Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateizmus melyik csoportba...

Az ateizmus melyik csoportba tartozik? Valláshoz tartozik vagy inkább vallási közösséghez, felekezethez nem tartozik?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 22:07
1 2 3
 21/26 Alex Fly ***** válasza:
0%
@20: ha nem lenne tele ellentmondással amit írtál, akkor még el is tudnám fogadni...
2019. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván egy ateista számára mindenki az, aki mem tesz hitet egyértelműen Isten léte mellett."

Nem egy ateista számára, minden értelmes ember számára. Az az "a" a teista előtt ugyanis egy szimpla fosztóképző, a teizmus, az istenhit hiánya bármilyen indokkal, ennyi és nem több.

Hogy te valami érthetetlen indokkal valótlan jelentést magyarázol az ateista és agnosztikus szavakba, attól még nem változik meg a jelentésük, csak te teszed a mondandódat komolytalanná.

2019. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"ha nem lenne tele ellentmondással amit írtál"

Akkor légy szíves, részletezd az ellentmondásokat, és írd le a jó meghatározást.

De ne azt, amit már írtál, mert az úgy nem igaz.

Leírtam, miért.

2019. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűsítsük le: Aki azt mondja, "Isten létezik", az hívő, mindenki más ateista. Az most talán mellékes, hogy az ateista hajlana rá, vállat von, vagy határozottan tagadja a létét.

:)

2019. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából jó meghatározás, de elég naiv.

1: "BÁRMIFÉLE isten létezik" - tehát nem csak a keresztények hívők.

2: Léteznek az agnosztikusok, akik nem mondják biztosra.

Ha inkább nem hisznek, akkor ők is ateisták, ha meg inkább hisznek, akkor ők is teisták.

2019. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

-> "1: "BÁRMIFÉLE isten létezik" - tehát nem csak a keresztények hívők."

Pontosan, a hívőt általánosan értem.

-> "2: Léteznek az agnosztikusok, akik nem mondják biztosra. Ha inkább nem hisznek, akkor ők is ateisták, ha meg inkább hisznek, akkor ők is teisták."

Ilyen nincs, hogy inkább talán esetleg hátha van Isten, és akkor én hívő vagyok. Nem. Ha nem azt mondja, hogy "Isten létezik", akkor nem hívő. Aki bizonytalan, az nem hívő. A hit nem így mködik. (Mondom ezt ateistaként.)

2019. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!