Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell a kezünkkel csinálni...

Mit kell a kezünkkel csinálni a templomban a szentlecke felolvasása elött, és miért?

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 12:24
 1/9 anonim válasza:
40%
Vedd ki a gatyádból. Mert tiszteletlen dolog.
2019. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lilla64 ***** válasza:
97%

Szerintem te az Evangélium felolvasására érted.

Keresztet rajzolni homlokunkra,ajkunkra ,mellünkre(szivünkre).

Homlokra-értelmünkkel felfogjuk

Ajkunkra-megvalljuk

Mellünkre-szivünkbe fogadjuk

2019. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

#1, kár, hogy lepontoztak, nekem tetszett a poénod. 😂


Amúgy a #2 jól mondja, a szentlecke előtt semmit sem kell, hanem az Evangélium előtt kell három kis keresztet rajzolni, egyet a homlokunkra, egyet az ajkunkra és egyet a mellkasunkra, hogy ezzel kifejezzük, hogy megértjük, hirdetjük, és a szívünkbe fogadjuk Isten igéjét. :)

2019. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Most már csak az a baj, hogy a katolikus Isten ezt nem kéri számon rajtuk. Én viszont úgy ismertem meg Jézus Istenét, mármint az igazi Istent, hogy ő nem egy szentimentális öreganyu vagy öregapu, és ő számon fogja kérni mindenkitől, amire az illető ígéretet tesz.

Úgyhogy ennek szellemében rajzolgassatok mindenféle kereszteket magatokra, képmutatók!


üdv

Stefán

2019. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző, egyetértek!
2019. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző!

Ha Jehova Tanúja vagy, hadd mondjam el, a katolikusok nem ellenségeim, vagy legalábbis nem ÚGY az ellenségeim, ahogy te gondolod. Nem ellenünk haragszom, hanem értük. Azért mondok keményebb szavakat, hátha egyeseket ezzel fel lehet ébreszteni.

De Titeket, Jehova Tanúit, úgy tűnik, kemény szavakkal sem lehet felébreszteni.

Valahogy nektek legelőször vissza kéne térni a "normális" emberek közé, és onnan elindulni Jézus irányába.

üdv

Stefán

2019. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Stefán!


Megértem, hogy utálod a katolikusokat és hamis vallást követőknek tartod őket. Viszont épp most magyaráztuk el ketten is, hogy mit is jelképez ez. Nem azért csináljuk, mert az Isten ezt számon kéri rajtunk. Bizonyára te is úgy gondolod, hogy a Szentírás fontos. Bizonyára azt is gondolod, hogy az igét meg kell érteni, a szívünkbe kell fogadni, és hirdetni másoknak. Ez a katolikus szokás erre emlékeztet minket. Azt meg, hogy ki képmutatásból csinálja, és ki őszintén, szerintem nem a mi tisztünk megítélni.

Csak ennyit szerettem volna, áldjon meg az Úr. 🙋

2019. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Most már csak az a baj, hogy a katolikus Isten ezt nem kéri számon rajtuk."

Most komolyan azt hiszed, hogy a katolikusok szerint Isten aszerint fog megítélni valakit, hogy rajzol-e keresztet az evangélium előtt? :)) Kicsit gondolkozz el újra ezen a mondaton...


"Úgyhogy ennek szellemében rajzolgassatok mindenféle kereszteket magatokra, képmutatók!"

Mindig örömmel fogom viselni magamon az Üdvözítő jelét. "E jelben váltott meg a Megváltó, e jelben van üdvösségünk." Erősebb érvnek gondolom ezt, mint hogy te ismeretlenül képmutatónak nevezel (és rajtam kívül még több millió embertársadat). Szabad akaratod van neked is azt gondolni, amit akarsz, de az érveid elég gyengék Jézushoz képest.

2019. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Stefán, nem vagyok jehovista, a Jehova Tanúi mozgalmat ugyanúgy hamisnak tartom, mint a római katolicizmust.
2019. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!