Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem létezne vallás, tízpara...

Ha nem létezne vallás, tízparancsolat, meg semmi más, ti akkor is ilyenek lennétek, mint amilyenek most vagytok vagy rengeteg bűnt követnétek el?

Figyelt kérdés
Komolyan válaszoljatok? Én lehet, hogy sok embert megsértenék a szavaimmal, bár ismerem magam és szerintem ha Isten nem létezne akkor sem lennék rosszabb annál, mint amilyen most vagyok

2019. máj. 1. 19:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Én olyan lennék mint amilyen régen voltam. Rengeteg bűnöm volt, nem voltam egy jó ember. Kitudja Isten nélkül hova süllyedtem volna.

Mondjuk Isten nélkül nem is léteznénk 🙂

2019. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Alain Delon ***** válasza:
80%
Rám semmi hatással nincs semmilyen vallás, semmilyen parancsolat és nem követek el bűnt. Magam józan eszével fel tudom fogni helyes és helytelen. Ha ezt valakinek parancsolni kell, az már komoly baj.
2019. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

A kérdésed, egy kicsit fura. Ugyanis ha nincs az életnek forrása, akkor semmilyen életforma sem lenne, sem állatok, sem emberek, se Főld, stb.


Inkább úgy lenne a kérdés, hogy: ha Isten nem állított volna fel erkölcsi szabályokat ami a szereteten alapszik, akkor....

Lehetséges, hiszen nincs mihez viszonyítani az erkölcsi elveket, értékeket, és az emberek lelkiismeret nélkül, ridegen kezelnék egymást. Az lenne a természetes, hogy fájdalmat okoznának szavakban tettekben, amit azért nem éreznének rossznak, mert nincs érzékük erre. Már kipusztult volna az emberiség, és az állatvilág is.

2019. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Alain Delon ***** válasza:
34%
Ja! Isten nem létezik! Csak kitaláció.
2019. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Ez már úgy beleivódott a kultúránkba, hogy lehetetlen megmondani, hogy milyenek lennénk vallások nélkül.
2019. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem erre nem nagyon lehet válaszolni. Hiszen mit is mond a vallás? Hogy minden jó Istentől származik, tehát végső soron az embert, legyen hívő vagy ateista, Isten sarkallja a jóra.

Ha mondjuk az ateistáknak lenne igaza és nem létezne Isten, akkor sem tudnánk rá igazából válaszolni, mert a mai társadalomra nagyon erőteljes módon hatott a kereszténység, szinte az egész világra hatottak a keresztény eszmék. Tehát amit most jónak és rossznak definiálunk, azt alapjaiban a keresztény értékrend szerint tesszük.

2019. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Én most sem követek el bűnöket, pedig nem is vagyok vallásos. De kérdés, mi számít bűnnek.
2019. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem érdekel sem a vallás, sem a vallási morál. Sokkal inkább a humanizmus és a homo mensura-elv. :-)
2019. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

"Ha mondjuk az ateistáknak lenne igaza és nem létezne Isten, akkor sem tudnánk rá igazából válaszolni, mert a mai társadalomra nagyon erőteljes módon hatott a kereszténység, szinte az egész világra hatottak a keresztény eszmék. Tehát amit most jónak és rossznak definiálunk, azt alapjaiban a keresztény értékrend szerint tesszük."


Szerintem nem. Ez egy sokkal régebbi, egyetemesebb forrásból fakad, hogy nem bántjuk a másikat. Ha a kereszténység hozta volna be ezt, akkor a kereszténység előtt mindenki ütötte volna a másikat. Márpedig mind a Görög, mind a Római, mind az Egyiptomi, mind az összes többi, a kereszténység megjelenése előtt létező kultúrákban rend uralkodott, közbiztonság volt, segítették egymást az emberek, nem támadtak egymásra. (Persze, bűnözés akkor is létezett, de az ma is van.) Az "élni és élni hagyni", a "ne tégy olyat mással, ami neked is rosszul esne" és hasonló elvek már akkor is éltek, ezek gyökerei valahol az ősközösségek kialakulása környékén keresendők.


Kérdező, én valószínűleg ugyanazt csinálnám, amit most, talán egy kicsivel több időt töltenék el hadászati eszközök beszerzésével meg konzervfelhalmozással, készülve arra, hogy más esetleg másként gondolkodik. De amíg engem nem bántanak, addig én miért is bántanék másokat? Nincs rá okom, és nem is tervezek beszerezni.

2019. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

#9

Ez szerintem nem állja meg a helyét történelmileg. Elég gondolni az ókori társadalmakban jelenlévő szemet-szemért elvre (melyeket törvények is rögzítettek). Vagy arra, hogy ki számít embernek és ki nem. A rabszolga általában nem számított embernek, a rabszolgaság eltörlése pedig szintén keresztény vívmány.

2019. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!