Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért támadnak némelyek olyan...

Miért támadnak némelyek olyan hevesen, ha az inkvizicioról van szó?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 07:06
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
76%

Elmondom újra, mert látom szereted kiforgatni a másikat, gondolom ezt tanulod: mert alattomos dolog úgy téríteni az ördögtorony tanításához, ahogy csináljátok, mégpedig ki írsz egy kérdést, amire a másik tagtársad bemásolja a szervezet tanítását, majd utána kiírsz egy másik kérdést, amivel úgy állítod be saját magadat, mintha nem ezt a mocskos húzást sérelmezigaz ember, hanem védi az inkvizíciót. És az a baj, hogy neked ez a normális.

De mondom, évek óta csináljátok, így ez nem egyedi, hanem egyértelműen tanult. Márpedig ha ebben az szervezetben ilyet tanítanak, akkor az biztosan nem Isten vezetése alatt áll. Ennyi. Puszi.

2019. márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
42%
Gondoltál már arra, hogy azért, mert nem az inkvizitorok táborába tartoznának, ha most is működne az 'intézmény'?
2019. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
65%
Igyekszem nem hevesen támadni, de elképesztő néha az a sötétség és tudatlanság, ami ebben a témában (is) jellemző. És dühítő, mert annyi hiteles szakirodalom áll rendelkezésre, csak el kéne olvasni. De nem, sokan csak terjesztik a félinformációkat, tele ferdítéssel.
2019. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

1:Mirt állítod, hogy tanú vagyok?

Már egy éve leakarok szakadni az ilyen derogált emberektől mint te és társaid akik az igazságot szégyellik és minden gyalázkodó alattomos Isten ellenes dolgot felhoznak ellenem, akkor ha az igazságról kérdezek.

Mégis egy ateista nem külömb náládnál?

Még egy ateista sem sértegetett az igazságért. A kézzel fogható dolgokért.

Valaki a hitét az isten szavábol védi meg, nem pedig izomból.De úgy látom nincs amibe megkapaszkodj a szalmaszálon kívül.

Az egész oldal látja, hogy kinodba vergőtsz és gyalászkodással menekűlsz a kérdés elől. De ez azért jó mert temagad mutatod be a hiteddel együtt magadat, megkönyitve az én dolgomat.

Azt, hogy te nekem vallást adtál, hogy tanú vagyok felejtsd el. De az ilyen emberek miatt lehetek majd ez már más kérdés és főleg nem fogom az ilyen embertól kérdezni.

Ki vagy te a tanukrol úgy beszélsz mint a "nyuszi mesében" ha van sapkája azért kap, ha pedig nincs azért.

Mégis hol élsz? Ha a földön akkor tudjad 8 milliárd lakosa van, és abból 1 milliárd Szentháromság hívő, akiból 10% védi az inkvizíciót mint te.

Még a pápa is elitéli.

Csak neked ér a csökönyös eszed idáig, hogy érte a jó hiszemű embereket sértegeted.

Na az ilyenekért hagyják el a vallásodat köztük én is.

Hollandiában 60% a templomok ami lebontásra vár, mert nincs látogatottság, főleg nyáron 5-6 embér látogatja a többi templomot is.

2019. márc. 21. 08:49
 5/55 anonim ***** válasza:
73%

"Ha a földön akkor tudjad 8 milliárd lakosa van, és abból 1 milliárd Szentháromság hívő, akiból 10% védi az inkvizíciót mint te."


Kívülállóként nekem az első hozzászólásból az jön le, hogy pont nem védi az inkvizíciót. Viszont Te ezt ráfogtad az idézett mondatoddal.

2019. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

5 Elnézést, mert sokat olvastam róla és így többféle szám jött lr rolla.

Így az idők során, a kutatások szerint még Lehet hogy fog változni.

2019. márc. 21. 10:03
 7/55 anonim ***** válasza:
61%
Jó kérdés, kedves kérdező. Gyakran látom, hogy fél évezrede történt dolgok miatt (inkvizíció) még ha is hevesen támadják a katolicizmust és a katolikusokat. Hogy miért? Őszintén megmondom, nem tudom, lehet az ördög motoszkál a fülüknél és sarkallja ezeket az embereket hevességre. Sokszor pedig fittyet hányva minden történelmi ismeretre, dezinformálnak, hazug rágalmakkal színesítik ki a dolgot, hogy még inkább támadhassák az Egyházat. Elég csak Living válaszait olvasni, amitől a legtöbb történésznek égnek állna a haja, olyan sületlenségek is szerepelnek benne.
2019. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
18%
Mert az igazsággal szembesülni nagyon kellemetlen tud lenni.
2019. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
13%

7."Fél évezred"Egy dolgot nem értek!

Mégis ez nem volt elég idő, hogy elhagyni egy ilyen múltú vallást, szervezetet, pártot?Tudva,hogy emberi szokásokon alapszik, és plusz a Szentháromság ami egyrésze nem bibliábol származik, nembeszélve a többek között a inkvizíció, keresztesháborus multja.

Aki nem hagyta el, az egyetért minden gyakorlatával és múltjával, bennemarad a vallás egész hibáival egyűtt.

2019. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
63%

#9

"A vetés szárba szökött és kalászt hányt, de a konkoly is felütötte a fejét."

Jézus előre jelezte, hogy az Egyházban konkoly is fog nőni, de miért kéne ezért otthagyni a Krisztus által alapított igaz Egyházat? Az apostolok ültették, a vértanúk vérükkel öntözték az Egyházat, Isten pedig a növekedést adta, ahogy az Írás is mondja. "Hagyjátok, hadd nőjön mind a kettő az aratásig! Aratáskor majd szólok az aratóknak: Előbb a konkolyt szedjétek össze, kössétek kévébe és égessétek el, a búzát pedig gyűjtsétek csűrömbe!" Majd amikor eljön az aratás Ura, gondja lesz mind a kalászra, mind a konkolyra.


Pállal kérdezhetem tőled, hogy "Talán megoszlott Krisztus?" Nem, ahogy Egyháza is egy, még ha vannak benne bűnös emberek is. De ettől még nem állok szektákba át. Miért tennék ilyet, hiszen Pál apostol elég egyértelműen kijelenti: "Akik ilyeneket művelnek, nem öröklik Isten országát."

2019. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!