Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistáknak mi a véleményük a...

Ateistáknak mi a véleményük a keresztény vallásról?

Figyelt kérdés

Az is jó ha csak felsoroljátok mit láttok benne jónak, rossznak, de ki is fejthetitek.

Kérem csak ateisták válaszoljanak.



2019. ápr. 22. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Az alapelv, a szeressük egymást még tetszene is, de a körítéstől (hogy ókori, idejétmúlt szabályokhoz kötik az egészet, hogy belédnevelik hogy csakazértis bűnös vagy, meg hogy gyenge is vagy hisz magadtól nem is tudsz bűntelen lenni, stb) rosszul vagyok.

Röviden azt gondolom hogy egy jól sikerült reklám a birka tömegek manipulálására. Mert ugye mi a cél? Hogy könnyen irányíthatóak legyenek az emberek. Mi az eszköz? A vallási szabályrendszer amivel megkötjük a kezüket. És mi maga a reklám? Hogy szükséged van erre a szabályrendszerre, mert akkor is ha semmi rosszat nem tettél, akkor is olyan bűnös vagy hogy mehetsz a kárhozatra! Kivéve, ha a mi vallásunkat választod!

Gyakorlatilag a reklámok ugyanezen az elven manipulálnak, igényt kreálnak az emberben az általuk eladni kívánt termékre.

2019. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Engem ateistakènt sosem érdekelt igazán a téma. Felesleges dolognak tartom, szerintem lehet jól és erkölcsösen élni enélkül is. Attól meg egyenesen felfordul a gyomrom, hogy magatehetetlen gyerekeket keresztelnek meg.. Illetve fenyegetik a kicsiket azzal, hogy pokolra jutnak.

Röviden bullshitnek tartom az egész kereszténységet. De soha senkit nem bántottam a hite miatt, mindenki maga dönti el miben hisz(pont ezért ellenzem a csecsemők keresztelését, majd eldonti, ha felnő)

Egyébként ha mindenáron jót kéne mondani, akkor szerintem az pozitív, hogy a korábbi századokban megnyugvàst adtak az embereknek a mennyországgal. Amikor nagy volt a gyerekhalandòsàg+járványok és háborúk voltak, akkor nem olyan hülyeség, hogy elhiteted az emberekkel, hogy a mennyben vannak a halott szeretteik. Amiken atmentek az emberek, ép ésszel nem lehetett volna kibìrni.

Ma már feleslegesnek és károsnak tartom, nincs élet a halál után, kár àltatni magunkat.

2019. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
73%
Az, hogy mese, mint a többi vallás.
2019. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Semmi jót nem látok benne. Az egész arról szól, hogy az embereket értelmileg egy csimpánz szintjén tartsák hogy lemondjon az egyház javára mindenéről és megfossza magát minden élvezettől, hogy majd az istene a halál után megjutalmazza. Persze voltak olyan időszakok amikor erre szükség volt a diktatúrák fenntartásához, de ma már ezen rég túlhaladtunk. Ideje lenne ezt a szektás marhaságot is elfelejteni.
2019. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
A vallás lenne a tartalom, de erősen kötődik hozzá az őt intézményesen megjelenítő egyház, mint forma, ami igencsak megnehezíti az értékelést. Épp most jelenik meg külsőségekben az, ami nekem a tartalomban sem tetszik, ez a "halál-kultusz", ami hangsúlyozottan a legnagyobb keresztény ünnep. Ráadásul szervesen kapcsolódik hozzá az egész keresztre feszítés szörnyűségesen barbár (szinte kéjelgésig menő) mivolta, a hitvilágból táplálkozó hamis felsőbbrendűségi tudat, ami a középkori,keresztes háborúk, a későbbi "szent" inkvizició rémtetteivel csak tovább erősítik a viszolygásomat.
2019. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Abszolút beteges vallás mivel először is állítólag szeret az isten ehhez képest valaki más bűnei miatt ELEVE karhozara vagyok ítélve. Ez mar önmagában is kóros de ha hozzáveszem, hogy annyira szeret az isten, hogy vagy elfogadom hogy a fiát megölte helyettem (minek???? Miért nem lehet csak úgy megbocsátani?) vagy ha ez nem tetszik akkor ugyan nagyon szeret de a pokolba küld ahol örökké tart a szenvedés, akkor nyilvánvalóvá válik mennyire torz hitvilág a kereszténység.
2019. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Hihetetlenül megvetem a kereszténységet és általában véve a összes vallást az intoleranciájuk, az empátia teljes hiányuk, a sovinizmusuk, a tudományellenességük miatt.
2019. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Először is "gratulálok" a katolicizmusnak. Elég nyilvánvaló a válaszokból, amit Jézus is mondott akkoriban a zsidókra: "miattatok káromolják a pogányok az Isten nevét."

Az én Bibliámban nincs szó eredendő bűnről, gyerekkeresztelőről, végetlen ideig tartó pokolról vagy eleve elrendelésről.

Köszi katolikusok és másodsorban reformátusok, ha tehetném, a saját kezemmel tömném a szátokba ezt a moslékot, kóstoljatok bele magatok is milyen valódi íze van ezeknek a felháborító hazugságoknak, amiket a kereszténység nevében terjesztettetek, és még mindig nem hagytátok abba!

üdv

Stefán (egy keresztény)

2019. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" ha tehetném, a saját kezemmel tömném a szátokba ezt a moslékot, kóstoljatok bele magatok is milyen valódi íze van ezeknek a felháborító hazugságoknak, amiket a kereszténység nevében terjesztettetek, és még mindig nem hagytátok abba!

Stefán (egy keresztény)"


Na. Hát én nem vagyok se katolikus, se református, még hívő sem, de tiszteletben tartom mindenki hitét és vallását.

De mikor ilyeneket olvasok, kinyílik a bicska a zsebemben, mert a keresztényi szeretet nevében ilyen mocskolódást leírni... Szép lehet az az egyház, ami ezt tanítja!

2019. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Egy mesevilág,ami tök jó lenne,ha létezne.

Maga lenne a megtestesült utópia,amit úgy hívnak kommunizmus.

Próbálok több pozitívat és negatívot kitalálni,de nem megy.

Egy mese és álomvilág,amit intézményesítettek.Talán ez volna az egyetlen negatívum a kiforgatói és tömeggyilkosai ellen.Az egyetlen pozitívuma ezzel szemben a benne hívők opiátos reménye a halál utáni továbblétezésben.

2019. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!