!