Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ezek után van esély a...

Vajon ezek után van esély a mennybekerülni?

Figyelt kérdés

A barátnőm azt hazudja a szüleinek, hogy a halott nagyszülei bemehetnek a testébe és belőle beszélnek hozzájuk. Valamint, hogy a szülei álmukba képesek felmenni a mennybe hozzájuk.


Kérdezem én, hogy egy ilyen hazugsagot meg-e bocsájt Isten vagy nem? Van eséje a mennybekerülnie?


Csak olyan válaszoljon aki nem lenézni akarja vagy bántani és csak a kérdésre válaszolj!


?



2019. ápr. 4. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a butaság még nem bűn. Miből gondolod, hogy hazudik a barátnőd? (és direkt)?
2019. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert senki nem képes a testébe be vinni egy halottat, hogy az beszéljen belőle és szerintem ez bűn, hogy azt hazudja, hogy a halott nagyszülei belőle beszélnek.
2019. ápr. 4. 23:01
 3/18 anonim ***** válasza:

Az ortodox egyház szerint aki meghal, az 3 napig szellemként kísért a Földön, miután továbbmegy, ezen időszak alatt korlátozva, de kapcsolatba léphet az anyagi világgal.


A katolikusok szerint halott őseink megjelenhetnek nekünk, ha maga Isten kéri meg őket arra, hogy valamire figyelmeztessenek minket az életben, ha az üdvözölésünk forog kockán.


A protestantizmus szerint minden ilyen vízió a Sátán és a démonok trükkje, és nem létezik olyan, hogy egy halott kommunikálni tudjon egy élővel, még Isten se engedi ezt meg.

2019. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért hazudja ezt? Szerinted? Te honnan tudtad meg?
2019. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tehát tuti a pokolba kerül a hazugsága miatt és nincs remény, hogy a mennybe jusson? Vagy a hazugságát megbocsátja Isten és felkerülhet a mennybe?
2019. ápr. 4. 23:05
 6/18 A kérdező kommentje:

Én onnan tudtam meg, hogy hazudik, hogy mikor náluk voltam elváltozott a hangja és azt mondta az ő testévől most a nagy mamája beszél. Az szülei elhiszik neki amúgy Katolikusok én úgy érzem hazudik mert egy halott élő emberbe nem mehet be és nem beszélhet belőle. Szerintem Isten ezt nem bocsátja meg neki és a pokolba kerül.


De a kérdésem Isten megbocsátja neki vagy nem? A pokolbakerül vagy vam esélye a Mennybe kerülni ez után?

2019. ápr. 4. 23:21
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Akár igazat mond, akár hazudik, amit csinál az nem jó. Ennek lehetnek nagyon súlyos következményei is. Természetesen van esélye az üdvösségre, mert Isten irgalma nagy, de attól, hogy Isten megbocsát, még nem jelenti azt, hogy az emberek azt tehetnek amit akarnak, mondván "Majd úgy is megbocsát."

A barátnődnek azt javaslom, mihamarabb hagyja ezt abba, szálljon magába, bánja meg amit tett és kérjen bocsánatot a szüleitől, Istentől és soha többet ne szórakozzon ilyesmivel.

2019. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az én hitem szerint nincs pokol... mindannyian Isten gyermekei vagyunk és mindannyiunkat egyformán szeret Isten, bűneinktől függetlenül.. amit egyes vallások "pokolnak" mondanak, azaz én hitem szerint a saját lelkiismeretünkkel való szembesülés. És szerintem minden embernek a legnehezebb saját magával szembenézni, a hibáival a bűneivel.

Amiről Te írsz, emiatt még csak a "pokol" bejáratához se fog kerülni :) - még egyszer megerősíteném: ez az ÉN hitem

2019. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz! Szerinted ha nem hagyja abba és tovább csinálja akkor ha egyszer mehal, megbocsátja neki Isten és ha a szülei is meghalnak majd mire ő meghal ők is megbocsátanak neki? Ha nem bánja meg még él akkor a pokolbe kerül?
2019. ápr. 4. 23:24
 10/18 anonim ***** válasza:
Barátnő? Fogod a kezét és nem vagytok házasok? Nincs 3 gyerek? Fuuu hát ez legalább kárhozat mindkettőtöknek.
2019. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!