Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jövőben változhat annyit az...

A jövőben változhat annyit az egyház, hogy női pápa kerülhessen az élére?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 26. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

"Az egyházban még mindig erősen él az a sztereotípia, hogy a nő kötelessége hogy férjhez menjen, sok gyereket szüljön, kiszolgálja a férjét stb."

Ilyen sztereotípia legfeljebb benned él, az Egyházban sosem élt. Már Pál apostol is beszél olyan nőkről, akik a szüzességet választották egyházi szolgálatként, avagy özvegységet (nem házasodtak újra). Most is van számtalan női szerzetesrend, ahol szolgálhatnak az Egyházban a nők, csak úgy mint a férfiak papként, szerzetesként.

Tehát ugyan úgy több út van a férfiak és a nők előtt is.

2019. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a pápa felszent pap és egyben Róma püspöke az egyházi rend szentségét pedig 2000 év egyháztörténete során csak férfiaknak szolgáltatták ki, így erre nincs esély. Ez kb. olyan szintű dolog, meg lehet-e keresztelni egy fát mondjuk...Lehetni mindent lehet, csak nem lesz érvényes. ha valaki egy nőből papot vagy püspököt csinál, akkor onnantól kezdve ők már nem tagjai a Katolikus Egyháznak.
2019. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
21%

11-es!

Nem tudom te hol élsz, vagy mennyire vagy benne az egyház mindennapjaiban. Én eléggé benne vagyok, ezért tudom, hogy egy nő számára két utat tartanak példaértékűnek: vagy családanya legyen vagy apáca. Persze mindkettő szép, de egy nő hadd döntse már el saját maga, hogy mit szeretne az élettől. Ha egy nő a munkájából kifolyólag másokon segít, netalán komoly tudományos eredményeket ér el az ország előrehaladását szolgálva, ezzel lehet többet tett Isten szemében, mintha szólt volna 5 gyereket.

2019. ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
kicsit off, de számomra röhejes, hogy nőtlenséget fogadó papok magyaráznak a család szentségéről. A katolikus vallás ezzel számomra hiteltelenebb, mint bármelyik.
2019. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 szp72 ***** válasza:
91%

A katolikus egyházban a fennállása óta csak férfiakat szentelnek pappá így a főpapok és természetesen a pápa is csak férfi lehet. A teológiai kérdés tehát az, hogy a férfipapság gyakorlata Krisztus megmásíthatatlan akaratából lett ilyen, vagy csak a kor szokása és gondolkodása miatt, ami az idők változásával tulajdonképpen megváltoztatható.


A kérdést sokáig nem akarta eldönteni az egyház, mindenki úgy gondolkodott erről ahogy akart. Az anglikán egyház női papságának bevezetésekor azonban II.János Pál pápa így nyilatkozott:


"Bár a csak férfiak számára fenntartott pappá szentelés tanítását az Egyház állandó és általános hagyománya őrzi és a Tanítóhivatal az újabb dokumentumokban kitartóan tanítja, napjainkban sokan ezt a témát még mindig vitathatónak tartják, illetve az Egyháznak azt a tanítói véleményét, hogy a nők nem szentelhetők fel, tisztán diszciplináris jelentőségűnek tartják. Hogy tehát ebben a fontos kérdésben, amely magára az Egyház isteni alkotmányára vonatkozik, minden kétséget kizárjunk, hivatalunk erejénél fogva, mellyel a testvéreket megerősítjük [vö. Lk 22,32], kijelentjük, hogy az Egyháznak semmilyen módon nem áll hatalmában a nőket pappá szentelni, továbbá, hogy ehhez a tanításhoz az Egyház minden hívének tartania kell magát." (Ordinatio sacerdotalis 4)


Ez a kijelentés úgy tűnik ex cathedrának minősül, amit Ferenc pápa is megerősített.

2019. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 13-as!

Válaszodat nem nekem céloztad, viszont én is benne vagyok az Egyházban és nem azt látom, hogy egy nőnek ez a két út áll a rendelkezésére. Tehát kettőnk közül valamelyikünk vagy szándékosan ferdít vagy annyira mégsincs benne... :))

Alapvetően minden ember előtt két út áll: vagy házasság vagy az Istennek szentelt életforma. Férfiaknál sincs másképp, semmivel sem különbek, mint a nők. Nagynéném sosem ment férjhez és nem is lett apáca, hanem a munkájának szenteli az életét (orvos). Ugyanúgy gyónhat, áldozhat, közösségben van a Katolikus Egyházzal. Egy kvázi Istennek szentelt életállapotban, teljesen életét az emberek szolgálatában élve. Szüleim egy gyereket neveltek fel. Ez is keresztény házasság. Nem csak az, ahol 8 gyerek van. Elég végletes ez a gondolkodás, hogy vagy család és 600 gyerek vagy apáca. Sosem mondott ilyet az Egyház. Vagy akkor el kéne tiltani a házasságtól azokat is, akik eleve pl. biológiai okok miatt alkalmatlanok a gyermekvállalásra.

2019. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!