Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vallás álláspontja az...

Mi a vallás álláspontja az alábbiban?

Figyelt kérdés
Apa molesztálja a lányát. Anya nem vesz tudomást róla bár tudja. Megbocsátás? Egy életre tönkrementem..
2019. ápr. 3. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Ömmm... kifejtenéd bővebben? Ez így elég zavaros.

Az sem derült ki melyik vallással kapcsolatban szeretnél választ kapni.

2019. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert különbözik a vélemény attól függően, milyen vallás? Ez nekem új.
2019. ápr. 3. 13:50
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk, Jehova Tanúinál ilyen esetben a szülő kiközösítésre kerül, nem lehet a vallás tagja.

Egyébként pedig fel kell jelenteni.

2019. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, csak neked, többiek el se olvassák. Molesztálás? Tudod mit jelent vagy zavaros a kifejezés? Anya nemtörődömsége a témával kapcsolatban. Ezt érted?

Leírtam, hogy mi a vallás állásponta. Megbocsátás? Ha nem érted akkor te is lapozz. Egyébként mutass nekem olyan kérdést, ahol leírják, hogy melyik vallás tanácsát kérik ki. Tégyleg be lehet másolni vagy ötöd. Hajrá.

2019. ápr. 3. 13:59
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor jelentsem fel? És a megbocsáltás, hogy bocsáss meg ellenségeidnek, és akik vétkeztek ellened? Ez a kettőség van bennem. Tudom, hogy börtönt érdemel. De mi van ilyenkor amit oly sokszor hallunk, hogy bocsáss meg ellenségeidnek. Nem értem. Tudom az én hibám.
2019. ápr. 3. 14:03
 6/21 anonim ***** válasza:
Számomra nem volt egyértelmű, hogy mit szeretnél pontosan kérdezni. Amúgy megbocsátani elsősorban magad miatt jó. Neked lesz jobb ha békés a lelked, és nem háborog.
2019. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hogy bocsássak meg, amikor szavakat nem találni a megszégyenítésre? Ezt tanítja a vallás de hogyan? Háborog a lelkem. Hogyan bocsássak meg, ha ezt kell tennem?

Jelentsem fel? Akkor a vallás álláspontja a megbocsátással kapcsolatban, nem igazán érvényes? E kettőséget nem tudom legyőzni.

2019. ápr. 3. 14:17
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi elítélendő nincs abban ha feljelented, teljesen jogos. Bűnt követett el, a bűn eltűrése és a megbocsátás nem ugyan az.
2019. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni. Mind a kettőt. Ez nem vallás kérdése, hanem jog és büntendő
2019. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Rachel Warner ***** válasza:
82%
Mit érdekel téged a vallás álláspontja,mikor itt bűncselekményről van szó? A vallás is (ha normális) nem éri be egy kiközösítéssel ugye,mert a gyerek attól még nem szabadul meg a molesztáló szülőtől,ezzel csak a vallás tagjai rázzák le magukról,hogy ne essen csorba a hírnevükön,a többi már nem izgatja őket. Fel kell jelenteni.
2019. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!