Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő vagy világi életmód a jobb?

Hívő vagy világi életmód a jobb?

Figyelt kérdés

Elég nyersen fogalmaztam meg a kérdést, valahogy nem tudtam jobban kifejezni, de van köztetek olyan, aki mondjuk nem hívő életet élt korábban és megtért? Melyiket érzitek jobbnak? Én bele született keresztenykent nem ismerem a másik oldalt és elég sok szenvedést okoz a kérdés, hogy vajon jó e így élni, hívőkent. Unalmasnak érzem magam. Úgy érzem így is látnak mások. Nemtudom megeri e "jónak" lenni.


Aki korábban világi életet élt az most hogy ítéli meg? Megeri megtartanom magam hazassagig a szexualitás teren? Más is egyetért azzal, hogy úgy jobb várni? Mindenki azzal érvvel a keresztenyek közül, hogy Isten teremtett minket és Ő tudja igazán mi jó az embernek, mitől lesz boldog. Van aki mondjuk megbanta, hogy nem várt hazassagig, vagy látjátok értelmét ennek a "szabálynak" vagy tanácsnak?


Ki milyen változást érez a világi és a hívő élete között?


Tényleg kíváncsi vagyok és csak értelmes válaszokat itjatok legyszi, a bunkó válaszokat meg mellőzzük ha lehet. :)



2019. máj. 12. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"milyen az élet újból keresztényként? Megint nehezebb, de"

...de nincs de.

Végigéled így, nehezebben az életed - és utána nincsen jutalom.

Sajnos így jártál.

2019. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hívő vagy ateista vagy. Orbán imádat van. Ha nagy hívő vagy sokra viszed (Lőrinc) ha nem akkor senki leszel vagy mész külföldre.
2019. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!