Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként tehetek ilyen...

Reformátusként tehetek ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés

Az első, hogy régebben voltam egy baptista hittantáborban ott hallottam a megtérésről. Más keresztyén hívők (pl: katolikus, református, evangélikus) életében is lesz egy ilyen pont ahol dönteni kell?

A másik, hogy a katolikusokon kívül más keresztyének hordhatnak keresztet?



2018. febr. 21. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Minden hívő életében van fordulópont, akár több is.

Reformátusként hordhatsz keresztet, de feszületet nem.

2018. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Hiszel Istenben, aki a Szentíráson keresztül nyilatkoztatta ki magát és követed Jézust? Ha igen, akkor nincs szükséged fordulópontokra, hiszen hívő kersztény vagy. Ha már valaki hívő keresztény, hova térjen még újból?


Miért ne hordhatnál keresztet, akár még feszületet is hordhatsz. A feszület a megváltást szimbolizálja, a corpus nélküli kerszt a feltámadás reményét. Számomra sokkal kifejezőbb Krisztus áldozata, hiszen ezzel váltott meg engem bűneimből, ezzel nyerte el számomra az üdvösség lehetőségét.

2018. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Gyakorlatilag az egész életünk egy folyamatos megtérés. Én hívő családban nőttem fel, mégis volt egy pont, ahol megtértem, és ez után a fordulópont után is folyamatosan fejlődnöm kell a hitben.


Hordhatsz keresztet, a reformátusok a feszületet annyira nem szeretik.


Egy katolikus

2018. febr. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Az a fordulópont, amire te gondolsz szerintem a bérmálás és a konfirmálás. Amikor már kellő ismeretek birtokában köteleződsz el és erősíted meg hitvallásodat. A protestánsok nem hordanak feszületet, sokan a sima keresztet is kerülik. Az un. hugenotta kereszt elfogadottabb.
2018. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Aki megtért, az legtöbbször pontosan tudja az idejét, a napját, az óráját. Aki pedig nem tért még meg, az pedig csak találgat, ahogy az összes előttem szóló.

Amúgy meg az ördögök is hisznek, vajon tényleg elég lenne ennyi? A másik, Jézus soha nem mondta, hogy térj meg egész életedben, egyetlen egyről beszélt. Harmadrészt azt sem mondta, hogy az a megtérés, ha megteszünk egy emberi hagyományt, ami ráadásul még a Bibliában sincs.


És tudod mit? Nyugodtan hordhatsz keresztet. Ha neked az tetszik, akkor miért mondaná meg bárki, hogy ezt tedd, vagy azt ne tedd? Nem vagyunk törvény alatt.

2018. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Nincs ilyen, hogy na, én most úgy érzem, hogy tavaly január elsején már megtértem és innentől kezdve oké vagyok.

A megtérés nem egy pont, hanem egy folyamat. Mindig egyre közelebb kell kerülnünk Istenhez. Szerintem elbizakodottá tesz, ha valaki azt gondolja, hogy megtért és onnan már keresztény és rendben van. Sajnos mivel emberek vagyunk, mindig visszasüllyedünk a bűnbe, ahonnan ismét vissza kell térnünk Istenhez.

Persze, életünkben vannak olyan időszakok vagy események, amikor jobban részesülünk a megtérés kegyelmében. Ilyen pl. az első tudatos döntés Isten mellett (katolikusoknál a bérmálás formájában, de a protestánsoknál a konfirmáció is ilyen lehet), vagy a nagyböjti időszak, vagy ha valaki életgyónást végez.


A kereszt hordásáról: Temetésen szokta a pap keresztet rajzolva megáldani a hamvakat, és ezt mondja "E jelben váltott meg Üdvözítőnk, e jelben van üdvösségünk!" Én ilyen lelkülettel viselem a keresztet, szerintem ezt egy protestáns is megteheti. Engem katolikusként aztán a legkevésbé sem zavar, ha egy nem katolikus is hord ilyet.

2018. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

"És tudod mit? Nyugodtan hordhatsz keresztet. Ha neked az tetszik, akkor miért mondaná meg bárki, hogy ezt tedd, vagy azt ne tedd? Nem vagyunk törvény alatt."


A lélek törvénye alatt vagyunk. Ha egy hívő testvért megbotránkoztat, akkor ne hord. Ajánlott olvasmány: Róma 14. fejezet

Ha vallásoskodó okokból akarod hordani, akkor se tedd, mert akkor bálványt csinálsz belőle

2018. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Ha vannak bűnök az életedben, nem tértél még meg belőlük, akkor nem elég keresztény táborokba járni, hanem megtérésre van szükséged.

Pl ha fiatal vagy és nem vagy házas, de van egy párod, akivel szexuális kapcsolatod van, akkor ebből a paráznaságból meg kell térned. Ha pl egyedülálló vagy, és rendszeresen önkielégítést végzel, ebből is meg kell térned. A történelmi egyházak ezt nem hirdetik, ott a papok sincsenek megtérve, és a nép se, ők bűnökkel vallásoskodnak. A baptisták helyesen hirdetik a megtérést, ez Isten akarata mindenki életében.

2018. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

7: ha valakit egy ékszer megbotránkoztat, annak nehéz élete lehet, mert ma már mindenkin van. Tehát másokat figyel. Aki pedig még mellé is áll, az erősíti benne azt, hogy márpedig ő megmondhatja másnak, hogy mit hordhat és mit nem, ezzel még mélyebbre lökve a bűnbe, cinkostárs lesz.

Nem lehet állandóan amögé az ige mögé bújni, hogy nem szabad szinte semmi, mert valakit biztosan megbotránkoztat. Bár ez egyeseknek nagyon is kényelmes.

2018. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

noss ha ilyen kérdések felmerülnek benned mutatja, hogy egyike vagy a számos reformátusnak akit az tesz reformátussá hogy olyan templomba jár semmi több:D


de ez persze nem baj, az hogy ki hogy tér meg az egyéntől függ van aki tud meghatározni egy konkrét eseményt napot stb, van aki inkább egy évet, van aki nem tudja pontosan mikor stb, baptistáknál sem "kell" egy ilyen pont feltétlenül (bár baptista és másik-baptista gyakran annyira eltérő dolgot mond, hogy jó kérdés melyik a hiteles)


igen más keresztények is hordhatnak keresztet vagy tehetnek ki lakásba, templomba stb, a reformátusoknál (a történelmi)Magyarországon nem szokás, ennek történelmi okai vannak helyette csillag szokott lenni (templom tetején, templom dekoráció és kitűző a leggyakoribb), de ez egy sajátosan magyar dolog

2018. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!