Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akkor zaklatják az...

Miért akkor zaklatják az embert a vallás fanatikusok amikor a legsebezhetőbb?

Figyelt kérdés
Nem régen halt meg édesapám és pár nap elteltével egyből jehovák és más szekták képviselői zaklatnak engem és a családomat!

2019. ápr. 7. 08:06
1 2
 1/17 tgt ***** válasza:
77%
A megsebzett embereket könnyebb manipulálni. El kell zavarni őket udvariasan, de határozottan.
2019. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Arra nem gondolták, hogy talán nem "zaklatni" akartak, hanem segíteni? Most ha egy tudós jött volna felolvasni a Fajok Eredetéből és mutatni egy kitömött majmot az jobb lett volna?
2019. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

az legalább nem egy mesekönyvet tartott volna és nem azért gyűjtene pénzt hogy gyerekeket molesztálhasson!

Hanem azért hogy valami értékeset és hasznosat állítson elő az emberiségnek! AZ egyházak mit hoztak idáig?!

Háborúkat és szenvedést! Aki kicsit másként gondolkodott azt máris boszorkánysággal és eretnekséggel vádolták és máglyán égették vagy addig kínozták amíg be nem ismerte a "bűneit"!

Azt hiszed hogy most másként van?! Harry Potter könyveket égetet el egy pap csak mert az mágiával foglalkozik!

Mellette meg ott ált két fiatal kisfiú akik állítom hogy többet térdelt előtte mint az igazi bűnösök!

Segíteni akarnak?! Hagyjanak békén és menjenek oda ahol tényleg kell a segítség pl Afrikában ahol sok éhező van!

A pápa is nyugodtan lemondhatna a vagyonáról és a giccsről és a szegényeknek adná! Akkor még én is elismerném hogy isten szolgája! De így pusztán csak egy kókler aki az olyan hülyéknek a pénzéből él mint amilyen te is vagy!

Mert hogy mi van a halál után azt senki sem tudja de én jó embernek tartom magamat csak nem vagyok vallásos és ha kiderülne hogy tényleg van isten és minden amit állítanak az igaz és pusztán ez miatt a tény miatt jutnék a pokolba hogy nem hiszek akkor azt mondom hogy R O H A D J O N meg ott ahol van!

2019. ápr. 7. 09:19
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan azért, mert legyengült lelki állapotban sokkal könnyebben tudnak rád hatni a túlvilági élet reményével. Minden vallás alapja ebben áll. Undorító és mocskos dolog ez, tudom, de a szeretet vallásának nevében is küldtek már máglyára embereket, és citálták inkvizíció elé. Én már semmin sem lepődök meg. A kereszténység, és vele együtt az összes szellemhit förtelmes és gyalázatos.
2019. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

#2

A tudománynak nincsen szüksége arra, hogy a már bizonyított tényeit mutogassa házról-házra. Ez a vallások sajátossága, cicuka.

2019. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Érdekes feltételezés, hogy azt gondolod ők ezt tudták.
2019. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Rachel Warner ***** válasza:
41%
Mert toboroznak és egy megtört embert hamarabb be lehet hálózni,elvileg a jehovák még a temetőkbe is járkálnak téríteni halottak napján. Nem kicsiot tartom pofátlannak és undorítónak,mikor valaki megemlékezne egy elvesztett szerettéről szépen csendben,nyugalomban,erre odamennek a térítők és jönnek a kenetteljes dumájukkal. És ez tényleg csak a létszám növelésére megy,mert mikor én hívő voltam,engem is át akart téríteni egy másik hívő az ő gyülekezetébe,pedig mindenben egyezett a hitünk,csak épp a felekezet volt más. Gondolta könnyebb betoborozni egy másik hívőt,mint egy ateistát,hát tévedett,mert ezt az undorító szokást már akkor sem szerettem.
2019. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
34%
Nagyon sokunkat nagyon sokszor zaklatnak a jehovák, csak amikor stabil a lelkiállapotunk nem tulajdonítunk neki jelentőséget, csak simán elküldjük őket. Amikor pedig van egy kis lelki probléma hamarabb kitárulkozunk és ezt észreveszik rajtunk és megpróbálnak behálózni. Én személy szerint betiltanám az ilyen házról-házra járást. Számos megoldás létezik ma már a toborzásra.
2019. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem így van. A hit tényleg nagyon jó gyógyszer egy megsebzett lélekre. Legyen az csalódás, szakítás, nehéz életkörülmények, haláleset, magány bármi. Nálam ezek egyszerre megtörténtek. Enyhén szólva depressziós voltam, és elindultam lefelé egy lejtőn. Aztán pont egy hívő barát miatt visszakapaszkodtam, és ma jobban érzem magam. Isten nélkül, most ki tudja hol lennék... Nem otartanék itt ahol vagyok. Amúgy amikor minden jól ment, egy fél gondolat erejéig sem törődtem avval,hogy ki is valójában Jézus, és miért fontos az életemben. De ez nem csak én, hanem rengetegen vannak így vele. Ezért próbálják a hívők azt segíteni, akinek pont szüksége van rá.
2019. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan olyan vagy, mint aki egy "mesekönyvbe" kapaszkodik, hogy feldolgozza a szerettei halálát, amikor azt mondod, hogy Isten (aki szerinted nincs) rohadjon meg ahol van, csak azért, mert apád (mint mindenki) meghalt. És ebből meg azt a követkesztetést vonod le, hogy minden ember aki hisz egy (valsz szerinted fiktív) ember tanításaiban az egy az egyben felelős a gyarmatosításért... Ok. A fajok eredete (igazságtartalmától függetlenül) sem fog segíteni a feldolgozásban
2019. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!