Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tulajdonképpen mi ha...

Isten tulajdonképpen mi ha nem személy?

Figyelt kérdés
Egy személytelen lény hogy hozhat létre ? egy személyt például Jézust.
2019. máj. 18. 16:30
1 2
 11/18 pelgrim ***** válasza:
71%

Szerintem Isten egy személynél, egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. De mi nem tudunk egy ilyen lényt, egy ilyen hatalmas tekintélyt elképzelni, anélkül, hogy egy valakire, egy személyre gondolnánk.

Közelebb jutunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha ihlet lenne, az Eredei Ihlet, mindennek Kezdete, Forrása, Fenntartója, a Vezérlő Alapelv mindenben. Az ihletre ugyanis a közlésre, a kinyilatkozásra, a kibontakozásra, a fejlődésre törekvő hajlam jellemző – belőle fejlődött ki minden. Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött. Isten fejleménye az idő, a tér és az anyag is, mint ahogy mi emberek is Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei. Mint ahogy a fa ágai és levelei nem teremtményei a fának, hanem fejleményei.

Isten válhat nekünk személyessé, ha akarjuk, mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki Őt mennyei Atyjának nevezte és úgy is szólította és tudta hogy saját isteni kilétével van dolga.

2019. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek képzeletében létező pozitív erő.
2019. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy akarják a mindenhatóságot jellemezni,hogy a végén paradoxon lesz belőle,mert az "Isten a minden" dolgot totál félremagyarázva úgy értik,hogy akkor Isten annyira mindenható,hogy ő egyszerre tud személy is meg nem személy is lenni. Egyszerre létezik is meg nem is. Ez kb olyan,mintha azt mondanánk,hogy egyszerre kör is meg téglalap is. Túlmisztifikálják a mindenhatóságot és a végén egy hatalmas vödör katyvasz lesz belőle.
2019. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem személy? Miert nem személy? Mi a személy?
2019. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Isten nem személy, őt mi értelmezzük személyként, mert másként nem tudjuk elképzelni sem. Isten a végtelen teremtő erő, maga az élet. És igen, ez valahol magába foglalja azt, hogy tudatra tud ébredni, tudatában van annak, hogy "van" (Így is mutatkozott be Mózesnek: vagyok aki VAGYOK. ) Ez magyar fordításban nem jön ki jól, fellengzősnek hangzik, valójában egy mély misztérium.


Mi emberek nem azért képzeljük el őt sokféleképpen mert ostoba idealisták vagyunk, hanem mert mi magunk sokfélék vagyunk és a megismerést korlátozza az ego amit jelenleg nem igazán tudunk levetni. Hiszen Istent csak magadban, legbelül ismerheted meg.

2019. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt értem hogy olyan amit nem tudunk felfogni csak valami számunkra ismert formában leképezni, de mi az ami miatt nem mondaható személynek? Milye nincs ami egy személynek van?
2019. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk fizikai teste, és véges élete.
2019. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezért gondolom, hogy nem mindenki érti ugyan azt a szó alatt. Mert nincs is konkrétan meghatározva mit jelent. Szerintem a személy, az akinek öntudata van, vagy aki rendelkezhet a cselekedetei felett. Ehhez nem kell, hogy teste legyen, és lehet állandó személy, nem kell elmúlnia, meghalnia, meg ilyenek.

Én úgy látom a keresztények is személyként tekintenek Istenre. Három személyként egyben.

2019. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!