Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként hordhatok a...

Reformátusként hordhatok a nyakamban rózsafüzért?

Figyelt kérdés

Nem akarom imádságra használni, csak egyszerűen tetszik. Régen volt a nyakamban, aztán rákérdezett egy református, hogy én milyen vallású vagyok. Mondtam neki, hogy református. De nem bántott miatta.

Csak azt szeretném tudni, hogy hordhatom nyakamban egyszerű tetszés miatt?



2019. márc. 26. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan hordhatod, ha tetszik.
2019. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak az a probléma, hogy azt nem a nyakon viselik, így kissé humoros lehet.
2019. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sok katolikust ismerek, akik a nyakukban hordták, nem volt vicces
2019. márc. 26. 20:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A rózsafüzér nem egy ékszer, hanem egy használati tárgy, adott imákhoz. Katolikusok esetében sem helyes, ha a nyakukban hordják.

Ha imádkozásra használnád, miért ne, de hordani nyakban, hát...

2019. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jó, hát csak megkérdeztem, nehogy kinevessenek.

Csak azt nem értem, hogyha nem nyakba tervezték, akkor miért alakították ki olyannak? Még híres embereknek is láttam a nyakában. Szóval nekem ez magas. Nem tudjàk hogyan kell használni? :D

2019. márc. 26. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted az adott celebek mennyire hívő, vallásos emberek? Én nem tudom, de talán érdemes ezt is meggondolni.

A rózsafüzér maga az imádság, ami hosszú évszázadok alatt alakult olyanná, mint ma. Ehhez alakították ki a ma ismert láncot. Tehát az imához alakították (ezért a bevezető szakasz, majd onnan a szemek felfűzve), nem pedig nyakviselethez. Sosem viselték nyakukon az emberek, legfeljebb kézfejükre rátéve.

2019. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem hordom a nyakamon, nem akarom, hogy bolondnak tartsanak
2019. márc. 26. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hordhatni hordhatsz, miért is ne. De egy hívő katolikus valóban imádkozási segédeszközként tekint rá, nem ékszerként, így nem illik.


Ajánlom a figyelmedbe a keresztes nyakláncokat viszont! Ha nincs rajta Jézus, csak egy sima kereszt, úgy elmegy reformátusoknál is.

2019. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is nevetségesnek találnám, ha valaki nyakláncnak használná, az illető vallásától függetlenül. De éntőlem mindenki azt hord, amit akar, nem ez a lényeg. Szóval nem szólnék meg senkit miatta, nem nézném le, nem bánnék vele másképp stb., hiszen semmi közöm hozzá (hacsak tanácsot nem kér, akkor megmondom, mit gondolok).
2019. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sok katolikust ismerek, akik a nyakukban hordták"

Sajnos...

Ez egy imamódszer, nem ékszer. Ha ékszert szeretnél, akkor vegyél egy láncot és rá egy feszületet.

2019. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!