Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a diakónus? Mit csinál ő?...

Ki a diakónus? Mit csinál ő? Milyen valláshoz köthető?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
a rümai katolikus vallásos köthető.Ő temethet,gyóntathat ez biztos másról nem tok,h még mit csinálhat.Am az egyetem utolsó előtti évét végzi (4. év).1 évig diakónus és utána lesz pap.
2010. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Állandó diakónusok a katolikusoknál vannak, de nem sokan tudnak erről a lehetőségről. Nős férfiak is diakónussá szentelhetők, de a szentelés után nem lehet házasodni.
2010. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A református egyházban is vannak diakónusok,és sok közöttük a nő is.
2010. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Minden keresztény felekezetnél van szerinrtem, már a Bibliában is van róluk szó. Amikor az apostoloknak túl sok lett a teendője, a diakónusok segítettek nekik, olyanokban mint a betegek támogatása, özvegyek, árvák segítése satöbbi..

Ma már szerintem független is lehet a vallástól mint fogalom, hiszen például lehet diakóniából érettségizni, ahol idősgondozást, csecsemőgondozást, elsősegélyt tanulnak.

2010. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A diakónus szó a görög diakonosz szóból ered, amelynek jelentése: szolga. Minden olyan személy, amelyik bármely közösségben, gyülekezetben szolgálatot lát el, a gyakorlatban diakónus.


A mi közösségünkben a gyülekezeti tagok lelkigondozását, valamint az istentiszteleti hely és alkalmak jó rendje érdekében végeznek szolgálatokat a diakónusok:


A lelkigondozó diakónusok idejük és erejük szerint általában 2-3 testvér látogatását vállalják abból a célból, hogy velük különösen szoros testvéri kapcsolatot ápoljanak, hitbeli és egyéb problémákban testvéri segítőkészségükkel mellettük álljanak, imádságaikkal is támogatva őket. Minden gyülekezeti tagnak ven diakónusa!


A teremdiakónusok feladata az istentiszteleti hely és környezetének szép jó rendjéről, megfelelő fűtésről szellőztetésről, a résztvevők fogadásáról, ülőhely biztosításárólvaló gondoskodás.


Az Úrvacsorai dikónusok egyrészt az úrvacsorai kenyér és szőlőlé előkészítéséről, valamint az úrvacsorai asztal megterítéséről, másrészt pedig a lábmosásánál végeznek segítő szolgálatot.


A keresztségi diakónusok a keresztelendőkről gondoskodnak a keresztségek alkalmával (keresztségi ruhák előkészítése, kiválasztása részükre, a bemerítés előtti, utáni átöltözésüknél segítenek a szüksége dolgokban).


A diakónus-vezető feladata mindezeknek a szolgálatoknak a megszervezése és különösképpen a diakónusok segítése, támogatása szolgálatukban. Feladatához tartozik még a beteg és tartósan beteg testvérek rendszeres látogatásáról, a lelkigondozásról, ha szüksées ápolásról és fizikai szükségleteiről való gondoskodás megszervezése, karöltve a tábeável.


Üdv. Péter

2010. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

Bár nem vagyok katolikus, de:

a római katolikusonál lehet állandó vagy ideiglenes diakónus. A diakónus temethet, keresztelhet, eskethet, stb., de NEM gyóntathat. Gyóntatást csak pap vagy püspök végezheti. Az egyházi rendnek a hierarchiája egyébként a következő: lektor, akolitus, diakónus, pap, püspők. A lektort és az akolitust avatják, a többit szentelik (egyházi rend szentsége).

Pontosan az szeminárium 5.évében szentelik őket diakónussá és a 6.év végén lesznek papok.


De általában minden keresztény egyházban vannak diakónusok.

Péter tökéletesen leírta a protestánsok, azon belül is a adventista egyházak diakónusainak feladatait.

2010. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A diakónus a római-katolikus Egyház egyházi rend szentségének egyik "fokozata". A diakónus kifejezés a férfiakat jelöli ugyanis voltak női diakónusok is ők voltak a diakonisszák. A diakónus segít az egyházközsége plébánosának: tarthat igeliturgiát, misét nem mivel nem részesült a pappá szentelés szentségében így nem végezhet átváltoztatást a misén, ami a legfontosabb elemek egyike. Áldoztathat, keresztelhet, eskethet, temethet. A gyóntatás és a misézés csak a felszentelt pap joga. A diakónátus intézményének két fajtája ismeretes: 1. a papszentelés előtt, a jelölt ha alkalmas egy évre diakónussá szentelhető. 2. az állandó diakonátus: az a férfi aki meg van keresztelve és betölti a 35. életévét diakónussá szentelhető, de kell teológia képzést is végezni.
2011. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A diakónus fogalmát a katolikus egyházhoz kötjük általánosan. A diakónus a diakonoi (szolgálni) szóból ered. Az egyházi rend első fokozata. Papság előtt fél vagy egy évvel szentel a püspök a papság előtt álló kispapot diakónussá-ezt nevezzük átmeneti diakónusságnak. A minimális 22 évet be kell ilyenkor tölteni a szenteléshez. Az állandó diakonátusnak két fajtáját ismerjük: 25. életévet betöltött férfiakat is lehet diakónussá szentelni, ilyenkor ezek a férfiak nőtlenséget fogadnak; a másik fajtája a nős diakónus: 35. életévében a felesége beleegyezésével szentelődhet fel a püspök által. Mindegyik diakónátushoz legalább öt év teológiai tanulmány szükséges. Egyházmegyénként változóak lehetnek az előírások valamennyire.
2013. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!