Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényektől kérdezem: ha...

Keresztényektől kérdezem: ha egyszer Isten hagyta megtörténni a bűnbeesést, miért kéne különleges hálát éreznem azért, hogy megváltott? Nem-e "logikus" a megváltás ilyen előfeltétellel?

Figyelt kérdés

Hívő vagyok, és alapvetően úgy gondolom, hogy Krisztus tényleg megváltott minket. De nem az Isten tette-e lehetővé a bűnbeesést magát? És ha igen, miért érezzek hálát azért, hogy "megmentett" egy helyzetből, amibe ő maga sodort? (még akkor is, ha ezt azért tette, hogy szabad akaratom legyen).


Hülyék kíméljenek.



2018. nov. 18. 00:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
23%

Én sem érzek hálát, én csak szeretni szoktam másokat.

Egyébként meg nem mentett meg. Továbbra is létezik bűn és törvény. Az pedig igazságtalanság lett volna, hogy ha a jó embereket megsemmisíti. Persze mindjárt jön egy protestáns, hogy ha ő nem képes rá, hogy ne legyen bűnöző, akkor én sem lehetek rá képes. Vagy az ateisták mind bűnözők, mert krisztus nélkül nem tudnak nem kis ördögök lenni. Eseleg hogy már nem is vagy bünöző csak fogadd el, hogy Jézust meg kellett ölni és kegyelmet kapsz stb...


Jézus nem meghalt érted, legfelejebb mások hibája miatt. Az ő érdeme, hogy mindhalálig hűséges volt és szeretet volt benne.

2018. nov. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
szerintem pl. ez is, hogy szeretni tudunk másokat, már KRisztus megváltó tettének következménye. A kereszténység előtt ugyanis az ember csak a saját törzsét szerette, meg a családját. Azóta nyílt lehetőség keresztényi szeretetre és az Atyához való visszatérésre. Én ezt nem vitatom. Csak azzal van bajom, hogy ezért valami óriási hálát kéne éreznem. Oké, a keresztút nem volt könnyű. Dehát ahogy mondják, mindenkinek megvan a maga keresztje.
2018. nov. 18. 00:48
 3/37 anonim ***** válasza:

Miért, te szeretsz idegeneket? Szoktál önkéntésekedni?

Vagy miért lettél jobb ember attól, mert Jézus meghalt?

Belédszállt valami? Vagy csak magától a ténytől, hogy meghalt képes lettél másokat szeretni?

2018. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Krisztus maga mondja: senki sem juthat az Atyához, csak énáltalam.

Én ebben hiszek, hogy igazat mondott, ebben is.

Csak ugye, eleve az, hogy elszakadtunk az Atyától, és kiűzettünk a Paradicsomból, egy az Atya által "megengedett" lehetőség volt. Akkor nem-e "logikus", hogy Krisztus által esélyt ad visszatérni? Mi ebben a nagszerű, hihetetlen teljesítmény?

2018. nov. 18. 00:51
 5/37 A kérdező kommentje:

"Belédszállt valami? "


nyilván az egész társadalmunk évszázados keresztény fejlődés eredménye. És igen, az egyes embert is egy olyan belső erő teszi képessé a szeretetre, ami Krsiztustól jön, szerintem.

2018. nov. 18. 00:52
 6/37 A kérdező kommentje:
nyilván az egész társadalmunk évszázados keresztény fejlődés eredménye = mármint egy olyan társadalom, amiben az ember nem csak a rokonságát szereti.
2018. nov. 18. 00:53
 7/37 anonim ***** válasza:

Nem Jézus halála által, hanem Jézus szavai által juthatsz el az Atáyhoz. Ezért az nagy különbség.


A hálánál szerintem sokkal nehezebb produkálni, hogy sírva lenyelni a Mária szobrok talpát. De hát Istenem, minden ember más.

2018. nov. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
nem Jézus szavai által, hanem az erő által, amit az élő Krisztus ad a léleknek. Őáltala. A szavaival nem mennénk sokra, hiszen, ahol Pál mondja: "Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi tanításunk, de a ti hitetek is"
2018. nov. 18. 00:56
 9/37 anonim ***** válasza:
Akkor te azt mondod, hogy azért vagyok képes szeretni, mert Isten becsapott másokat (hogy én gonosz legyek), majd megöletette magát? (hogy meg tudjon nekem bocsátani, illetve hogy ha kimondom, hogy helyes, akkor belém száll a szeretet?)
2018. nov. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Ezt amit a Mária szoborról írtál, ezt nem értem. Egyébként a nicked alapján nem tűnsz kereszténynek, én inkább olyanookat kérdezek, akik hívő keresztények.
2018. nov. 18. 00:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!