Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jo emberek nem tudom megérteni...

Jo emberek nem tudom megérteni! A hitet gyakorolni kell!?

Figyelt kérdés

Ezt ma hallottam és elgondolkodtam azon,hogy lassan teljesen megváltozik minden.

Hitet gyakorolni!!!!...még ilyet!



2019. ápr. 29. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Miért, szerinted?

"Te hiszed, hogy egy az Isten. Jól teszed. De a démonok is hiszik, és reszketnek."


Olyan nagy változás nem lehet benne, mert Jakab apostol ezt közel 2000 éve írta.

2019. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Igen, gyakorolni kell a HIT- et és az által lehet növelni! De ezért ne térjél ki a hitedből... :)


Ezt kb. ahhoz lehet hasonlítani, mint amikor a kisgyermek járni tanul, úgy csinál mintha tudna járni, és addig addig gyakorolja, amíg tényleg el nem kezd járni. A HIT - el ugyan ez a helyzet, mert a HIT mindenkiben benne van, ha hisz valamiben, ha nem, de akkor is benne van! :)

2019. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

"Hitet gyakorolni!!!!...még ilyet!"

Érdemes végiggondolni. Ha valakinek hiszel, akkor a cselekedeteid is megmutatják. Jézus mondja, hogy szeress, ha hiszel neki, akkor gyakorolod a szeretetet. Sőt, ennek is vannak finomításai: nem szóval szeretünk, hanem cselekedetekkel. Nem imádkozom az éhezőért, hanem enni adok neki, mert Jézus erre kért. Hitem gyakorlom és nem szavakkal szeretek, hanem tettekkel. Nem olyan bonyolult ez:) ahogy az előttem szóló írta: Jakab levél, de józan paraszti ész is jó.


Mire gondoltál, mi minden változik?

2019. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Én észrevettem magamon, ha kimaradnak a vasárnapot, vagy a Biblia olvasást hanyagolom, akkor én is elkezdek zülleni visszafelé amilyen voltam régebben. Szóval nálam a hitet "gyakorolni" kell.

Mindig is csodálkoztam azokon akik a bűnt már csírájában el tudják fojtani magukban, nekem ezzel küzdeni kell.

2019. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Ha jól sejtem a kérdező félreérti ezt a kifejezést. A hit gyakorlásának nem azt szokták nevezni, hogy próbálgatni kell hátha hinni fogsz, vagy leírod százszor egymás után a hit szót, hogy gyakorold... ha esetleg valaki ilyesmire gondol. Hanem, azt jelenti, hogy alkalmazod amiben hiszel a hétköznapi életedben. Tehát pl. megbocsátó vagy, könyörületes vagy, rendszeresen imádkozol, olvasod a Bibliát, hogy időről-időre felfrissítsd a tudásod stb. tehát Jézus tanításai szerint próbálsz élni, ne pedig pl. annyival letudni a dolgot, hogy vasárnap beülsz a templomba és végighallgatsz egy prédikációt. Ez pedig nem új keletű tanítás. "Ugyanígy a hit is, ha cselekedetei nincsenek, halott önmagában." Jakab 2:17
2019. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Néha a hitgyakorlás azt jelenti hogy a hívő hogyan kötözi meg saját magát.
2019. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Neeem!

Én nem csak "gyakorlom" a hitemet hanem én HISZEK!

A hitet én nem kell gyakoroljam mert hiszek!

Zongorázni gyakorolnom kell, hogy formában maradjak.

Lovagolni gyakorolnom kell, hogy toppon legyek.

De a hitemet nem kell gyakorolnom mert HISZEK!- még akkor is hiszek ha holnap muszlimok potyognak az égböl

Keresztény vagyok és annak is halok meg. Isten megmutatta magát nekem esélyt adott. Még egy lehet öséget adott....nekem nem kell a hitemet GYAKOROLNOM!

Ha egyáltalán gyakorlok valamit az nem a hitem hanem az emberek és minden Istentöl teremtett élölény iránti szeretetem. Ezt talán lehet nevezni "gyaorlásnak"....de a hitem az örök és nem lankad.

Sok sikert a gyakorlásban akkor.:)

És köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 29. 17:14
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked a helyesírást kéne gyakorolni, az értő olvasást és a logikus gondolkodást.
2019. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Rachel Warner ***** válasza:
51%
Ez a hitet gyakorolni elég gyanús,hogy jehovás szóhasználat,nekem legalábbis úgy cseng,ők szokták mondani,hogy ők nemcsak pusztán hisznek Jézusban,hanem "hitet gyakorolnak a váltságáldozatában" vagy valami hasonló magyartalan kifejezés.
2019. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Rachel Warner ***** válasza:
Ja igen,a "hit gyakorlása" után a "kiiskolázott lelkiismeret" a kedvenc kifejezésem tőlük. Ezeken nem kell meglepődni,valszeg arról lehet szó, hogy a fordítók azt hiszik,hogy a fordításhoz elég a két nyelv szótárszintű megfeleltetése,abba bele sem gondolnak,hogy ahhoz szövegalkotás is kellene,hogy a másik nyelv szövegét átültethessék magyarra. Náluk valahogy az angol nyelvtan szerkezete meg lett hagyva,miközben a szöveg maga magyar.
2019. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!