Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus vagyok és a...

Római katolikus vagyok és a fiamat is úgy neveltem mindig, a vallást beleplántálva. De úgy 15 éves kora óta nem jár velem misékre, helyette valami ezoterikus könyveket bújik. Eltiltani nem akarom tőle, mert nem megoldás, de mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egyszer már elvettem tőle ezeket a könyveket de arra csak legyintett, hogy majd letölti a netről.

Kicsit a saját hibámnak is érzem, mert azután kezdődött ez egy évvel, hogy az apja, a férjem itthagyott minket.

Azóta már szellekeket lát, meg valami harmadik szeme is kinyílt.Ezt is csak onnan tudtam meg hogy belenéztem a laptopján a beszélgetéseibe.

Pszichológus tud ezen segíteni?

Az a baj, oda se menne el.

Mindig ellentmond nekem.17 éves lesz tavasszal.

Tehetetlen vagyok.


2018. okt. 27. 00:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos ez teljesen természetes viselkedés.

A vallás egyenes utat nyit az ezotériának is.

Ez ellen csak úgy lehetett volna védekezni, ha kiskorától racionális, gondolkodó embernek nevelted volna, vallás nélkül - és még így sem biztos az eredmény, mert ha hívő lélek, mint pl. te, akkor így is hívő lesz. Istenhívő, vagy ezotériahívő.


Most már nem sokat tudsz tenni vele, mert felnőtt, és berögzült a hite (mint neked is). Erőszakkal sem lehet tőle eltéríteni.

Pszichológus sem segíthet rajta, mivel ma Magyarországon vallásszabadság van. Akkor viheted csak oda, ha már betegség jelleget ölt nála: pl. ha már naponta beszélget is a szellemekkel, vagy hangokat hall.

2018. okt. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Annyit még, hogy így kamaszkorban sok mindent kipróbálhat az ember - de nem biztos, hogy ez később is megmarad.

Mint ahogy az is lehet, hogy nem hisz benne annyira, amennyire írta. Nyilván valakinek írta, és esetleg eltúlozta a dolgokat.

Próbáld meg inkább a tudás felé terelgetni a hit helyett, pl. a harmadik szem tényleg létező dolog, embernél is volt valaha, nézze meg:

[link]

2018. okt. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán miért nézel bele az ő beszélgetéseibe?


Ő egy másik ember. Nem te vagy. Más útja van, más hülyeségei. Máshogy fog élni, másba fog belehalni.


Ha nem tudtál neki olyan példát mutatni, amire felnézhet, akkor ne csodálkozz, ha másfelé fordult.

2018. okt. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
El van rejtve előle a világ egy része ráadásul otthon nem csak nem kap, de tiltott az információ. Ezért onnan szerez, ahonnan tud.
2018. okt. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én soha nem tiltottam meg neki semmit.

És azért néztem bele, mert nekem soha nem mond el semmit.

Remélem hogy csak túlzott, mert engem ettől kitör a frász.

2018. okt. 27. 03:07
 6/24 KZitus ***** válasza:
28%

Szia


Abból amit írtál, én abban látom a problémádat, hogy nincsen jó kommunikáció a fiad és közötted. Nem tőle, a laptopjából tudod meg róla a dolgokat, azt, hogy mivel foglalkozik. Pedig egy-egy jó beszélgetés sok mindent a felszínre hozna. Abban a korban, emelyben a fiad van(úgy 15 éves kora óta) a legérzékenyebbek a gyermekek, és a tiltással csak azt az érzést erősítetted meg benne, hogy "úgysem értene meg". Talán jobb lett volna, ha az okáról beszélgetel vele, mit miért tesz, mi az oka, hogy más irányba fordult az érdeklődése.

Tudod milyen hatással volt rá az, hogy az apja elhagya? Hogyan érintette ez őt?

A pszicholóus segíthet valamit, de soha nem tudja helyettesíteni a jó anya-fiú érzelmi kapcsolatot.

Lehet nem menne el psichológushoz, de TE mindig ott vagy neki - egyenlőre. Használd ki ezt az időt (sok sok együttérző, szeretetedet kifejező beszélgetésre), mert a fiad korát figyelembe véve erre már nincsen túl sok időd.

2018. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%

Nekem is hasonló problémáim voltak (4 fiam van), amit mi is nagyon megszenvedtünk.

Nos, van egy pap, római katolikus, aki "rendbe" teszi az ezotériát, mert ez körül óriási a katolikusokban a "sötétség".


Ha valaki ismeri Jézust, akkor nem okoz számára problémát, és képes olyan új dolgokat megtanulni ami szinkronban van az Evangéliumokban megismerhető Jézus tanításaival.


A fiadat már nem tiltani kellene, hanem az "élére" állni ennek a tanulásban, megismerésében, mert a "gyermekeink megelőznek bennünket az Isten Országába való jutásban".



"A HARMADIK SZEMRŐL, ISTEN ORSZÁGÁRÓL

1. A harmadik szem látása kitől van?

2. Csak ami a Bibliában található, olyan feladatok vannak?

3. Te ígérted, hogy a menyek országának titkait megtudhatjuk. Hogyan?


A harmadik szem egy szimbólum, amely mögött olyan képesség húzódik meg, amelynek segítségével valaki nem a szemével, hanem valahogy másképpen lát. Tehát itt nem fényvisszaverődés észleléséről van szó, hanem olyan képességről, amelynek nincs szüksége külső fényre ahhoz, hogy eseményeket, tárgyakat, képeket felismerjen. Tehát olyan benső szemről van szó, amellyel sötétben is lehet látni. Nevezhetnétek ezt – kissé leegyszerűsítve – hatodik érzéknek is.


Ez a képesség mindenkiben ott szunnyad, csak eddig azért szorult háttérbe, mert nem volt rá szükség a szellemi, lelki fejlődésetek érdekében olyan elterjedten, mint most. De előttetek is sok embernek nyílt meg így ez a benső szeme, csak nem nevezték ezt szemnek.


Éppen azért, mert emberi képesség, e szemeket lehet fejleszteni. E fejlesztés mindig rizikóval jár, vagyis – ha nem szemnek, hanem hatodik érzéknek nevezem, akkor jobban megérted –, belekeveredhet, főleg kezdetben, de később is, olyan emberi vágy, amely csak a vágyak szintjén valóság, de a hatodik érzéket, mint forrást, nem veszi igénybe.


Az természetes, hogy ezt nemcsak fejleszteni lehet, hanem Általam is fölerősíthető, és ott és akkor erősíti föl ezt Lelkem, ahol és amikor jónak látja. Ilyenkor lehet adománynak, karizmának nevezni.


Az ne zavarjon, hogy ez nincs benne a Bibliában. Sok olyan tény van, ami nincs benne a Bibliában.


Akiknek a Biblia az Istenük, azok bálványimádók akkor is, ha ezt képtelenségnek tartják magukra nézve. Azért bálványimádók, mert nem a Biblia azonos Velem, hanem az Én Szent Lelkem! Aki tehát a Bibliát Velem azonosítja, az bálványimádó!


A Szentlélek akár írásban, akár szóban, olyan gondolatokat közöl veletek, amelyeket éppen azért, mert ti fogalmaztok meg önmagatok szintjén, nem azonosak a Szentlélek LÉNYÉVEL. Tehát a Bibliában található szavak nem Isten szavai, hanem azoknak szavai, akik azokat leírták. Vagyis a legjobb szándék mellett is kénytelenek voltak önmagukat is belevinni abba, amit leírtak, vagy mondtak. Ezért olyan fontos rangsorolni a Bibliában, és az Én szavaimat szabad csak egy az egyben, Isten szavainak mondani.



Ezért jogos kérésem az, hogy Hozzám mérjétek a Bibliában található gondolatokat, mert akkor ki tudjátok szűrni azt, amit a szent író, mint sajátját írt le. Így nagyobb lehetőségetek lesz arra, hogy felismerjétek Isten országának titkait. Ha e titkok megfejtését nem Nálam, hanem Pálnál, vagy Izaiásnál, vagy bármelyik szent írónál keresitek, bizony tévedést tévedésre fogtok halmozni, s nem fog megadatni nektek, hogy megismerjétek Isten országának titkait.


Mindebből láthatod, hogy nagyon sok jó szándékú bálványimádó él közöttetek, akik személyes sértésnek vennék, ha szemükbe mondanád ezt.


A fenti sorokban, ha figyelmesen olvasod, minden felvetett kérdésedre megtalálod a válaszomat.


Megáldalak SZERETETEM ÉS BÉKÉM LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 542

2018. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Az teljesen normális, ha az ember ebben a korban kipróbál dolgokat, világnézeti szempontból. Eközben bejönnek persze hülyeségek, én 15 évesen Habsburg-párti monarchista voltam, egyik haverom szélsőjobber. Azóta 20-as éveinkben vagyunk és sehol sincs ez az egész, egy vicces emlék.


De azért lehetséges, hogy ebből gond jön ki. Belenevelted a gyerekbe a felsőbb világok, transzcendencia stb. létét, ugyanakkor a katolicizmus nem képes kielégíteni. (Amilyen kiüresedett, kifáradt vallás az, nem is csodálom.)


Viszont nem a szkepszis, a kételkedés felé ment el abban a korban, amikor normális az ember világnézeti leszakadása a szülőkről, hanem ilyen ezo-mezo baromságok felé. Ha a dolgokhoz később is így áll, az Asztroshowban találhatja magát.


Én a helyedben megpróbálnám nyíltan megbeszélni a dolgokat, kommunikálni, de semmit nem erőltetni. Talán az egész elmúlik magától.

2018. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer már elvettem tőle ezeket a könyveket de arra csak legyintett, hogy majd letölti a netről."


Ez egy tiltás


"pszichológus"

A pszichológus a lelki bajok eredetéről tud olyan kérdéseket feltenni, amiből a páciens képes rá ébredni a saját bajnak forrásaira.

2018. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Hihetetlen, hogy fiatalok ilyen ezoterikus baromságokat hisznek, sokan úgy, hogy a vallás hülyeségnek tartják. Nemrég vitáztam erről egy haverommal,ateista, és hisz a horoszkópban. Meg földönkívüliek rabolgatják az embereket.

És mennyi ilyen van, mint harmadik szem, gyíkemberek, szellemek,ufok csupakabrák, nagylábúak stb. Egyszer azt olvastam, hogy Jézus gyógyításai igazából 2000 évvel ezelőtt bolygónkra látogatott földönkívüliek tettei.

És nem megbolondult vénemberek, hanem értelmes fiatalok terjesztik egymás között...

2018. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!