Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a muszlimok...

Miért van az, hogy a muszlimok sokkal vallásosabbak, mint a hívő keresztények?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mintha a muszlimok hite mélyebb lenne a keresztényekénél. Itt egy példa. Nemrég voltam egy reptéren Angliaban, ahol volt ilyen multi faith prayer room, gondoltam sok időm van, ezért bementem imádkozni, és megneztem hátha van Biblia. Nem volt, ellentétben a Koránnal. Volt egy kereszteny terem, és egy muszlim, mivel senki nem volt bent, ezért körbeneztem. Volt ilyen lábmosó, meg mosdó, egy szép tiszta imaterem Mekka iránya felfestve a falra, stb. Eközben a keresztény rész olyan volt, mint egy öltöző. Jóval kisebbvolt. Volt egy kis kereszt a falon, székek meg egy asztal. Ezen kívül ruhás zsákok voltak bepakolva, összetekert szőnyegek, amiken vastagon állt a por, meg büdös zoknik lógtak a kampokon. Ez azt jelenti, hogy max csak nagyon élvezve téved be oda keresztény, az is inkább a kiváncsisagtól vezérelve mint én.

Elvesztették a keresztények a vallásosságukat? Ez lesz a jövő? A kereszténység atalakul a muszlimok előszobábájává? Nektek repülésnél, utazásnak eszetekbe jut elmenni imádkozni?



2019. márc. 19. 18:49
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
*max csak nagyon elvétve
2019. márc. 19. 18:52
 2/35 anonim ***** válasza:
63%
Lehet,hogy az az ő sajátjuk, saját vallásuk, és nem mások hozták be.
2019. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magából a hitgyakorlatból is fakad a dolog. A muszlimoknak elő vannak írva a napi teendők(nem biztos, hogy helyt álló ez a megfogalmazás), és ehhez egy ilyen szoba ideális is. Keresztényeknél nincs ilyen rutin, úgy értem ők imádkozhatnak más módokon is. Valamint a muszlim egy Élet stílus is ahogyan én látom, nem szimplán egy vallás, magának a népnek az életvitele is olyan. Valójában a kereszténynek is annak kéne lennie, de sokaknál kimerül annyiban, hogy elmennek egyszer egy héten a templomba vagy gyülekezetbe stb. Ez is mára már a kisebbség. Biblia is sok helyen van ugyan, de az is legtöbbször porfogónak. Szóval az észrevételek helyes, SZERINTEM.
2019. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
#2 ezt hogy érted? Angliába dehogynem úgy hoztak be. Az egy kereszteny ország alapból.
2019. márc. 19. 19:07
 5/35 anonim ***** válasza:
96%

Én keresztényként tudok imádkozni reggel amikor utazok a buszon, este otthon, ha repülőn járnék, akkor azon, nem kell hozzá ilyen felesleges körítés.

A vallásos szokások és előírások megtartása pedig közel sem jelent mélyebb hitet. Lásd a Jézus korabeli farizeusokat, akik minden emberi szokást megtartottak, de Istent nem ismerték fel. Még ha neked ez az iszlám itteni propagálójaként nem is annyira tetszik.

2019. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden a körítés. Egy muszlim a napi ötszöri imát, bemosdással együtt is végezheti teljesen üresen, rutinszerűen, míg egy keresztény imádkozhat úgy is szívvel-lélekkel, mélyen, hogy egy kívülálló észre sem veszi.

Hozzáteszem: tisztelem a hívő muszlimokat, akik komolyan veszik a rendszeres kapcsolatot Istennel és ez alapján formálják az életüket.

A reptéri "imaszoba" azért sem a legjobb példa, mert a muszlimoknál előírás van az ima végzésére: rituális mosdás, szükséges testtartás Mekka felé, stb. Én keresztényként egyáltalán nem biztos, hogy igénybe vennék egy keresztény imaszobát, lehet eszembe sem jutna és észre sem venném, hogy van. Mi akár a repülőre várva a váróban is tudunk imádkozni. Emellett meg a keresztény élet nem csak az imából áll. Az ima nagyon fontos, de szeretet gyakorlása is legalább olyan fontos. Ez az igazi kereszténység, és nem az, ha látványosan kivonulnék imádkozni a közterekre.

2019. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A muszlim vallás és életvitel ma ott tart, ahol a keresztény 500 éve.

Akkor az is hasonló volt.

Ez nem jelenti azt, hogy 500 év múlva pont ugyanarra fejlődik majd tovább, de valami hasonló lehet.

2019. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Tehát te az alapján állapítottad meg hogy kinek a hite mélyebb hogy mennyi felszerelési tárgyat láttál egy szobában ami a vallással kapcsolatos?

Hm...érdekes hozzáállás.


Azért azt had kérdezzem meg hogy tudod mit ír a Biblia az imádkozásról?

2019. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%

"Elvesztették a keresztények a vallásosságukat? Ez lesz a jövő?"


Igen. És ez miért baj?

2019. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
51%
Azért baj, mert ha valamiről kiderül, hogy nem működik, akkor azt nem jó dolog továbbra is erőltetni.
2019. márc. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!