Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolattal lehet vétkezni?...

Gondolattal lehet vétkezni? Bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha mondjuk elképzelem, hogy megverek valakit vagyhogy gondolatban követem el a bűnt.
2019. ápr. 2. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

#8 Szerintem ez nem igaz. Elképzelem, hogy megverek valakit, találkozok vele, nem látja senki, akkor se fogom megverni. Soha nem derül ki, hogy én voltam, mert álruhában voltam ő meg olyan részeg hogy védekezni sem tudna, akkor sem verem meg. Szóval ha rajtam kívül soha senki nem tudná, én akkor is tudnék róla és nem tenném meg, akkor sem ha előtte százszor elképzeltem és úgy érzem borzasztóan jól esne és nagyon megérdemelné, akkor sem. Bűnös gondolatok vannak, de gondolni nem bűn. A bűnös gondolatok bűnbe vihetnek, ezért nem jó ezeket táplálni, na meg nekünk sem tesz jót egy agresszív vagy bármilyen értelemben rossz gondolat.

Szerintem a bűnös gondolatok olyanok, mint mikor valakinek magunkban rosszat kívánunk, vagy irigykedünk de nem mutatjuk ki. Olyasmi mint a képmutatás, megjátszás, minden ami "ál-" álkedvesség, álszerénység, mert ilyenkor maga a tett nem rossz, de a gondolat igen, és így a tett már felér egy hazugsággal.

2019. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem. Csak onnantól bűn egy gondolat, mikor már eldöntötted, hogy megvalósítod és az eredménye bűn lenne.

Akkor is bűn, ha nincs lehetőséged megtenni, de megtennéd.

Egyébként bármit lehet gondolni. A gondolat csak információ. A nyomozó csak bűnös, ha a gyilkosfejével lát.

2019. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*nyomozó nem bűnös.
2019. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A rosszindulat a bűn.

Én ha ideges vagyok pl teljesen szabadon engedem a gondolataimat, de ez nem bűn.

2019. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze a verést nem úgy érettem, csak az első példa volt, ami eszembe jutott.

2019. ápr. 3. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!