Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb agymosás? A Hit Gyülekezet vagy a Jehova? Melyik a jobb, pozitívabb?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 19:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Melyik a jobb, ha felakasztanak, vagy ha lelőnek?
2019. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Az, amelyiket a Bibliában leírt minden azonosító jelet felmutatja, vagy is elmondható Róla.
2019. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
egyik kutya, másik eb
2019. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

Milyen agymosásról beszélsz?

Mindkettő szerint a másik az agymosott, hiszen nem csupán szerintük, hanem bármelyik vallás szerint az övék az egyedül igaz, a többi mind agymosás.

2019. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Magyar kormány jelenleg viszi a prímet.
2019. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Why not both?
2019. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 KZitus ***** válasza:
15%

Szia

Te mit értesz az "agymosás' szó alatt? Ha ezt, akkor jól érted(úgy, ahogyan a Biblia leírja):

Efézus 4:17, 18

" Azt mondom tehát, és emellett tanúskodom az Úr nevében, hogy többé ne járjatok úgy, ahogy a nemzetek, akiket a hiábavaló gondolataik vezérelnek. Elméjükben sötétség van, és eltávolodtak attól az élettől, melyet Isten ad, mert nem akarják megismerni Istent, és érzéketlen a szívük."

Ez akkor történhet meg az emberrel(a versek szerint), ha Sátán "mossa" az elménket. De ha Isten "mossa", akkor ez:

„Újuljatok meg az elméteket működtető erőben, és vegyétek fel az új egyéniséget, amelyet Isten formált az akaratával összhangban, és amely igazi igazságosságon és hűségen alapul.” Efézus 4:23,24

2019. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 lilla64 ***** válasza:
88%

A Hit gyülit nem ismerem,a JT.agymosásait viszont a saját bőrömön tapasztaltam.

Ezért szoktam azt mondani,hogy a JT-nek nevezett gittegyletnél minden más keresztény vallás csak jobb lehet.

2019. márc. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
A HGy még mindig közelebb áll teológiailag a kinyilatkoztatáshoz. Hogy a tagokra milyen negatív hatást tesznek, ahhoz nincs összehasonlítási alapom.
2019. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
Beszélgettem már mind a két egyházhoz tartozó emberrel. Az egyik Jézust helyezte a mondanivalója központjába, a másik pedig a szervezetének tanítását. Nekem az első szimpatikusabb volt.
2019. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!