Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az álláspontja a keresztény...

Mi az álláspontja a keresztény vallásnak azokról, akik születési helyük, környezetük miatt más vallás követői lesznek?

Figyelt kérdés
Jó néhány Buddhizmussal vagy Hinduizmussal kapcsolatos kérdés alatt láttam, hogy mindig megjelenik pár trollkodó hardecore keresztény, és sátáni vallásnak nevezik az említett vallásokat. Persze a hindu kasztrendszerrel én sem értek egyet, de amikor egy lányt akarata ellenére apácának kényszerítenek, az sem sokkal jobb. De a buddhisták másokért való önfeláldozását mégis hogy lehetne már sátáni útnak tekinteni? Nem beszélve arról, hogy régebben esélyük sem volt arra a keleti népeknek, hogy a keresztény vallással megismerkedjenek? Akkor ők automatikusan a pokolra kerülnek, mert nem Jézus tanításait követik?

2014. júl. 20. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ők is üdvözülhetnek,vagyis Istennél lehetnek, ha ezt nem utasítják el és a szeretet parancsa szerint élnek. Isten csak egy van, bárhogy hívjuk. (egy katolikus)
2014. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Isten a szeretet Istene, figyelembe veszi a helyzetunket. Es arrol senki sem tehet ha olyan helyen lakik vagy no fel ahol nem ismerkedhet meg a Bibliaval/kereszteny vallassal, errol ir a biblia is ugy mint az igazsagtalanok is fel fognak tamadni. cselekedetek 24:15 [link]
2014. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szeressük egymást ***** válasza:
23%

Szeretnék ajánlani a kedves figyelmedbe egy jó, igaz történetről szóló könyvet, amelyben a főszereplő szikh vallású volt, majd Indiában hirdette hinduknak, buddhistáknak, Tibetieknek az igazságot. Érdemes elolvasni. Nem sok 28 oldal. Leírja hogyan lett keresztény, és hogyan hirdette minden vallás követőinek az utat. Az ottani önkínzó, önmegváltásban hívő emberek is tisztelték ezt az embert a keresztény hitéért, és ő tényleg másokért élt, és mások életének a megmentése közben halt meg.



[link]

2014. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem tud kapcsolatba kerülni Jézus Krisztussal, akkor a lelkiismerete szerint lesz megítélve. Tehát ugyanúgy üdvözülhet. A katolicizmus meg azt kell mondjam, szintén nagyon távol áll a korai kereszténységtől. A különböző tanok nem Istentől vannak, ez szamomra egyértelmű. Azokon keresztül ugyanis démoni befolyás érvényesül, bármennyire is furcsa ez az állítás. Még a biblián keresztül is lehet ilyen erőkkel kapcsolatba kerülni, ha olyan a szellemi háttér. A démoni befolyás alatt nem azt értem hogy ötliteres kannákból isszák az embervért, nem csak ez tartozik ide. Valamiképpen fontos az ilyen lényeknek, hogy az emberi életből minél többet a befolyásuk alá vonjanak, és nem teszik feltétlenül gonosszá, élvezhetetlenné, mert az lázadást szülne. Tegyük hozzá, ez nem rajtuk múlik, hanem Isten kényszeríti keretek közé őket is. Ezt saját tapasztalatból mondom. Azt nem tudom megítélni, hogy mit tud egy ilyen környezetbe születő ember felfogni a kultúrája isteneinek természetéről, de ez ugyis Istenre tartozik. De ha mondjuk emberáldozatot veszünk példának, ott egész biztosan tudják hogy mit tesznek, ugyanis Pál apostol azt mondja, hogy Isten jósága a teremtett világból meglátható. A hamis istenek égisze alatti erényesség, önfeláldozás nyilván nem rossz dolog attól hogy rossz a szellemi háttér, de ezt ne azoknak tulajdonitsuk. Egy ateista is lehet önfeláldozó.
2014. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyjából ilyenekre számítottam, csak kíváncsi voltam, hogy a számomra logikus magyarázaton kívül van -e hitbéli magyarázat is. Ezek szerint van :D


Az utolsó hozzászólás mondjuk túlmutat a jelenlegi kérdéskörön, azt hogy ki is a hamis Isten és kinek a szellemi háttere jobb, nyilván pont ellenkezőleg látják a Föld más és más pontjain, nem is érzem tisztemnek ezt megvitatni, meg értelmét sem látom. Számomra Isten amúgy is olyan, ahogyan azt magamban érzem, és amilyennek a tapasztalataim mutatják, a belső meggyőződésemet ismeretlen emberek írásai úgysem fogják felülírni.

Minden esetre ez a keresztény hozzáállás kifejezetten szimpatikus, valahogy én is így képzelem el a dolgot, de előbb utóbb mind megtudjuk, mi is a pontos igazság :D

2014. júl. 20. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
13%
Akiknek haláluk előtt nem volt lehetőségük megismerni Jézus tanításait és az igaz Istent, azok nem kerülnek pokolra és nem is ítéli el Isten őket. Pokol nincs és Isten majd a feltámadás után ad egy újabb esélyt nekik.
2014. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Azt írja a Biblia, hogy bele van a törvény helyezve a szívünkbe. Megtérés előtt is tudtam mi a helyes és mi nem, Jézus csak "hab a tortán". Hogy van kihez fordulnom, hogy van kihez szólnom, amikor körbezár a sötétség.


Rám azt mondják, hogy fanatikus vagyok és lenéznek, mert a Biblia szerint élek. De HISZEM ÉS TUDOM, hogy Isten igazságos. Nem fog pokolra küldeni egy egy napos csecsemőt, csak mert nem érhette meg azt a kort, amikor dönthet, hanem magához öleli és vele van az összes kisded, azok is, akik nem kellettek az embereknek és még születés előtt megölték őket.

Azt is hiszem, hogy a szív alapján vannak vizsgálva az emberek és még azt is, hogy attól mert valaki azt mondja, hogy befogadta Jézust és már 50 éve templomba jár, még nem biztos, hogy üdvözül, hanem lehet, hogy a pokol várja tárt karokkal. Isten nem csak maga a szeretet, hanem az igazság is.

Az, hogy nekünk megadatott, hogy életünk része már ebben a világban is, egy kiváltság és nekem nagy öröm. Ha másnak nélküle kell élnie, az nem jó, de hiszem és tudom, hogy Isten nem csak a hívőket részesíti segítségben. Ha így lenne, akkor nem lenne a friss megtérőknek annyi bizonyságtétele, amikor rájönnek, hogy hol és mikor segített nekik az Úr, pedig akkor még messze voltak tőle.

2014. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 FCs ***** válasza:
45%

Kedves kérdező. hozzászólók!

A II. Vatikáni Zsinat tanítása szerint mindenki üdvözülhet, aki becsületesen, erkölcsösen, és szeretettel éli életét, és ezt sugározza embertársai felé. Hogy egy gyermek milyen kultúrába születik bele, arról a gyermek nem tehet. Mindannyian Isten teremtményei vagyunk, mindenkivel van célja az Úrnak. A kérdés az, hogy az ember meghallja-e ezt a szándékot, és üdvözül, vagy hallgat a "valósítsd meg önmagad, mert az neked jár" lózungokra, és elkárhozik.

Szeretettel és Imákkal.

2014. júl. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!