Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legfelháborítóbb...

Melyek a legfelháborítóbb eretnekségek, amit ezen a fórumon olvastál eddig, úgynevezett keresztényektől?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer azt írta valaki... nehéz leírni... szóval, hogy nem létezik a Mikulás.
2019. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Nekem az, hogy mennyi ember szerint Istennek tetsző dolog, hogy a pénzéhes, Isten ingyen beszédeit pénzzé tevő, nem dolgozó egyházi vezetők, özvegyeknek, árváknak és szegényeknek arról papolnak, hogy adakozzanak, ahelyett, hogy szétosztanák közöttük saját, más emberek becsületes munkáiból származó összeharácsolt vagyonukat.
2019. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A Mikuláson én is kibuktam rendesen.
2019. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Nem igazán értem, kérdező.

Azt ugye tudod, hogy a Biblia jó esetben felerészben tartalmazza azt, amit Jézus mondott, a többit átfogalmazták. Először az apostolai, mikor leírták (ők voltak az első eretnekek) - utána az, aki összeszerkesztette (ő volt a második), és utána még mindig belenyúltak itt-ott, pl. másolók és zsinatok is.

Utána jöttek a felekezeti szakadások, szóval még azt sem lehet tudni, hogy melyiket tekinted etalonnak - de az biztos, hogy MIND meg lett változtatva!

2019. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy az ateizmus is egy tiszteletre méltó vélemény.
2019. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel mi a célod?

Ha olvastam eretnekséget az oldalon, természetesen nem fogom itt részletezni azért, hogy 1. legyen min felháborodni és gyűlölködni, 2. hogy ötleteket adjak azoknak, akik esetleg még nem hallottak róla és így magam is terjesszem.

2019. ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azt ugye tudod, hogy a Biblia jó esetben felerészben tartalmazza azt, amit Jézus mondott, a többit átfogalmazták"

Melyik felét tartalmazza?:)


"Utána jöttek a felekezeti szakadások, szóval még azt sem lehet tudni, hogy melyiket tekinted etalonnak - de az biztos, hogy MIND meg lett változtatva!"

Most akkor nem csak a fele, hanem az egész?:)


"Először az apostolai, mikor leírták (ők voltak az első eretnekek)"

Tehát, akik leírják, azok emiatt eretnekek?


Tudsz valami bizonyítékot is felhozni, vagy csak a szíved vágyát közlöd úgy, mintha tény lenne?

2019. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a sok hulye konyvegetos kerdes


Aki nyughatatlan lelku, es unatkozik, de szelleme gyenge ezert olvasast nem birja, akkor konyvegetesbe fog, konyvek nelkul pedig sulyos bunoket kovet el es nagyon elegedett hogy "Isten kedvere tett"

2019. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#8 altalanosagban irtam de a "hivökrol" (Istenben) van szo elsosorban
2019. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!