Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kerülünk a mennyországba?

Miért kerülünk a mennyországba?

Figyelt kérdés

Vagy földi paradicsomba jehovatanúi felfogás szerint.

Mit fogunk ott csinálni?


2019. máj. 5. 16:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom. Ott még internet se lesz. :(
2019. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Isten kegyelméből kerülünk oda, és elég sok minden lesz, amivel eltölthetjük az időt.
2019. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De mi lesz a célja annak? Nem kell valami nagyobb indok arra hogy ott létezzünk?
2019. máj. 5. 19:38
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

A földi paradicsom és a mennyország nem ugyanaz.


Isten Országa az "nem e-világból való".


János18.36. Jézus így válaszolt: az én királyságom nem e világból van, ha e világból lenne az én királyságom, az én (parancs)végrehajtó szolgáim küzdenének azért, hogy ne adassam át a zsidóknak, de az én királyságom nem innen való.


A Tanúk tehát igencsak tévelyegnek ebben a kérdésben is.

2019. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Büntetésből, mert minden ismerősünk a Pokolban lesz!
2019. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég hangsúlyos a kérdésedben a "vagy" kötőszó, ugyanis a két nézet alapjaiban más. Akik földi paradicsomot vizionálnak, ők hasonló életet képzelnek el, mint jelenleg van, csak a Föld ott minden bűntől és bajtól megtisztított, egyfajta paradicsomi állapotok visszaállítása.

Akik a mennyben hisznek, esetükben az üdvösség sokkal inkább egy időtlen állapot Istenben, a teljes beteljesülés, az ember úgymond "átistenül" (nem árt érteni ezt a fogalmat, mielőtt valaki hülyeséget magyarázna bele).

2019. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Itt egy érdekes álláspont:

[link]

2019. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Mert Isten eredeti szándéka az volt, hogy az ember örökre éljen a paradicsomban. Édenben azt mondta, HA esznek a fáról, meghalnak. Tehát nem lett volna halál.


Jézus az imában azt mondta, jöjjön él Isten királysága, s légyen meg az akarata, mint a mennyben úgy a Földön IS. Tehát még nincs meg Isten akarata a Földön. Ezért imádkozunk érte.


A Jelenések 21:4 szerint nem lesz többé halál. A mennyben nincs is, tehát egyértelműen a Földre vonatkozik.

2019. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Ha megfigyeljük Isten beszámolóját, Ő a Földet az emberek számára hozta létre, hogy itt éljenek, mert ez a rendeltetési helyük. Az angyalainak pedig más a rendeltetésük, Ők ott fent az égben vannak, ott van az életterük.

Ahogy a halnak a víz az élet közege, az embernek a Föld.

A halál bejöttével sem volt terve Istennek, hogy az emberek a haláluk után, más életformában, ott éljenek tovább, a Héber iratok nem is beszélnek erről.

Hogy a későbbiekben némelyeknek még is lehetőséget ad erre, azt nem azért teszi, mert ez mindenkire érvényes lenne, inkább a Fia királyként való uralkodásának a támogatásában segétkeznek, mivel Ők tudják, milyen a tökéletlen testben élni, és kitartani. Így az ítélet mindenképen igazságos lesz, mindenki számára.


"Mit fogunk csinálni?"

Amit eredetileg tervezett, vagy is a Földet, szépséges kertszerű állapotba hozni, és boldogan művelni, utódokkal betölteni,, az állatok szeretettel gondozni.

S ami plusz, hogy ott új könyvek nyittatnak, és azok alapján élni, hogy helyes és egységes imádatot mutassunk be Istennek. Ezek mellett felfedezhetünk új dolgokat, elmehetünk kötöttségek nélkül más tájakra, mint ahol addig éltünk, és kitudja, még mit tartogat Isten az Őt szeretőknek...

2019. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Fölösleges volt kiírnom ezt a kérdést. Minél többet tudok annál inkább egy undorító hatalommániás isten képe tárul elém mindabból amit leírtok. Isten eredetileg a paradicsomot szánta nekünk? Meg se haragudjatok, de minden épeszű embernek le kellene essen, hogy ez nem így van. A gyümölcsfát ami tönkretett mindent, az éden közepébe helyezte. Ha azt akarta, hogy az ember ne egyen róla, miért nem tette egy elérhetetlen hegyre? Vagy miért teremtette meg egyáltalán? Tudta nagyon jól mi fog történni, s hogy az embernek szüksége lesz egy ellenpólusra ami gonosz. Azért, hogy amikor szomjazik a reményre akkor csak istenbe tudjon kapaszkodni. Jutalmazza azt aki feltétel és kérdés nélkül követi és bünteti azt aki nem? Ennek mi értelme van? Így senki nem fogja őt szeretni soha őszintén. Érdeke lesz az embereknek a mennyország és azért követik majd "isten parancsait". Isten nem szereti ha az ember minél több tudást akar felhalmozni? Miért?


Majd földet fogunk művelni a végtelenségig. Valóban? S ha én nem szeretek gyomlálni? Mi van ha én programozni szeretek? Lényegtelen kérdések ezek, de a lényeges az az, hogy az életünk ugyanolyan jelentéktelen és értelmetlen lesz mint amilyen most. Most a "nagyobb cél" a túlvilágban van. Odaát is kell lennie nagyobb célnak ezek szerint.

2019. máj. 5. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!