Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok akiket most segítek...

Azok akiket most segítek pénzel, élelemmel, ügyeik elintézésével nem várva köszönetet, viszonzást, hálát érte, csak Istenért teszem, mégis ellenem fordulnak, rágalmaznak, azok a végítéletkor ellenem vagy mellettem szólnak majd?

Figyelt kérdés
Szociális munkás vagyok, és próbálom, igyekszem a Krisztusi tanítás alapján segíteni a rászorulókat,szeretettel, tisztelettel de csak kihasználnak, feljelentenek mert kevesebbet kaptak időt pénzt, segítséget, jogaikkal zsarolnak, ezek a végítéletkor is így fognak viselkedni, elitélnek majd?
2019. ápr. 14. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ezek az emberek azért nyomorultak, mert tényleg nyomorultak. Én már nem adok nekik semmit, nem szeretem őket.

Az energiánkat lehet olyan emberekre fordítani, akik értékelik, akikért van értelme.

Ebben a történetben szerintem nem vagy, akit meg kellene bűntetni.

2019. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
majd a halálukkor szembe néznek a saját lelkiismeretükkel.. senki nem ítéli el őket.. ők saját magukat fogják... sokkal fájóbb magaddal szembesülni, mintha más "megbüntet" - és na, jól van megkaptam a büntetésem megyek tovább...
2019. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem C vitaminosok?
2019. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A végítéletkor nem kell, hogy bárki melletted vagy ellened szóljon, Isten pontosan ismeri minden tettedet, még a legtitkosabb gondolataidat is. Sok teológus úgy gondolja, hogy mindezen dolgokkal Isten szembesíti majd az embert, aki önmagát fogja elítélni.
2019. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megváltani a világot. Mindenki foglalkozzon a saját lelki fejődésével, és boldogságával.

Ha önzetlenül segítesz, akkor ne hánytorgasd! Ha ez a munkád, akkor magadért teszed a segítést. Cserébe nyersz tapasztalatot és kapcsolatokat.

A sötétség ellen tanítással kell küzdeni, ahogy Jézus is cselekedte. Bocsásd meg nekik Istenem, mert nem tudják mit cselekednek.

2019. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoc. munkás vagy és hívő is, Javaslom Pál Feri atya segítő foglalkozásúaknak szóló előadássorozatát. Hasznos.
2019. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ők nem fognak állást foglalni ellened vagy melletted. Isten ítél. Te pedig végezd tovább a munkádat.
2019. ápr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Isten nem ítél. Isten lehetőséget adott a lelki fejlődésre. És rajtad áll, hogy élsz-e a lehetőséggel vagy elfecsérled azt. Ítélni önmagunkat fogjuk, mikor a másvilágon öntudatra ébredünk.

A másvilágon szélesebb látásmóddal rendelkezünk, mert tudatában leszünk örök létezésünkkel, előző életeinkkel. És hogy mi volt a célunk ezzel az életünkkel. Tehát mit terveztünk magunknak és mit hajtottunk ebből végre.

A lelki tudatunkat elnyomja a földi egoista korlátolt tudat, a születéskori felejtés homályával. Isten hogy ítélkezne felettünk, mikor ilyennek teremtett minket.

Rajtunk múlik, hogy felismerjük, hogy mi alakítjuk az életünket. Mennyire akarunk tudatosak lenni, és mennyire hagyjuk, hogy más irányítsa az életünket. Mennyire hallgatunk, a lelkünkre, Istenre.

2019. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!