Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok megkeresztelve...

Ha nem vagyok megkeresztelve megkereszteltethetem a kisfiam? A parom kereszteny

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a keresztanya, vagy keresztapa keresztény legyen, ez feltétel.
2019. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Persze, viszont a keresztségnél megfogadjátok, hogy keresztény szellemiségben nevelitek gyermeketek. Tehát akkor érdemes megkeresztelni, ha ennek valóban igyekeztek (legalább a párod) majd megfelelni.
2019. ápr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyre nagyobb a társadalmi nyomás arra, hogy megkereszteljék a gyerekeket, mert "keresztény kultúránk van". Nekem az a problémám, hogy meg kell esküdni keresztény hitre nevelem a gyerekemet, amikor tudjuk, hogy nincs se húsvéti nyuszi, se Mikulás és már azt is tudjuk, hogy karácsonykor nem a Jézuska hozza az ajándékot ... én úgy gondolom ezek a sokak által jótékonynak hitt hazugságok, mint vallás csak torzítják a jellemet, az emberi felelősségérzetet, az élet történéseivel való valódi szembenézést, mert mindig rá lehet fogni, hogy ez az Úr akarata. Roppant kártékonynak tartom. Ha valamilyen nyomás következtében meg is keresztelném a gyerekemet, biztos hogy két lábbal a földön álló materialistát nevelek belőle.
2019. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

#3

Egész pontosan ki és milyen formában gyakorolja ezt a nyomást rád és úgy általában a társadalomra? Mert én ilyet nem tapasztaltam és a számok is pont az ellenkezőjéről árulkodnak, mivel csökken a keresztelők száma.


"amikor tudjuk, hogy nincs se húsvéti nyuszi, se Mikulás és már azt is tudjuk, hogy karácsonykor nem a Jézuska hozza az ajándékot"

Ezek miként kapcsolódnak a kereszténységhez? Például a kereszténység nem tanít húsvéti nyusziról, a kereszténységben nincs Mikulás a sarkvidékről (helyette Szent Miklós püspökről tanít, aki a szegényeken segített, bár lehet ezt a tanítást te károsnak érzed), ahogy olyan keresztény tanítás sincs, hogy karácsonykor a Jézuska bármilyen ajándékot is hozna, hacsak nem önmagát 2000 éve.

2019. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Sőt, keresztszülőnek is lehet lenni keresztelkedés nélkül manapság. Van az a pénz... (még mielőtt kötözködnétek: megtörtént eset).
2019. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Sőt, keresztszülőnek is lehet lenni keresztelkedés nélkül manapság. Van az a pénz... (még mielőtt kötözködnétek: megtörtént eset)."

Mi van a kereszteltek anyakönyvébe vezetve a plébánián? :)) Mert az számít.

Egyébként a jogszabály figyelmen kívül hagyása, vagy nem ismerete nem mentesít a jogszabály normatív jellege alól. :))

2019. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
#6 fogalmam sincs mi volt a kereszteltek anyakönyvében. Talán az: egyház adó befizetve, probléma egy szál se. XD
2019. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Igen.
2019. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is keresztszülők vagyunk feleségemmel, és egyikünk sincs megkeresztelve. De csak református lehetett, katolikus nem.
2019. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 katolikus keresztszülő, ateista kereszteletlenként. Hiába a lepontozás, ez a valóság. Az egyházadó visszamenőleges befizetéséért hajlandóak voltak.
2019. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!