Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint minden...

A Biblia szerint minden Krisztusban hívő királyként uralkodásra lesz kiválasztva? Mindegyikük alkalmas erre? Kik lesznek az alattvalók?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tanú, csak az ő tanításuk ültette a fülembe ezt a bogarat.


Ilyen ígéreteket olvashatunk a Bibliában:


Jel. 1.6

És tett minket királyokká és papokká * az ő Istenének és Atyjának: annak dicsőség és hatalom mind örökkön örökké!


Azt írja, hogy örökkön örökké királyokká és papokká tett minket.

Viszont ki élhet örökkön örökké, aki nem hisz Jézus váltságában, vagy nem cselekszi az ő Atyja akaratát?



Viszont ha mindezek királyok és papok lesznek, akkor ez miben nyilvánul meg? Miért is királyi hatalom az a hatalom, aminek nincsen alattvalója? Ez értelemszerűen nem létezik. Az uralkodásra elhívás azt jelenti, hogy vannak alattvalók.


Továbbá ilyen ígéretek találhatók a Bibliában:


Jn 20,22-23

Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: "Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."


2 Kor 2 : 10 Akinek pedig ti megbocsátotok, annak én is megbocsátok. Mert amit én megbocsátottam, ha volt mit megbocsátanom, az tiértetek volt Krisztus színe előtt, hogy rá ne szedjen minket a Sátán.


Ezek igen komoly ígéretek. Azt jelenti, hogy bizonyos keresztények (kezdve az apostolokkal) megkapták a bűnök megbocsájtásának, azaz az ítélkezésnek hatalmát.


Továbbá a Jelenésekben is olvashatjuk, hogy a kiválasztottak nem csak uralkodni, hanem ítélni is fognak.



Ezek az ajándékok hatalmas felelősséggel járnak. Bizonyára mindenki ismer olyan hívő keresztény embereket, akik hitük és szívük alapján meg lesznek mentve, kegyelem által természetesen, azonban olyan labilisak pszichésen, hogy nem bízna rájuk az ember ilyen komoly feladatot.

Csak olyanokra lehet bízni, akik valóban igazságosan, felelősen ítélnek. Egyszerűen nem mindenki ilyen személyiség.

Esetleg ez úgy lenne lehetséges, hogy akkor már csoda folytán teljesen megújul az elméjük, teljesen új személyiséget kapnak.


Ezen felül mégis hogy kell elképzelni majd mindezt?


Lesz egy kis csoport, aki majd gyakorolja az uralkodás, és az ítélés hatalmát, és akit pozitívan ítélnek meg, az máris meg fel bíráskodni?


2019. ápr. 6. 17:45
1 2
 11/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Jehova tanúja vagyok. Viszont nem kéred a hozzászólásunkat.

Teljesen tévesen írtad le, mi az, amiben mi hiszünk. Ha beleeggyezel, a BIBLIÁBÓL adok választ a kérdésedre. Jelezd kérlek ha leírhatom.

2019. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, írd le kérlek.

Köszönöm.

2019. ápr. 7. 22:20
 13/13 imakommandós ***** válasza:

A hívők ítélkezni az angyalok fölött fognak, nyilván bukott angyalok fölött. (I.Kor 6:3)

Ez nem olyan kis létszám hiszen az angyalok számát a csillagokhoz méri a Biblia, és utalás van rá, hogy az angyalok harmada bünbe esett és a sötét oldalra állt.

Nem tudom hogy fog müködni az az itélőszék. Az is lehet, hogy hasonló lesz az Amerikai igazságszolgáltatáshoz ahol esküdt szék mondja ki az itéletet.


A királyként való uralkodás pedig már ebben az életben adott a hívők számára, mégpedig az ellenség minden ereje fölött. De konkrétabban a következő korszakban, az 1000 éves királyságban is az egyház politikailag is uralkodni fog Krisztus mellett. Minden nép fölött amely bemehet az 1000 éves királyságba és benépesitheti ezt a Földet. Az egyház mint Krisztus menyasszonya, ugyanolyan politikai hatalommal fog rendelkezni mint Krisztus. Az 1000 éves királyság utáni korszakot pedig elképzelni is nehéz. Hiszen a kereszténység központi reménye, hogy Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen. Hogy ez pontosan minőségben is igy kell e érteni azt nem tudom, de az biztos, hogy csak szeretet lesz mindenben. Nem lesz gyász, harag, gyülölet, stb, hanem csak szeretet.

Amiket irtam nem mind támasztható alá egyértelműen, de kikövetkeztethető a Bibliából.

2019. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!