Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki ismeri ezt a történetet...

Valaki ismeri ezt a történetet a halálról?

Figyelt kérdés

Valamikor régebben olvastam itt a neten egy rövid történetet arról, hogy hogyan érdemes nézni a halálra (és életre). Nagyon szépen volt megfogalmazva, most viszont akárhogyan keresem, nem találom.

Arról szól, hogy az életben a célod, hogy mindenedet odaadd, már nem feltétlenül fizikális szinten, hanem magadból adj részeket másoknak, s amikor majd jön a halál, már nem lesz mit odaadnod neki, csak üres kézzel hagyod, hadd vigyen, hisz tudod, az csak a tested, minden mást odaadtál.

Valaki ismeri esetleg, tudja, miből van?

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam, akkor bocsi.



2019. ápr. 20. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy depresszív önző viselkedés a jóság köntösébe zárva. A többieknek adod minden terhedet, az ő haláluk nem érdekel?
2019. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem önző. :) Pont arról szól, hogy meg kell értened, mivel meg fogsz halni, nincs értelme magadnak "gyűjtögetned" vagy tartogatnod dolgokat, hanem amit csak tudsz, adj tovább. Szerintem aki eljut erre a szintre, abban már nemigen üti fel a fejét a depresszió.
2019. ápr. 20. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a fajta önzetlenség csalóka tud lenni. Lehet egyszerű önámító menekülés, ürügy az értelmetlen önfeláldozásra.

Ahhoz, hogy valóban addhass valamit sokat kell tudnod, ismerned és helyesen kell értened a világod, és az életet.

Ez utóbbihoz pedig sokat kell tanulni és tapaztalni, nem csak az "adást"

2019. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek, nem feltétlenül kell mindenkinek adni, sokszor többet lehet ártani azzal, ha az ember jóhiszeműen csak adni szeretne. Erre is készen kell állni és sokat kell hozzá tudni. De most nem ebbe szerettem volna belemenni, engem szimplán csak az a történet érdekelne és örülnék, ha ismerné valaki és be tudná másolni / linkelni ide.
2019. ápr. 21. 18:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a történet nem feltétlenül arról az adásról szól, amiről te beszélsz - szerintem te tanításról beszélsz inkább. Itt viszont konkrétan arról van szó, hogy önmagadból adj részeket. Hogy ne félj szeretni. Ne tartogasd magadnak az érzéseidet. Add oda önmagadat, add önmagadat mindenkinek. Valami ilyesmi.
2019. ápr. 21. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez Jézus és Buddha tanítása is, sok helyen olvashatsz róla a Bibliában (főleg az Újszövetségben) és buddhista szövegekben. A keresztre feszítés története is részben, és talán egy kicsit sarkítva, ezen alapul.
2019. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!