Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az idegen civilizá...

Szerintetek az idegen civilizációknak hogyan hozta el Jézus az örömhírt? Lehetséges, hogy vannak más bolygók ahol élnek keresztény idegen lények, akik lényegében ugyanabban hisznek, mint mi, de más módon jutottak el oda, más szokásokkal?

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 13:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

#10

Nincs igaza, mivel a Biblia a "világ" alatt általában az embert és környezetét érti. Tehát nem a teljes világmindenséget, ahogy a korábbi hozzászóló értelmezi. Ha megnézed, a Bibliában gyakran a "világ" egyik szinonimája a "földkerekség".

Itt például így adja vissza az egyik protestáns fordítás:

"Azért rendelt egy napot, amelyen igazságos ítéletet mond majd az egész földkerekség fölött egy férfi által, akit erre kiválasztott, akiről bizonyságot adott mindenki előtt azáltal, hogy feltámasztotta a halálból."


Tehát a Biblia nem zárja ki, de nem is támasztja alá a földönkívüli életet, egyszerűen nem foglalkozik vele. Az ember üdvtörténetének szempontjából teljesen lényegtelen.

2019. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8-as válaszoló.

Engem nem a válaszom miatt nulláznak elsősorban.

Van itt egy két felebarátom, akinek sajnos akkora a gyűlölete Jehova Tanúi iránt, hogy mindegy mi a válasz.

S akkor érez megelégedettséget, ha a lehető legkevesebb, sőt ha lehet, nullás százalékon lenne a válaszoló arány.


Az tény, hogy esetleg nem biztos, hogy értem a kérdéseket elsőre. Azonban vannak akik butaságokat írnak, de az számít, hogy nem Tanú, ezért a legkedveltebb kell hogy legyen.

2019. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

"Engem nem a válaszom miatt nulláznak elsősorban."

De, téged elsősorban a válaszaid miatt nulláznak, mert szinte minden egyes alkalommal idecitálod az őrtorony szervezet valamelyik hülyeséget, vagy olykor-olykor írsz egy rosszmájú megjegyzést más felekezeteire.

KZitus is jehovás, mégis magasabb százalékon áll.

2019. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Te tudod...
2019. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
11: és te eldöntötted, hogy márpedig a világ az szinonima és kész, és igenis léteznek földönkívüliek, ahogy mélyen hiszel az evolúcióban is. Nem is értem minek kell neked a Biblia, mikor úgyis megcáfolod.
2019. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Engem nem a válaszom miatt nulláznak elsősorban."

Dehogynem, mivel a válaszaid jellemzően hibásak mind keresztényi, mind tudományos, mind logikai szempontból. Sőt, sokszor van hogy csak valami random Őrtornyos maszlagot másolsz be ami még csak a kérdést sem válaszolja meg.

2019. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15

Te aztán nagyon tudod, bár képes lennél értő olvasásra is (talán ezért vagy képtelen értelmezni a Szentírást is). Sehol sem állítottam, hogy vannak űrlények, sőt ennél a kérdésnél és a többi hasonló jellegűnél is a mellett érveltem, hogy szerintem nincsenek. De ettől még ha hülyeséget írsz, az hülyeség marad.


Az evolúció pedig nem tudom hogy jön ide, mi köze van ennek az űrlényekhez?

2019. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!