Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért éget egy pap könyveket?

Dq kérdése:

Miért éget egy pap könyveket?

Figyelt kérdés
Ez illeszkedik valahogy a tanítások közé? Nekem nem világos.

2019. ápr. 4. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Illetve miért vonja bele a gyerekeket is..
2019. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert elmebeteg.
2019. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

A keresztény vallás szerint ami bűnös, rossz, azt el kell égetni. A Jehova tanúi szerint például aki más vallásból megtér jehovásnak, annak minden korábbi vallási tárgyait, pl. katolikus rózsafűzér, Buddha-szobor stb. el kell pusztítania. Tilos másnak adni, vagy kukába dobni, mert akkor mást is "tévútra" csábíthat.


A katolicizmus radikálisabb értelmezései szerint is a Tűz tisztítja meg a gonosz dolgokat, tehát a "tévtanításokat" közlő könyveket, tárgyakat, amik az Ördög felé csábíthatnak (minden ami nem Istentől származik az Sátántól származik), rituálisan a Tűz által kell elpusztítani.

2019. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Biblia, Apostolok Cselekedetei:


18 Sokan eljöttek azok közül, akik hívőkké lettek, és nyíltan beismerték bűneiket, és bevallották, hogy mit gyakoroltak. 19 Igen, a mágiát űzők közül elég sokan összehordták könyveiket, és mindenki előtt elégették őket. Összeszámolva azok árát, értéküket 50 000 ezüstnek találták. 20 Így Jehova szava továbbra is rendkívüli mértékben terjedt és tért hódított.


A Harry Potter ugyanúgy természetfeletti elemeket tartalmaz, mint az okkultista könyvek, melyek ha nem Istentől és Jézustól jönnek, akkor biztosan Sátántól, illetve a bukott démonoktól és angyaloktól, más lehetőség NINCS!


Éppen ezért miért ne kellene elégetni ezeket a mágiával foglalkozó írásokat? A szellembirodalom bukott részével teremt kapcsolatot! Kívánod ezt magadnak? Vagy másnak, akinek odaajándékozod ezeket?


Semmi jó nem származik ezeknek a könyveknek az olvasásából.

2019. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

4-es

Rettenetesen sötét vagy.

2019. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

4# gyógyszerre ne igyál te$.

A Harry Potter sorozat több millió gyerekkel és felnőttel szeretette meg az olvasást. Nem kell semmit belemagyaràzni, alapvetően a barátságròl, szeretetről, önzetlensègről szól. Persze van benne mágia és természetfeletti lények. És? Szórakoztató irodalom, akit megzavar, az kezeltesse magát.

Na meg nem kötelező olvasni, mindenki azt vesz a kezébe, amit szeretne.

Könyvet égetni ostoba, primitív dolog, semmilyen mentség nincs rá.

Lehet akármilyen bullshit szerintem egy könyv, egyszerűen barbàrsàg elégetni..

Kaptam már olyat ajándékba, ami egyáltalán nem az én stílusom. Betettem adomànygyűjtéskor a többi közé, remélhetőleg valakinek örömöt okozott.

Normális ember ezt teszi, nem égeti el..

2019. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

Most látom alul, hogy a kérdés kicsit általánosabban már fel volt téve: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Ezért, ha kérhetem, az én kérdésemnél maradjunk az eredeti kérdésnél, hogy hogyan illeszkedik, és hogy beleilleszkedik-e a tanításokba, a kereszténységbe. Mindenféle más gondolat meg mehet a másik kérdés alá.

2019. ápr. 4. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Mert elmebeteg valláskárosult.

Jézus eredeti szándékai közé biztos, hogy semmilyen módon nem illeszkedik.

2019. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Kárnak és szemétnek kell ítélni!
2019. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem erről van szó. Ha van pl. egy régebbi szertartáskönyv, ami mára elavult ezért nem használják, viszont nem annyira régi hogy muzeális értéket képviseljen, azokat égetik el. Nem tartják méltónak a kukába dobni.
2019. ápr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!