Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hozzátok szólt már Isten?

Hozzátok szólt már Isten?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy volt-e már olyan az életetekben hogy Isten vagy Jézus szólt/beszélt hozzátok? Ha igen akkor mikor és miről szólt?

2019. ápr. 21. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Jézus halott, Isten meg nem ér rá velem beszélgetni.
2019. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%

Persze, a Medveisten rám brummogott a szurguti erdőben.


És még hülyének nézik a természetvallásokat. Nincs nyolcszáz oldalon kidolgozva, de ami van, az legalább működik...

2019. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Gondolatokkal üzen. Túl jó a gondolat ahhoz, hogy a tiéd legyen.
2019. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2%
Nem, biztos szégyenlős.
2019. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2%
Senkihez sem szól.
2019. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha hangok beszélnek a fejedben hozzád, akkor ajánlom, mihamarabb keress fel egy szakorvost.
2019. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Én csak altatóval tudok aludni, hogy ne halljam őket.
2019. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet tudni ki hogy érti azt hogy "szólt".

Legutóbb olyasmit mondott, hogy átérzi mennyire nem könnyű embernek lenni.

Nem szavakkal, biztos mindenkihez úgy szól ahogy a legkönnyebb annak az embernek befogadni a mondandót. Egyszer álmomban is megértettem valamit amit ébren sokat kérdezgettem. Képekben is szokott, de azokból nem sokat értek. Olyan mint mikor beteg voltam és mondta az orvos, hogy most mi fog történni. Azt is hallottam, felfogtam amit hallok, de nem értettem miért történik és mivel jár, csak tudomásul vettem, hogy most akkor ez lesz, én meg kb. arra gondoltam, oké, de mi közöm nekem hozzá...

Több Istent is hallasz Luci?

2019. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Egyszer álmomban is megértettem valamit amit ébren sokat kérdezgettem."

Hasonló velem is szokott lenni, csak az pocsék egy érzés: Van, hogy fiktív dolgokat értek meg. Vagy fiktív dolgokon jár az agyam. Aztán sikerül kitörni belőle és felébredni. Nem jó ilyesmikre pazarolni az energiát. Az álmokat persze elszoktam felejteni, de néha van olyan, amiben még ébredéskor is hiszek. Emlék és érzelem foszlányok ragadnak magukkal. (amúgy az alvás nagyon fontos, pihentet és segít helyére rakni a dolgokat).


"Több Istent is hallasz Luci?"

Nem tudom mit hallok. Nem vagyok benne biztos. Engem szólítanak. Azt akarják, hogy ébredjek fel. Várnak rám. Jó ezt most csak kitaláltam,. Persze nyilvánvaló, csak most elfogyott a kreativitásom. Nem tudok róla többet mondani. Nem lehetséges, azt hiszem... Úgy érzem ismernek, de van amikor kérik, hogy mondjam el a nevemet, de nem is emlékszem rá. Vagy nem tudom...ajj.

2019. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Jogos a bizonytalanság, hiszen annyiféle vallás, ideológia, vallásokon belüli szakadások vannak, és uralkodik a szellemi káosz. Mégsem jó, ha a fejedben keletkező "hangokra" akarsz hagyatkozni, mert azoknak bizonytalan a forrása.

Jézusnak volt egy kijelentése, amivel hiszek benne, éppen a szellemi káoszban akart rendet teremteni és azt szerette volna megakadályozni:

"Én vagyok az út, az igazság, és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." (János 14:6)

Sokan intoleránsnak állítják be a keresztényeket, pedig ők csak elhiszik, és ragaszkodnak Jézus fenti kijelentéséhez. Azt miért nem mondják intoleránsnak, aki ragaszkodik hozzá, hogy 2x2=4? A 4 kizár minden más megoldást. Ettől még nem intoleráns, sőt, ha a 2x2 eredményéről nem lenne konszenzus, hogy arra csak egy megoldás van, konkrétan a 4, akkor eluralkodna a világunkban a káosz, és nem csak pl. egy szép autót nem lehetne megtervezni és legyártani, hanem még egy talicskát sem.

Szóval hol van szó első kézből Jézusról? Nem a Bibliában? Rengeteg helyen szerepel az Újszövetség könyveiben és leveleiben az, hogy akik leírták, azok szemtanúk voltak, akik a saját szemükkel látták Jézus csodáit, sőt néhányan az isteni fenségét is (2Péter 1:15-18), és feltámadása után meg is érintették.

Viszont az a helyzet, hogy sajnos nem mindenki képes hinni.

A benned levő bizonytalanságot azzal kapcsolatban, hogy mi az igazság, vagy mi a helyes döntés, nem fogják eltüntetni a belső hangok, hanem csak a szilárd meggyőződések, amelyeket abból nyerhetsz, ha a egészen biztos forrásra támaszkodsz a döntéseidben, amely hitem szerint Isten Szava, a Biblia.

üdv

Stefán

2019. ápr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!